Chicago baar Võrus.Foto: Aldo Luud
Toimetas Geidi Raud 7. juuli 2015 11:47
4. juuli öösel laekus politseile teade, et Võrus Tartu tänaval asuvas meelelahutusasutuses lõi üks mees korduvalt rusikate ja jalgadega talle tuttavat 27-aastast meest ning lükkas ta trepist alla.

Lisaks lõi sama mees rusikaga näkku sealsamas olnud 25-aastasele naisele, kes sai vigastada, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Tartu tänaval tegutsev Chicago baar avati Võrus 2013. aastal ja üsna pea algasid ka kaebused ümberkaudsetest majadest, kus inimesed ei saanud öise tänavamelu tõttu enam rahulikult magada.

2014. aasta aprillis algatasid linlased internetikeskkonnas petitsioon.com toetusallkirjade kogumise, milles nõudsid Võrus Tartu tänaval nädalavahetustel varaste hommikutundideni töötava Chicago baari sulgemist, kuid ei saavutanud sellega soovitud eesmärki.

Mures võrukad pöördusid viimases hädas ka õiguskantsleri poole, kes soovitas 2015. aasta jaanuaris Võru linnavalitsusele läkitatud kirjas linnavalitsusel koostöös Võru politseijaoskonna ja muude korrakaitseorganitega tulevikus perioodiliselt hinnata olukorda vesipiibukohviku-baari Chicago tegevuspiirkonnas ning rakendada vajadusel täiendavaid ja/või efektiivsemaid meetmeid avaliku korra ja öörahu tagamiseks.

Samuti palus ta kontrollida, et ettevõtja tegevusele seatud piiranguid ka reaalselt järgitakse, kirjutas toona Võrumaa Teataja.