Õppiv moselm.Foto: AFP/Scanpix/MOHD RASFAN
Õhtuleht.ee 7. juuli 2015 11:11
Facebookis liiguvad ringi abipalved, kus otsitakse üürikorterit pagulastest perekonnale. Näib, et viha või hirm on suuremad, kui võimalus üürnike kaudu raha teenida. Samuti on sotsiaalportaalis moslemist mees otsimas üürikodu õpingute ajaks Tartus, kuid tema suunas tulevad kommentaarid on enamuses solvavad ja rassistlikud.

Facebookis olev Eesti Moslemite grupp soovib abistada perekonda järgmise üleskutsega (kirjapilt muutmata): "Üks väga konkreetne abipalve, äkki keegi saab nõu anda või aidata. Nimelt üks perekond (palestiinlased või süürlased, aga ...vahet tegelikult ju pole) - ema, isa ja lapsed - otsivad juba pikemat aega Tallinnasse korterit. Soovitavalt 2 magamistoaga, Lasnamägi sobib. Neil on kõik paberid korras ja nad võiks Vao keskusest välja kolida nö oma elu peale, aga kuidagi ei leia elukohta, sest kõik omanikud keelduvad, isegi kui on enne kokku juba lepitud, aga siis avastavad, et on pagulased ja moslemid. Äkki kellelgi on üürida korterit või teab kedagi, kellel on ... Andke teada! Jagamine ei teeks paha!"

Samuti otsib üks Mahmoudi maakleriteta üürikorterite grupist Tartusse elukohta, kus õpingute ajal viibida. Mees otsib üürikorterit pooleks aastaks.

Järgnevad kommentaarid (kirjapilt muutmata): "Pagulane?", "Moslem, tahab palvetamis korterit osta"

Dubaist Tartusse Eesti Maaülikooli õppima tulevat Mahmoudi asub kaitsma üks neiu, kuid ta sajatatakse kohe solvavalt vastu: "Mats naine jälle kohal...ei suuda oma mokki kinni hoida"

Mahmoud selgitab, et on küll moslem ja uhke selle üle, kuid respekteerib ja armastab samamoodi ka juute ja kristlasi, sest kõik palvetavad ju ühe jumala poole. Samuti avaldab ta tunnustust teda kaitsnud naise suunas.

Lõpuks saabub ka paar asjalikku soovitust, et kus Mahmoud võiks endale ehk koha ühiselamusse leida.

Kas me kardame või tõesti vihkame?