Videod

ÕHTULEHE VIDEO | TULJAKU VAHEL SALTOD! Ekstreemrahvatantsurühm Viisuke naistepuudust kurta ei saa (11)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 9. juuli 2015, 20:00
Foto: Mari Luud
Iga eestlane on vähemalt kord elus käinud mõnel külasimmanil ja seal mõnuga kaerajaani vehkinud. Nüüd on klassikalisest kaerajaanist ja tuljakust saamas iganenud trend - hoopis populaarsem on tantsu vahele visata mõni hullumeelne salto.

"Meid eristab tavalistest rahvatantsijatest eelkõige see, et teeme tavalise tuljaku vahele saltsoid, trikke, viskame üksteist ja meil on muidugi ainult mehed - me ei tee segasauna," selgitab ekstreemrahvatantsugrupi Viisukesed liige.

Noormehed tunnistavad, et olenemata mehisest kollektiivist naistepuudust kurta ei saa. "Nendega tantsime siis pärast enda tantsu, meil on seda tantsutahet," lausub Viisuke.

Nõudlus ekstreemrahvatantsu vastu on Viisukeste sõnul suur. Kas on ka võimalik suve nautida?

"Ikka naudime. Näiteks läheme Ameerikasse nautima suve, tehes seda läbi esinemiste. Plaanis on külastada Washingtoni, Atlantat, New Yorki, Miamit - seal on planeeritud esinemised Eesti kogukondades, tutvustame Eesti kultuuri enda kummalise rahvatantsuga tavalistele inimestele tänavatel," loetlevad Viisukesed.

Noormehed rääkisid, et paraku ei too rahvatants sisse piisavalt vahendeid, et Ameerikat avastama minna. "Ootamegi kõiki läbi Hooandja keskkonna meile toetust avaldama," laususid nad. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee