Maailm

Euroala rahandusministrid hakkavad homme Kreeka reformikava arutama  (8)

Õhtuleht.ee, 10. juuli 2015 19:09
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.Foto: AP / Scanpix
Täna peaks peaminister Alexis Tsiprase esitatud reformide üle hääletama Kreeka parlament ja kui rahandusministrid kava heaks kiidavad, saab Kreeka järjekordse abipaketi. Kreeka enda hinnangul vajab riik kiiresti 53 miljardit eurot, Euroopa Komisjoni arvutuste kohaselt võib see summa olla isegi suurem, vahendab ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Kuigi Kreeka valitsus on teatanud, et kavatseb programmist kinni pidada, siis parlamendist täna mingit lõplikku otsust aga veel oodata ei tasu, sest reformikava arutatakse väga üldisel tasemel ja lõpliku otsuse langetavad Kreeka parlamendiliikmed kõige varem pühapäeval.

"Me peame praegu isekeskis nõu ning ma usun, et ettepanek läheb parlamendis läbi ja me saame leppe ning ma võin selle üle pühapäeva õhtul rõõmustada," ütles Kreeka aserahandusminister Dimitris Mardas.

Kui eurogrupi rahandusministrid Kreeka reformikava homme heaks kiidavad, jääb pühapäevane Euroopa Liidu erakorraline tippkohtumine ära, kuid eurogrupi juhtide sõnul on praegu aga veel vara öelda, kas Kreeka ettepanekud heakskiitu väärivad.

Samal teemal

13.07.2015
Merkel: lepe ei tule iga hinnaga
11.07.2015
Kreeka vajab 53,5 miljardit eurot
10.07.2015
Einar Ellermaa | Kreeka "muameeste võit"
10.07.2015
IMFi kasum Kreeka kriisist ulatub miljarditesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee