Eesti uudised

India suursaadik: laevakaitsjate kohtuprotsess saab lõpu hiljemalt kuue kuu pärast (3)

Kristiina Tilk, 10. juuli 2015 07:00
NÕUPIDAMISEL: Soomes resideeriv India suursaadik käis eile Eesti välisministeeriumis nõupidamisel.Foto: Mari Luud
Eile viibis välisministeeriumis nõupidamisel India suursaadik Ashok Kumar Sharma, kelle sõnul on eestlastest laevakaitsjate saatus selge kui mitte varem, siis hiljemalt poole aasta pärast.

Mehed on Indias juba alates 2013. aastast, kui nad esmalt vahistati ning seejärel kautsjoni vastu vabastati. Siiski ei saa nad kodumaale naasta, sest neil pole dokumente.

Samal teemal

Eesti välisministeerium küll palus, et mehed saaksid poolelioleva kohtuprotsessi vaheajaks Indiast lahkuda, kuid see pole suursaadiku sõnul võimalik, kuna Eestis puudub garantiisüsteem, mis tagaks süüdimõistva otsuse korral meeste tagasisaatmise Indiasse. Küsimusele, kas laevakaitsjate hirm, et pärast otsust tuleb uuesti vangi minna, võib osutuda tõeks, vastab suursaadik eitavalt, kuid lisab, et ei oska kohtuotsust prognoosida.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta oktoobris USA mereturva­ettevõttele Advanfort kuuluva piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli 14 Eesti kodanikku. 30. detsembril esitati kinnipeetud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ning ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee