Maailm

Läti uus president lubas kodumaal vilkurit mitte kasutada (3)

Aadu Hiietamm, 9. juuli 2015 07:00
ÕNNITLUSED: Raimonds Vējonist saatis eile tema abikaasa Iveta. Seimist väljumisel lähenes neile üks naine, kes kinkis uuele riigipeale roosikimbu. Foto: Ria Novosti/Scanpix

Lätis vahetus eile riigipea. Seimis andis hommikul ametivande Raimonds Vejonis, kes enne presidendiks valimist töötas kaitseministrina. Päev enne teatas ta telekanali LNT saates "900 sekundit", et ei hakka Lätis ringi sõites kasutama sisselülitatud vilkureid.

Uus riigipea lubas käituda tavalise autojuhina ning liikuda üldises liiklusvoolus. Vējonis lisas, et nõnda jätkab ta oma eelkäija Andris Berzinši algatatud traditsiooni. Ka Berzinš keeldus vilkuritega korteežidest.

Pärast presidendiks valimist 3. juunil kuulutas Vējonis, et jääb elama oma senisesse elukohta Ogres ning Jūrmala residentsi kavatseb kasutada vaid tähtsateks kohtumisteks. Praegu ta varasemas lubaduses enam nii kindel ei ole. Nimelt väidab sõjaväepolitsei, et presidendi valve organiseerimine Ogres maksab rohkem kui Jūrmalas. Seetõttu palus Vējonis endale esitada konkreetsed arvutused, mille põhjal ta otsustab, kas jääda Ogresse või kolida siiski Jūrmalasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2015
Läti uus president sündis saatuse tahtel Venemaal
06.11.2014
Läti seim kinnitas uue valitsuse ametisse
05.10.2014
Samost: Läti valimised võitnud Üksmeel on sisuliselt Keskerakond

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee