Eesti uudised

Jälle jama: TTÜ kuratooriumi ­liikmed astusid eile tagasi (6)

Mattias Tammet, 8. juuli 2015, 07:00
JAAK AAVIKSOO Foto: KARMEN EKBAUM

Eile astus tagasi Jaak Aaviksood toetanud Tallinna tehnikaülikooli kuratooriumi neli liiget, mistõttu jääb uus TTÜ rektor (kelleks valiti Jaak Aaviksoo) või ka tema kohusetäitja (kelleks pakuti eile samuti Jaak Aaviksood) esialgu ametisse nimetamata.

Mis pidi olema lühike ja formaalne uue rektori tööle kinnitamine, osutus järjekordseks farsiks. Eile kogunenud TTÜ kuratooriumil oli järel justkui formaalne ülesanne: kinnitada juba valitud rektor ametisse. Seda seetõttu, et vaatamata keevalistest vastastikustest avaldustest võltsimise või valetamise kohta oli TTÜ uueks rektoriks siiski ametlikult valitud Jaak Aaviksoo. Sellega nõustus ka TTÜ nõukogu, kes 16. juunil otsust ei vetostanud.

Eile kogunenud kuratoorium aga ühtegi otsust vastu ei võtnud. "Kui tänane koosolek algas, siis oli meil päevakorras rektori kinnitamine, aga isegi päevakorda ei kinnitatud," räägib ülikooli sekretär Kai Aviksoo. "Kõigepealt hakati hääletama mitut punkti, mida päevakorda võtta. Esiteks tehti ettepanek määrata rektori kohusetäitja ja siis see nelik, kes asja üles tõstis, tegi mitu ettepanekut – teha valimised kehtetuks ja nii edasi," viitab sekretär neljale kuratooriumi liikmele, kes kinnitasid, et hääletasid Aaviksoo vastu, kuigi vastu­hääli loeti kokku vaid kolm.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. august 2015, 07:00
Jaak Aaviksoo rektoriks valimise kohtuasi lõppenud
30. juuli 2015, 14:30
TTÜ rektorijant leidis lahenduse: Aaviksoost saab ikkagi TTÜ rektor
16. juuli 2015, 16:54
Vaata, kes said TTÜ kuratooriumi uuteks liikmeteks!
7. juuli 2015, 13:36
REKTORISAAGA JÄTKUB: TTÜ kuratoorium astub tagasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee