Loomad

GALERII | TÄIEGA NUNNU: politseikoerad peavad Saaremaal "suvepäevi". (2)

Irina Mägi, 9. juuli 2015, 11:41
Foto: Irina Mägi
Kahel päeval võib Kuressaares erinevates kohtades näha askeldamas rohkel arvul politseikoeri koos juhtidega.

Lääne prefektuuri vanemkoerajuht Silvar Rattase sõnul kestavad õppepäevad kaks päeva ja tavaliselt kord aastas selline kokkusaamine toimub, et koos harjutada.

Suurem hulk oli täna kohal patrullteenistuse koeri, kes tegelevad jälje ajamisega, otsivad ja peavad kinni isikuid, kolm narkokoera ja osa nn. kombikoera, kes ajavd nii jälge kui ka otsivad narkootikume.

Õppepäevadel on kohal Belgia lambakoerad, Saksa lambakoerad üks Hollandi lambakoer ja inglise springelspanjel. Lääne prefektuuri politseikoerad elavad koerajuhtide juures kodus ja käivad patrullis koos juhiga.

Rattasel on kaks politseikoera, kahekuune inglise springerspanjeli kutsikas, kelle omanikuks ta sai nädal tagasi ja teine koer on teenistuses olnud üle kaheksa aasta. Lääne prefektuuris on teenistuses 15 politseikoera.

Rattase sõnul on tema kaks koera alati ja igal pool temaga kaasas. Nii ka täna, kui Fageljägarens Putzzard koos kutsikas Fageljägarens Pockardiga, jälgisid rahulikult autost peremehe liikumist ja platsil toimuvat.

2 KOMMENTAARI

j
jajahh 9. juuli 2015, 12:47
Mitte Saaremaal ei peaks see üritus olema,vaid idapiiril!!!!!Saaksid penid murjaneid kannist näksida ning ei oleks neid väärakaid vaja majutada ega toita!!!!Käivad jutud,et Tartu külje alla Võndu ka üks sats majutatakse!!!Minu subjektiivne arvamus on: parem vene Putin kui neegri geto!
j
jälle 9. juuli 2015, 12:35
ei lasta seal mäkradel rahulikult toimetada ja oma asja ajada!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee