Eesti uudised

USA kindral: Eestis ja Lätis tegutsevad hübriidsõjavastased USA eriüksused (33)

Toimetas Sander Silm, 6. juuli 2015, 21:04
Foto: AP / Scanpix
Väljaande The Washington Post teatel näeb Pentagon erinevates hübriidsõja vormides järjest suuremat ohtu, mistõttu Eestis ja Lätis tegutsevad juba praegu NATO ja USA hübriidsõjavastased eriüksused.

Äsjaavalikustatud 2015. aasta USA militaarstrateegia kohaselt kasutatakse maailmas järjest enam erinevaid hübriidsõjavorme, kuhu on haaratud nii konventsionaalsed kui mittekonventsionaalsed üksused ning kus kasutatakse järjest enam propagandat ning majanduslikke survemeetmeid.

USA Kaitseülikooli professor Frank Hoffman ütles, et USA-s on sõja käsitlus siiani olnud üsna lihtsustatud ning sõjast rääkides kasutati must-valgeid toone.

Kuid paraku on maailm muutunud ning praegu üsnagi uue termini hübriidsõda taga on tegelikult vana kontseptsioon, mida on kasutanud nii Venemaa kui ka Hiina.

Seetõttu ongi Pentagon hakanud välja töötama hübriidsõja vastast strateegiat ning USA Euroopas paiknevate vägede ülemjuhataja kindral Philip Breedlove ütles, et Eestis ja Lätis juba tegutsevad NATO ja USA erioperatsioonide üksused, mis aitavad ennetada ohtu idast.

Samal teemal

23. veebruar 2017, 20:11
GALERII | Eestis on visiidil paarkümmend USA kindralit
13. detsember 2016, 04:00
EKSPERDID HOIATAVAD: Putin peab Merkeli kukutamiseks hübriidsõda
6. juuni 2016, 06:00
Saksamaa julgeolekuanalüüs: meid ähvardab kümme ohtu
12. detsember 2015, 15:01
Ilves Šveitsi lehele: Venemaa ei ründa Balti riike

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee