Eesti uudised

13 organisatsiooni esitasid Pakosta ametisse valimise tõttu Tsahknale pöördumise (34)

Toimetas Kristin Aasma, 7. juuli 2015 19:48
Margus Tsahkna, Liisa-Ly PakostaFoto: Arno Saar
Eesti Inimõiguste Keskuse üks asutajaid, võrdse kohtlemise programmi juhtiv Marianne Meiorg saatis täna seoses Liisa-Ly Pakosta valimisega võrdõigusvolinikuks sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale 13 erineva organisatsiooni nimel ühispöördumise.

Ühispöördumises väljendatakse muret selle üle, et voliniku valimine ei olnud piisavalt läbipaistev ja on tekkinud küsimusi protsessi korrektsuse üle, vahendas ERR-i uudisteportaal. Ka soovitakse saada juurdepääsu dokumentidele, mis näitavad kandidaatide punkte ja pingerida valimisetappide kaupa.

Veel palutakse selgitust Tsahkna tsitaadi kohta pressiteates, mis avaldati pärast võrdõigusvoliniku valimist. Minister Tsahkna kirjutas sotsiaalministeeriumi pressiteates 3. juulil 2015 ning sotsiaalministeeriumi Facebooki lehel 5. juulil 2015: "Soovin, et lisaks sugudevahelise võrdsuse tagamisele oleksid inimesed senisest paremini kaitstud ka diskrimineerimise eest vanuse, rahvuse, rassi, usutunnistuse, veendumuste ja puude alusel."

Samal teemal

09.06.2015
Margus Tsahkna oli seljaga vastu seina – võrdõigusvolinikku saab valida vaid tema
08.06.2015
Võrdõigusvolinikuks nimetatud Liisa Pakosta astus reedel IRList välja
06.06.2015
Marianne Mikko: Pakosta peab tõestama oma sõltumatust
05.06.2015
Värske soovolinik Pakosta: valiti kandidaat, kes objektiivsete näitajate alusel oli kõikides näitajates faktiliselt parem