Eesti uudised

Meelis Atonen: mul on oma erakonna pärast häbi (40)

Õhtuleht.ee, 10. juuli 2015 07:38
Foto: Ekraanitõmmis
Teisipäevasel Rail Balticu juhtkomitee kohtumisel otsustati Harju maavanema ettepanekul, et raudtee planeerimist jätkatakse Harjumaal ja Raplamaa põhjaosas niinimetatud läänepoolsel trassivariandil. Ühe Reformierakonna endise poliitiku, Meelis Atoneni hinnangul on tegemist kellegi ärihuvide eelistamisega ning ta lisas, et tal on häbi oma erakonna pärast.

Rail Balticu kodulehel ilmus teisipäeval lakooniline teada, et Harju maavanema ettepanekul otsustati jätkata raudtee planeerimist läänepoolsel trassivariandil.

"Ehkki MKM-i eelistatud idapoolse trassiga võrreldes on tegemist ehitusmaksumuselt mõnevõrra kallima alternatiiviga, on planeerimisseaduse kohaselt trassivaliku otsustusõigus maavanemal," seisis teates.

Harju maavanem on kauaaegne Reformierakonna liige Ülle Rajasalu.

"Esiteks oleks see läänepoolsem trass ausam nimetada Rail Paldiskiks. Kellegi asja aetakse ja küll seegi kunagi selgeks saab, kelle erahuvi avalikust seekord kõrgemaks saab. Aga see on nii kõva huvi, et isegi Nabala mõeldi välja suureks ja oluliseks. Tallinnast lähemal pannakse inimestest ja loodusest läbi, ka tulevikust, nii et pole asigi, Sakus pannakse lausa terviserajad pandiks," kirjutas ta.

Atonen lisas, et eriliselt kõrge taseme saab aga väide, et Harju maavanem on nüüd kogu riigi pea kõige tähtsam otsustaja.

"Ärge laske end eksitada, ullikesed pannakse ikka tanki, sest kavalamad tahavad varju hoida ja näidata, et head poliitikud ei puutu üldse asjasse. Inimestega nad suhelda ei julge, ei taha maavanemgi. Näe küsivad muidu äkki, lausa suudavad argumenteeritult vaielda. Parem on igasugused kohtumised viimasel hetkel kokku kutsuda ja kui saab... siis lausa töö ajal, nagu siin juba ühel ringil elegantselt tehti," kirjutas Atonen.

Atonen lisas, et ta vaatab kogu seda protsessi, näeb, kuidas tema küla elanikega on asju aetud, valetatud ja ... ja tal on häbi.