Eesti uudised

Statoil trahvib töötajaid, kes külastajaile jooki ei paku

Karoliina Vasli, 9. juuli 2015 07:00

58 KOMMENTAARI

s
Statoili töötaja/ 20. juuli 2015 16:30
Minu meelest on see kõige jubedam, et mõned inimesed lausa ootavad, et me ei pakuks. Siis kui pakume, siis kohe : "näh, sa poleks pidanud pakkuma, ma nüüd ei saa tasuta." No midaa???!! Nii ahned.
e
Endine Statoili suvetöötaja/ 14. juuli 2015 08:38
Üldse ei imesta, et Statoil on sellise ideega lagedale tulnud. Seal firmas on üldse asjad väga korrast ära. Kui sa seal töötad, siis ausalt tunned, nagu sa oleksid mitte keegi. Kui te vaid teaksite, missugused rahalised kaotused sealset töötajat tegelikult ähvardavad, siis te mõistaksite, et 10 senti on tegelikult veel väike raha. Mina töötasin suvel täisajaga Statoilis ja pidin vähemalt 100 euri oma suvisest palgast ära andma ja seda seetõttu, et oli kütust varastatud. Nimelt kui keegi kütust varastab siis peab töötaja maksma. Vahet pole et sul oli rämedalt suur hulk kliente kassa taga - kui sina ei küsi neilt igalt ühelt, kas nad tankisid, pead varastamise kinni maksma. Vedas tegelikult et ma ei pidanud mingit väga suurt summat maksma, aga nüri tunne oli küll. Mina sattusin lisaks veel eriti halba Statoili kus näägutati, kui olid leti taga 2 sekundit mitte midagi tegemata, ja kus pidevalt iga asja pärast õiendati, ükskõik kui palju sa ka ei üritanud. Statoili sõbraliku meeskonna lubadus ei vastanud siinkohal küll tõele - üleüldse, kuidas saab sellist asja garanteerida? Kas Statoil on teadlik, kui sõbralikud kõik seal töötavad kliendid on? Väga kahtlen selles. Samas ärge seda nüüd norrakate süüks ka pange - Rimi ka on nt Norra firma ja seal on palju inimlikum olukord.
r
Rahvas ootab../ 10. juuli 2015 18:38
Rahvas ootab sabas, et äkki unustab öelda, kas juua soovite... Ja kui unustabki on nii õnnelik, et sai tasuta koola, ja müüja sellest õnnetu... ja ikka peab naeratama, et palgast maha läks!
k
kokakoola/ 10. juuli 2015 12:02
t
T.K/ 10. juuli 2015 11:56
Eile üks õpilane-teenindaja ei pakkunud. Ei hakanud lärmi ka tõstma, vaid jätsin teenindajale hea tunde. Jõuan ise ka Koolat osta..:D
l
L.L/ 10. juuli 2015 11:41
Võtke teadmiseks, et videovalve Statoilis võetakse lindile koos häälega,siis on pärast hea üle vaadata, kuidas teenindaja on kliendiga suhelnud, seega ei saa juu palgast midagi maha minna!!!
s
sandra/ 10. juuli 2015 09:01
miks te seal üldse käite,kütus 5 kuni 10 senti kallim,kohv üle mõistuse kallis.
e
ei meeldi/ 9. juuli 2015 22:30
krdi tüütu kui nad seda jooki alati pakuvad, just nimelt ei osta seepärast, mulle ei meeldi siuke toppimine ja ei käi seal enam üldse.

h
haige teema/ 9. juuli 2015 21:48
palgast ei tohix maha vôtta se on haige
K
Lugeja(cocaholic) küsib:/ 9. juuli 2015 20:41
Kas ei saaks kohale tulla ja need tasuta joogid korraga ära viia, et ei peaks teisi ostid kottima?
j
jetti/ 9. juuli 2015 18:05
klge "kaastundlikud",miks tekitate pseudoprobleemi. Minul kui Stati teenindajal ei ole probleemi, miks siis teil. Ma müün selle kampaaniaga 10 korda rohkem jooki ja teenin 3x rohkem boonust kui ilma kampaaniata.
l
Lugeja/ 9. juuli 2015 16:50
s
9. juuli 2015 16:43
Statoil trahvib naistöötajaid,kes kylalistele n.ikku ei paku..
p
Pidage, Statoili rotid, meeles!/ 9. juuli 2015 15:46
Sellise teerullijuhiliku käitumise pärast tangin oma autosse kasvõi posla-maslat, aga teil jääb minu sent saamata! Läks kohale?
h
Hõbe/ 9. juuli 2015 15:36
Annad töötajale 20 senti (10 senti, mis tal saamata jääb ja 10 senti pealegi veel)
ja võtad Coca Cola.
e
Epp/ 9. juuli 2015 14:20
Mitu töötajat on juba saanud minult märkuse, et lõpetaks ahistamise. Kuna viisakast jutust aru nad ei saa ja ikka proovivad seda pudelit pähe määrida, siis olen juba päris kurjaks läinud. Lihtsalt ma olen ka inimene ja mu kannatustel on piir. Ma ei taha ebaviisakalt käituda aga viimastel kordadel on tunne olnud, et hakkan karjuma. Ma tahan, et minu kui kliendi ahistamine lõpetatakse. Ma tõesti oskan ise ka oma ostu valikuid teha!!

k
Külli/ 9. juuli 2015 13:28
Kõik see Statoili teema on üks suur jama.Reklaamid "Tulge tööle meie sõbralikku kollektiivi""Vali omale sobiv tööaeg" ei vasta tegelikkusele.12 tundi jalgel,kirjutavad et pausid 2 15 minutilist või 30 minutit.Kui oled tööl öösel üksi,ei näe sa pausidest undki.Oleneb muidugi jaama asukohast.Mõnes jaamas käib 12 tunni jooksul 100 klienti,mõnes aga 1000.Ja on kujunenud tõeliseks kiirtoitlustuskohaks.Mina andsin ainult kütuse eest tasujatele võimaluse väljaspool järjekorda tasuda,kuigi see tegi näljaste hordid väga tigedaks.Ja oma poolt valitud tööajast ei saa juttugi olla.Olin 5 ööd järjest tööl,kuna põhjendati sllega,et ei ole kedagi panna.Graafik teada,plaanid tehtud ja oi üllatust lähed tööle,graafik muudetud kuna keegi haigestus ja kõik su plaanid vastu taevast.Tänu suurele töökoormusele ja oma isikliku elu puudumisele lahkuvad inimesed sealt kiiresti esimesel võmalusel
k
Kogemus/ 9. juuli 2015 12:49
Statoil on mulle kõige vastumeelsem tanklakett, sest mõnikord on lihtsalt juhtunud, et pean selles tankima. Satud vorstipraadimise järjekorda, mitte kütusetanklasse.
KUID! Olles tööasjus sõitnud läbi Skandinaavias kümneid tuhandeid kilomeetreid, pole ma kordagi pidanud ootama vorstisabas oma kütust! teenindajaid on nii piisavalt, etjätkub kütust müüma ja vorsti praadima ja seda nii Shellis, Statoilis ja muudes sealsetes kettides.
Järeldan, et meil on vist midagi valesti, kui ÜKS teenindaja peab kütust ja vorsti läbisegi müües end hingetuks tõmblema ja veel poolvägisi jooke pakkuma, riskides veel seejuures mingi oma niigi naeruväärse palga kärpimisega.
Me vaatame telekast "Võimalik vaid Venemaal", kuid omal on asjad ikka pea kõikides valdkondades vägagi nässus- välismaal oleks päris naljakas vaadata nt sarja "Võimalik vaid Eestimaal".
h
Hannes Liiwa-Annus/ 9. juuli 2015 12:45
Statoil on Norra gohvimagnaadide k@epikendus. Ega asjata ei kandnud Previkk Statoili logoga trussaare...
t
tegelikult/ 9. juuli 2015 12:33
on Statoil väga mädane seest poolt. kasvõi palgatõus 5 eurot .nüüd see jookide pealesurumine .juhtkonnal oleks vaja pingutada ,et rahvas neid ei siunaks
k
10. juuli 2015 10:19
kodanikud, kas pole veel aru saanud,,, see on Norra!
i
inimõiguslane/ 9. juuli 2015 12:07
Trahvi teema vääriks uurimist inimõiguste seisukohalt!
h
Hea mõte/ 9. juuli 2015 11:29
see on tõesti hea jook mille pàrast trahvi teha, statolile peaks trahvi tegema iga kord kui sellist jama juua pakub.
e
endine Statoili klient/ 9. juuli 2015 11:29
Mina enam juba ammu Statoili teenuseid ei kasuta. Kuna nad ei tunnistanud oma suurt viga, siis "hääletasin jalgadega". Õnneks on Eestis ka teisi tankimiskohti. Klientide kottimine heaga ei lõpe, ükskõik "kui toredaid" kampaaniaid kohalikud ajud välja ei mõtle...
e
endine klient/ 9. juuli 2015 11:24
Statoili teenuseid juba enam pikka aega ei kasuta, kuna nad ei tunnistanud oma väga suurt viga ja lolliks jäin mina, ehk klient. Seega ainus võimalus oli "hääletada jalgadega" ehk teisisõnu tarbida teiste firmade teenuseid. Õnneks on Eestis ka teisi tanklaid ja nad ei ole monopoolses seisus, kuigi nad nähtavasti väga tahaks seda. Olen endale pühalikult tõotanud, et ei astu enam kunagi Statoili uksest sisse ja siiamaani olen sellest lubadusest ka kinni pidanud. Klientide kottimine ei lope kunagi hästi....

v
Van Ames/ 9. juuli 2015 11:09
Käin ainult Alexela või Olerexi automaatjaamades. Soodsam ja rahulik. Statis pole aastaid käinud. Üldse tundub et see pole tankla vaid mingi burksiputka ja närvidele käivad seal hommikust õhtuni loivav poolpurjus ja mölisev biomass.
Kõige odavam on tankida Koolja juures garaazis aga temal alati kütet pole :(
k
Kuidas/ 9. juuli 2015 11:02
saab veel midagi idiootlikumat välja möelda.Varsti pean vägisi kotletisaia ka ostma.Ja millega töestatakse,et ei pakutud jooki.Nt.teenindaja pakub-mina keeldun ostmast.Tähendab kviitungil pole jooki,pärast kaeban,et vaatamata minu tungivale soovile ei myydud mulle limonaadi.Teenindaja kohe lahti.Statoilis on ennegi lugusid suhtumisest oma inimestesse.Klient on kuningas aga.....
v
vello/ 9. juuli 2015 10:49
agressiivne müük ja pealemäärimine on seadusega keelatud...
2
2 lapse ema / 9. juuli 2015 10:48
ostan reisil olles statoli hotdoge lastele. kuna jook on nagunii autos olemas, siis on just see, et laste kuuldes hakatakse küsima joogi kohta - ebameeldiv. lapsed muidugi jooksid magusat vurtsuvett (korraliku juurdehindlusega), aga vot kuri ema ei taha osta, kuna on jube olemas lastele jook. Parem ärgu küsigu. Vaatasin ka silti ja ohhoo, kui hoolivad - aga kui nüüd selgub, et müüjalt võetakse seetõttu palka maha - siis on see küll väga nõme. Tahaks teada tööinspektsiooni arvmaust, sellise trahvi kohta!
a
asd/ 9. juuli 2015 12:07
palka ei võeta maha, võetakse müügiboonusest. kui müüja jätab tegemata osa hetke müügikampaaniast, siis on igati korrektne, kui müügiboonus väheneb
E
***/ 9. juuli 2015 10:41
Ega nad ainsad ei ole, kellel midagi palgast maha läheb. Neid on küll ja küll... Ise samuti tööl firmas, kus palgast läheb maha, kui klient midagi lõpetab jne. Väikelinn, töökohta ei saa ka vahetada...
Hambad ristis kannatad ja kahjuks kaotavad sellest ka kodused, sest olen seepärast vahest närvipundar...
v
Vabandust, / 9. juuli 2015 11:51
vat see teie "kui klient midagi lõpetab". Lõpetab kuhu, kellele? :)
m
Max/ 9. juuli 2015 10:38
Juulis ei ole veel Statoili asja olnud (välja arvatud rehvide pumpamine) ja ei lähe kah. Mis mul sinna HotDogi putkasse ikka asja on.
i
irw/ 9. juuli 2015 10:36
Järgmisena peab klienditeenindaja Statoilis küsima, et kas klient soovib ka pissil ja kakal käia. Kui selle unustab küsimast läheb palgast maha 10 senti.
Tööinspektsioon ütles, et töötaja peab kätte saama selle palga nagu töölepingus kirjas.
a
Alar1/ 9. juuli 2015 10:15
Nüüd on lihtne Statoilist raha välja pressida:Muidu kirjutan avalduse ja klienditeenindaja kaotab veel rohkem. Issanda loomaaed on suur!

k
kl/ 9. juuli 2015 10:11
Teen ettepaneku kõikidel normaalsetel inimestel töötaja joogi pakkumise "unustamisel" st väljapressimisest pääsemisel mitte tasuta pudelit vastu võtta (eriti heal juhul mittetüütamise eest 10 senti peale maksta :-) ) No kes teise eksimuse ja tasuta joogi peale välja lähevad on lihtsalt nõmedad.....
k
Karkar/ 9. juuli 2015 10:09
Väldin Statoilis tankimist, sest tean ikka ise mida vaja ja mida tahan. Tunnen kaasa klienditeenindajatele, sest väikestes kohtades igaüks hoiab oma töökohast kinni. Aga missugune surve ja võistlus seal käib - halb hakkab. Kõik sõltub kindlast ka jaama juhatajast missugust sündroomi ta põeb.........
e
Endine Statoili Töötaja/ 9. juuli 2015 10:06
Ma ei tea, kellele need pealepressimised meeldivad,?Mulle ei meeldi!Eestlane veeretab oma viimast senti kate vahel ja ta ei võta lõdva käega mida parasjagu himustaks(nagu UK).Kui klient tuleb jaama, eks ta juba teab, miks ta sisse tuleb!Eelkoige võiks ilma järjekorrata bensiini osta!
s
Sõidan/ 9. juuli 2015 09:57
kolm tiiru kuus Norra ja tagasi,sellist lollust pole ette tulnud ei Rootsis ega ka Norras.Kui nüüd lähen siis võtan sealsete Statoili omanikega ühendust ja uurin mis värk siin Eestis on sellise jaburdusega,ehk hakkab siis siinsete tarkpeade vahetus
k
k/ 9. juuli 2015 22:56
Eesti Statoilid on Kanada all
k
kampaaniagenialistid neh/ 9. juuli 2015 09:36
ega inimesed ise raudselt ei tunne ennast ja ei saa aru, millal tal janu on ja kust tal sobivam osta on :P
a
A.H./ 9. juuli 2015 09:46
Mine sa tea? Äkki satub olema mõni dementne klient.;)
k
kossuäss/ 9. juuli 2015 09:13
tegemist on ilmselt 1e koolkonnaga turundusbossidega kuskilt mcylicoolist, vähemalt 1e lennuga, sellist debiilset jama eri vormides kohtab ju ka mujal
s
Statoili / 9. juuli 2015 09:01
tanklad meenutavad kerjuseid Rootsis poe uste taga kes möödujale hej-hej huuavad, et möned sendid pabertopsi saaks juhuslikult möödujalt. Väga vastikuks on see väljapressimine muutunud Staroili poolt.
s
Seda/ 9. juuli 2015 12:42
nimetatakse "topsidiskoks". Vastik on jah!
t
Täielik/ 9. juuli 2015 08:15
jama kui keegi sulle peale käib et soovid midagi ehk osta veel,see on mul ebamugav ja tuleb siis lihtsalt tanklaketti vahetada või Norra peamajaga ühendust võtta mis toimub eesti statoilides ja seda ka teen.
T
:DDDD / 9. juuli 2015 09:34
Tegelt ka ... palun võta Norra peamajaga ühendust :DD
a
anna abi/ 9. juuli 2015 09:43
pole ammu midagi nii head lugenud :DDDDD .... tänud :D
Võtan Norra peamajaga ühendust .... puhas kuld :D
l
lilli/ 9. juuli 2015 19:30
Norra pole enam Statoili omanik, vaid nüüd on USA :D niiet pole mõtet niisama siin teisi sõimama minna :D
l
lili/ 9. juuli 2015 19:31
Norra pole enam statoili omanik, vaid USA on :D

t
9. juuli 2015 08:05
tanklad on hulluks läinud...ei saa enam rahulikult tankida ka kui muudkui sokutatakse ostad paki suitsu siis küsitakse vb on tuld ka vaja :D
l
läbisõidul/ 9. juuli 2015 07:54
minu jaoks on sellin epelapressitud kampaania lihtsalt tülgastav. mul on olemas silmad peas ja suu ninna lla- näen kaupa ja küsin. Kui ei küsi, järelikult ei taha. aga noh- selliste kampaaniate korraldajad on ju ikka endiselt nii 2kliendisõbralikud ja vastutulelikud ja hoolivad" et lausa paha hakkab...ikkajälle tuleb sellist teenindajat vaadates tunne, et nagu kerjav mustlane või sente noriv alkašš kusagil metrookoridoris...tegelik maffiapealik aga naudib oma külma jooki kusagil mõnusas jahedas kontoridiivanil lebotades. Mulle meeldivad soliidsed kohad ja autokütuse ostan siiski vaid bensukast.
s
see pole kellegi teise asi, millal joon või söön ja kus/ 9. juuli 2015 07:47
Hirmus lugu, küll läähed tankima ja see kes sult küte arve kasserib saab trahvi.
v
Vohh/ 9. juuli 2015 07:38
Väga hästi öeldud Õhtuoil, rutška B-)
õ
Õhtuoil/ 9. juuli 2015 07:25
Peaks ka trahvima oma töötajaid, kes lugejaile täit artiklit ei paku!
Eriti narr on poole sõnapealt artikkel katkestada.
a
A.H., to õhtuoil./ 9. juuli 2015 09:04
Muidugi ei poolda sede jookide pähemäärimist, seda enam töötajate trahvimist, kes seda pähe ei määri, ja tahaks teada, mis juh´tuks analoogse praktika korral Stotoiliga Rootsis või Norras. Samas sinusuguste arusaama kohaselt peaks netist kõike asju tasuta saama, või mis? Sest lõppudelõpuks keegi peab selle artikli ka neti jaoks ettevalmistuma, seega tööd tegema, sina tahad et seda tehakse tasuta, seeega mille poolest oled sa Statoilist parem?
ü
Ütlen seda veelkord ja hästi aeglaselt: / 9. juuli 2015 20:19
M a k s a n i n t e r n e t i e e s t k u u m a k s u j a e i k o p i k a t k i r o h k e m !
a
A.H./ 9. juuli 2015 20:59
Eks võid ju interneti eest maksta kesse keelab? Vaata sa võid samamoodi kütuse eest maksta, et poodi sõita kuid poes ei kotti kedagi, et sa bensu eest maksid ja ei k o p i k a t k i r o h k e m. Kui poes uuesti plekki ei kolista jääb sul külmkapp tühjaks. ;)