Eesti uudised

Margus Tsahkna oli seljaga vastu seina – võrdõigusvolinikku saab valida vaid tema (9)

Karoliina Vasli, 9. juuli 2015 07:00
AMMUSED TUTTAVAD: Margus Tsahkna ja Liisa Pakosta tunnevad teineteist juba aastaid. Pilt on tehtud Riigikogu uue juhatuse valimisel 2012 aasta märtsis. Foto: ARNO SAAR

Kujutage olukorda, et olete kõrge riigiametnik või minister, kes määrab ametisse uut alluvat. Valida on kahe kandidaadi vahel, neist üks on teie sugulane. Seadus ei luba otsustamist ka kellegi teise kaela veeretada. Mida teha?

Riigikogu õiguskomisjoni liige Igor Gräzin (Reformierakond) ütleb, et siin pole valikut, sugulane tuleb kõrvale heita. "Kui on valida targa sugulase ja lolli võõra vahel, tuleb valida võõras. Avalikus teenistuses pole säärane alluvussõltuvussuhe võimalik – korruptsioonioht!" märgib ta ja muigab: "Kõige parem korruptsioonile mitteallumise musternäidis on vast Ivan Julm, kes laskis isegi oma poja tappa."

Eelmisel nädalal valis sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna (IRL) soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikuks parteikaaslase Liisa Pakosta. Alternatiiviks oli Christian Veske. Minister kohtus mõlemaga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.07.2015
Kas Liisa Pakosta valetab? Kandideerimisavalduse esitas ta viimasel konkursipäeval, kui Tsahkna oli juba minister
08.07.2015
Võrdõigusvolinikuks nimetatud Liisa Pakosta astus reedel IRList välja
07.07.2015
13 organisatsiooni esitasid Pakosta ametisse valimise tõttu Tsahknale pöördumise
04.07.2015
AVALDA ARVAMUST: kas kooseluseaduse vastu hääletanud Pakosta sobib võrdõiguslikkuse ministriks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee