Videod

ÕHTULEHE VIDEO | KÜLM ON! Pärnus suplema ei kipu, ent surfamiseks on ilm ideaalne (1)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 9. juuli 2015 15:46
Foto: Mari Luud
Pärnu on tuntud suvelinn, millele mõeldes meenub esmalt päike, kuum rannaliiv ja higised kehad. Eile, mil ka Õhtuleht soovis saada magusat tükikest Pärnu suvest, saime vaid vihmast niisked juuksed ja kurguvalu.

Rannavees oli näha tuult nautivaid surfareid, ent päevitajaid ja suplejaid võis ainult vaimusilmas endale ette kujutada.

Küsisime möödujalt, kuidas talle rannailm meeldis. "Lemmik!" vastas meesterahvas ilmselge iroonianoodiga. Mees rääkis, et eelneval päeval käis ta meres ujumas küll, ent eile ei kippunud ta kuidagi ennast vette kastma. "Nädalavahetus oli hästi ilus," rääkis ta.

Pärnu rannas töötav surfiinstruktor rääkis, et rannailm on olnud tänavu tuuline ja seetõttu ka surfiks vägagi soodne. "Pärnu on praegu tuntud kui parim Lõuna-Soome surfikoht ja parim Põhja-Läti surfikoht, nii et tullakse ka mujalt maailmast ja kaugemalt," lausus ta.

Surfiintsruktor ei arvanud, et tänavune suvi kehv oleks. "Ma ei näe kuskil halba suve, väga tip-top suvi on," sõnas ta.

Rannas asetseva kohviku müüja nentis, et äri just kõige paremini läinud ei ole. "Praegu just esimesed kliendid tulid telki ja kell on pool üks päeval," lausus müüja. Ta tõdes, et sellistel hetkedel on küll igav, ent õnneks on olemas nutitelefonid, mis aitavad aega mööda saata.

Müüja meenutab eelmist nädalavahetust, mil ilmad olid head. "Väga soojad ilmad olid ja tööl oli väga hull olla, me olime neljakesi ja jooksime ennast segaseks põhimõtteliselt," lausus ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee