Maailm

Euroala rahandusministrid hakkavad homme Kreeka reformikava arutama

Õhtuleht.ee, 10. juuli 2015 19:09

8 KOMMENTAARI

t
Tõnu Anton/ 11. juuli 2015 09:11
Arutage, kuidas tahate, aga Kreeka riigivõlg on Euroopa suurriikide mahitusel lastud kasvada selliseks, et selle tagasimaksmine ühe-kahe inimpõlve jooksul käib riigile üle jõu.
Tahes tahtmata tuleb osa Kreeka riigivõlga korstnasse kirjutada või jääb see lihtsalt Kreeka poolt maksmata.
Kui kirjutada praegu osa võlgu korstnasse, siis on kannatajateks need riigid, kes varasemalt Kreeka laene garanteerisid või Kreeka võlakirju ostsid ehk siis suurematest Saksamaa ja Prantsusmaa.
Seda ei saa omati lasta juhtuda ja selleks peab praegu kindlasti Kreeka "päästma". Andma talle uusi laene EL fondidest, mille garanteerijad on juba kõik euroala liikmesriigid, sealhulgas Eesti. Nende laenudega saab Kreeka maksta tagasi varem võetud laene, millede tagasimaksmise tähtaeg on käes ja nipet-näpet on vaja veel ka Kreeka riigi ülalpidamiseks. Nii saavad aastakümneid Kreeka laene mahitanud oma raha tagasi ja siis võib osa Kreekale antud laene ka korstnasse kirjutada, kuid siis on kannatajad kõik euroala riigid. Järjekordne "solidaarsus", kus hilisemad liitujad peavad osaliselt kinni maksma Euroopa suurriikide poolt Kreekale antud riskantsed aastatetagused laenud.
Seda tähendavad Euroopa Liidu jõupingutused Kreeka päästmisel tegelikult.
t
teadja./ 11. juuli 2015 03:03
Kui võtta nüüd kogu maailma raha, koos sentidega, saame sellise arvu nagu septiljon või isegi rohkemgi on nulle maailmas
t
teadja./ 11. juuli 2015 02:36
Samas saab Eesti ju ka vabalt võtta miljardeid ja triljoneid laenu, sest EL,is on raha nii palju, et neid trükitakse aina juurde. Muidugi hävitatakse need rahatähed, mille välimus on langenud alla 20%.Kuid võtmeküsimus ongi selles, et kes siis tööd teeb? Elu jääb seisma. Ei toodeta pagari ja kondiitritooteid. Miks? Sest miks ma pean tööd tegema kui ma saan niigi head raha. jne.
t
T.Mets / 10. juuli 2015 22:10
On tõenäoline, et Kreeka saab oma soovitud 53 miljardit ja hakkab saama ikka veel ja veel Ongi
nii, et lollidelt tuleb raha ära võtta
a
Alar1/ 10. juuli 2015 22:09
Kreeka teeb ju lälle kreekat! Laseb kõrvad linti ja saab raha kätte. Niikui raha on käes, nii saadab Euroopa ministrid jälle p''''se. See poleks Kreekal esimene kord! Mina ei usuks Kreekat enam üldse! Ta ju ainult valetab!
k
Kahju,/ 10. juuli 2015 19:56
et eestil rahandusministrit pole, meie lasteaed PEAB ainult körvad lontis kuulama, mida teised neil käsivad ja palju eesti veel PEAB kreekale kinkima.
a
Alar1 to kahju/ 10. juuli 2015 22:12
Aina kesikuroju koli kohe Venemaale tagasi! Seal on sul Putini näol kõik ministrid korraga ja ühes isikus!
t
To Alar1/ 10. juuli 2015 23:20
Ega iga oravaniru pole kyll ytleja kuhu ma kolin ,vöi kus elan. Sinusugused rajakad on eesti jälle maha myynud ja vöiks oma suumulgu pudru jaoks hoida. Vöta oma leivaisade poolt eestile tellitud isise moslemid ilusasti vastu, siis ehk kaob ka hirm venelaste ees ja ei söima köiki eestlasi kesikuteks. Sinu foobia puhul aitab aga ka hullumajja pöördumine, arstid kirjutavad sulle uued rohud välja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee