Eesti uudised

Akadeemiline test: kui tead, siis tead, kui ei, paned huupi! 

Karoliina Vasli, 13. juuli 2015, 07:00
VÄLJAKUTSE: Ülesanded nõuavad lahendamist, ent kell tiksub halastamatult. Just sellise väljakutsega seisiski Õhtulehe reporter silmitsi. Tulemus võinuks muidugi parem olla. Foto: Arno Saar

Vaimne allakäik missugune: kui kaheksa aasta eest akadeemilist testi tegin, kogusin üle 70 punkti. Nüüd nii-öelda puusalt tulistades ehk ettevalmistuseta ülesandeid lahendades sain 59 punkti.

Möödunud teisipäeva hommik. Istun TTÜ suures auditooriumis ja keerutan pastakat sõrmede vahel. Teoorias tundus nii hea mõte proovida, kuidas akadeemilise testiga hakkama saan. Olen seda korra elus teinud – täpselt kaheksa aastat tagasi, kui gümnaasiumi lõpetasin. Toona oli just riigieksamite maraton seljataga ja pea faktidest pungil, aga kuidas nüüd? Tulin nii-öelda puhta lehena, heitsin eelmisel õhtul korra pilgu matemaatika valemitele, ent ei hakanud varasemaid teste lahendama. Tea, ehk oli see viga. Jooksen peagi ummikusse.

Kui keeleülesannetega (peab näiteks teadma vähekasutatavate sõnade tähendust) saan hakkama ja ka ingliskeelse teksti analüüsimine on lihtne, siis matemaatika ja diagrammidega jooksen juba ummikusse. Näiteks tuleb arvutada protsente, ent mulle ei tule täpselt meeldegi, kuidas see käis. Osa, tervik, osamäär – mõtlen algtõdede peale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. juuli 2015, 07:00
Ülikooli astuv Sandra: klaasikunst meelitab, aga ajakirjanikuks tahan!
9. juuli 2013, 07:01
Tasuta kõrgharidus suurendab konkurentsi
4. juuli 2008, 00:00
Akadeemiline test ülikooli ei aidanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee