Eesti uudised

Peaminister Rõivas: referendumi tulemus vähendab Kreeka võimalusi kriisist väljuda (41)

Toimetas Piret Pappel, 6. juuli 2015 10:59
Taavi RõivasFoto: MATI HIIS
Peaminister Taavi Rõivas ütles Kreeka referendumi tulemust kommenteerides, et kreeklaste otsus anda eitav vastus rahvusvahelisele abiprogrammile muudab olukorra halvemaks ning vähendab oluliselt võimalusi Kreekal kriisist väljuda.

"Reformid Kreekas on endiselt vältimatud ning otsus lükata rahvusvaheline abipakkumine tagasi muudab olukorra kriitiliseks," ütles Rõivas ja lisas, et Kreeka olukorra lahendamiseks on nüüd jäänud on veel ainult halvad ja veel halvemad valikud.

"Ootame, et Kreeka valitsus mõistab olukorda ning näitab üles otsustavust ja tegutsemist juba lähitundidel," sõnas Rõivas.

Rõivase sõnul ei aita abiprogrammist küsitava referendumi toel keeldumine Kreekal kuidagi finantsinstitutsioonidelt raha saada ega aita kuidagi kaasa olukorra lahendamisele ehk majanduse jätkusuutlikuks muutmisele.

"Finantsturgude reaktsioon tõestab, et märkimisväärselt on suurenenud ebakindlus nii rahvusvaheliselt kui ka Kreeka riigi rahandusliku ja majandusliku tuleviku suhtes."

Ülemkogu eesistuja Donald Tusk on teisipäeva õhtuks kutsunud kokku euroala valitsusjuhtide kohtumise. Eesti koos teiste euroala liikmete ja institutsioonidega teeb Rõivase sõnul kõik vajaliku, et hoida euroala stabiilsust.

"Lähipäevil on selleks oodata ülitihedat tööd euroala ja EL juhtide poolt nii rahandus- kui ka peaministrite tasandil," lisas Rõivas.

Samal teemal

06.07.2015
Eesti pankade eksperdid: võimalik, et Kreekal tuleb lahkuda euroalast
06.07.2015
Pentus-Rosimannus: Eesti ja ka teiste euroala riikide soov on teha kõik vajalik, et tagada eurotsooni stabiilsus
05.07.2015
Kreeklased ütlesid referendumil "ei"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee