Maailm

Tuurakala hüppas lapse surnuks (8)

Õhtuleht.ee, 6. juuli 2015, 16:58
TuurFoto: Reuters / Scanpix
USA Florida osariigi ametnikud uurivad Dixie maakonnas juhtunud tuurakala rünnakut, mille tagajärjel sai viieaastane tüdruk surma.

Traagiline ja veider juhtum leidis aset neljapäeva õhtul Suwannee jõel. Paadis olid 31-aastane naine, tema mees, üheksa-aastane poeg ja viiene tütar, kui suur tuur veest välja kargas ja inimeste peale viskus. Poisil murdus käeluu ja ema sai näohaavu, peamiselt silmade ümber. Mees ei saanud mingeid vigastusi, vahendas foxnews.com.

Kohaliku meedia teatel kuulus paat perekonna sõbrale. Kala olevat siis rünnanud, kui perekond aitas sõbral paati veest välja tõmmata.

Kohalike keskkonnaametnike sõnul on inimese surmaga lõppenud kala rünnak Suwannee jõel enneolematu, kuid inimesed on hüppavate tuurade pärast vigastada saanud tänavu varemgi. Viimati ründas tuur reedel üht keskealist abielupaari, kes olid Santa Fe jõel kalastanud. Mõlemad viidi haiglasse.

Tuurad võivad kasvada kahe ja poole meetri pikkuseks, kaaluda rohkem kui 90 kilo ning hüpata veest umbes kahe meetri kõrgusele.

Kuigi loodusteadlased ei tea, miks tuurad nõnda hüppavad, on nad kindlad, et paadisõitjaid nad ei ründa.

Samal teemal

15. september 2010, 08:39
Harrastuskalurite võrku jäi haruldane tuur
4. august 2007, 09:54
Kalamees püüdis Narva jõest Eestis haruldase tuura
14. juuni 2007, 14:50
Vägivaldne kala lõi naise oimetuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee