Krimi

HOIATUSEKS TEISTELE: lihamüüja varastas eakalt memmelt suure summa raha (28)

Geidi Raud, 7. juuli 2015, 13:10
SAATUSLIK LIHAKÄNTS: Ergo vanaema jäi pärast lihamüüjalt kauba ostmist ilma suurest summast rahast. Erakogu
Noormees nimega Ergo kirjutas esmaspäeval Facebookis levivas avalikus postituses, et Pärnumaal tegutsev lihamüüja varastas tema peagi 90-aastaseks saavalt vanaemalt ära rahakoti, kus sees suur summa sularaha. Ergo selgitas Õhtulehele, et ta soovib sotsiaalmeedia vahendusel ka teisi varganäost lihamüüja eest hoiatada.

"Täna õhtupoolikul külastas Pärnumaal Reius mu peaaegu 90-aastast vanaema üks meesterahvas, kes hakkas üsna agressiivselt müüma erinevaid lihatooteid.
Eitusest talle ei piisanud ja et kauplejast lahti saada, otsustas vanaema lõpuks, et võtab natuke," kirjutas Ergo Facebooki postituses, mida on teisipäeva lõunase seisuga jagatud üle 5000 korra.

Samal teemal

Ühe kilogrammi liha eest oli müüja küsinud 35 eurot. Kaup koos, palus mees memmelt, et too talle toast pudeliga vett tooks ja läks ise seni ülejäänud lihakraami tagasi autosse viima. "Järsku avastas vanaema, et rahakott on taskust kadunud koos suure hulga sularahaga. Välja kiirustades oli mees juba kadunud," kirjeldas Ergo, kuidas tema vanaema varguse ohvriks langes.

Mõni aeg hiljem leidsid juhuslikud inimesed Ergo vanaema rahakoti Pärnumaalt Surjust keset sõiduteed. Dokumendid olid alles, kuid rahast oli vanaproua ilma.

Ergo selgitas, et otsustas postitust Facebookis jagada, et rohkem pärnakaid oma rahakotist ilma ei jääks, sest liha oli mehel müügiks päris palju ja seega pidi ta üritama seda veel teistelegi maha parseldada. "Kuskile pidi ta ju selle kõik panema," märkis Ergo

"Jagasin seda selleks, et kka teisi inimesi hoiatada sellisest minu jaoks uskumatust nahaalsusest," ütles Ergo, kelle sõnul võtsid temaga ühendust inimesed, kes sarnase varguse ohvriks langesid. "Paraku on sarnaseid juhtumeid veelgi. Kas see nüüd sama inimene on, ei tea."

Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Graki sõnul on aga politseile praeguseks seoses varguses kahtlustatava lihavargaga teada antud ainult Ergo vanaemaga juhtumist.

Politsei alustas juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust.

Pärnu politseijaoskonna menetlusteenistuse juhtivuurija Kaire Konts kinnitas, et politsei tegeleb aktiivselt teo võimaliku toimepanija väljaselgitamisega. "Tore on, kui inimesed üksteist sotsiaalmeedia vahendusel sellistest tegudest informeerivad ja hoiatavad. Politsei palub sellisest tegevusest eelkõige teada anda hädaabinumbril 112, sest see loob eeldused halbade kavatsustega inimese kiireks tabamiseks," lisas Konts.

Samas palub ta politseiga ühendust võtta ka neil, kes umbes 40-50-aastase keskmist kasvu mehega, kes lihatooteid müüa pakkunud on, viimasel ajal kokku puutunud on.

Infot oodatakse telefoni 444 6673 või 5343 5613.

28 KOMMENTAARI

t
taat 7. juuli 2015, 15:11
Sa Alar 1 oled küll saapaga pähe saanud! Vanamemme viimased säästud matusteks. Selliseid idiootseid kommentaare lahmi poliitikutele!
a
Alar1 7. juuli 2015, 15:00
Ainult Savisaar ja Simson valetavad, et vanuritel "polevat raha". Vargad arvavad siiski vastupidi. Suurem saak saadakse just rikastelt vanuritelt.
Loe kõiki (28)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee