Eesti uudised

USA kindral: Eestis ja Lätis tegutsevad hübriidsõjavastased USA eriüksused (33)

Toimetas Sander Silm, 6. juuli 2015 21:04
Foto: AP / Scanpix
Väljaande The Washington Post teatel näeb Pentagon erinevates hübriidsõja vormides järjest suuremat ohtu, mistõttu Eestis ja Lätis tegutsevad juba praegu NATO ja USA hübriidsõjavastased eriüksused.

Äsjaavalikustatud 2015. aasta USA militaarstrateegia kohaselt kasutatakse maailmas järjest enam erinevaid hübriidsõjavorme, kuhu on haaratud nii konventsionaalsed kui mittekonventsionaalsed üksused ning kus kasutatakse järjest enam propagandat ning majanduslikke survemeetmeid.

USA Kaitseülikooli professor Frank Hoffman ütles, et USA-s on sõja käsitlus siiani olnud üsna lihtsustatud ning sõjast rääkides kasutati must-valgeid toone.

Kuid paraku on maailm muutunud ning praegu üsnagi uue termini hübriidsõda taga on tegelikult vana kontseptsioon, mida on kasutanud nii Venemaa kui ka Hiina.

Seetõttu ongi Pentagon hakanud välja töötama hübriidsõja vastast strateegiat ning USA Euroopas paiknevate vägede ülemjuhataja kindral Philip Breedlove ütles, et Eestis ja Lätis juba tegutsevad NATO ja USA erioperatsioonide üksused, mis aitavad ennetada ohtu idast.

Samal teemal

23.02.2017
GALERII | Eestis on visiidil paarkümmend USA kindralit
13.12.2016
EKSPERDID HOIATAVAD: Putin peab Merkeli kukutamiseks hübriidsõda
06.06.2016
Saksamaa julgeolekuanalüüs: meid ähvardab kümme ohtu
12.12.2015
Ilves Šveitsi lehele: Venemaa ei ründa Balti riike

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee