Maailm

Kreeka hüpe tundmatusse (22)

Tõnis Erilaid, 6. juuli 2015 07:00
LOOTUSRIKAS RAHANDUSMINISTER: Ajakirjanikud klõpsisid agaralt pilte, kui hääletama tuli rahandusminister Yannis Varoufakis, kes lubas ameti maha panna, kui rahvas krediteerijate tingimustega nõustub. Foto: AFP

Teravad sõnad lendasid eile Ateenas rahvahääletusel käinutelt ajakirjanikele: "Me ei alistu väljapressijatele!", "Kreeka au tuleb päästa!" Samas ei oldud eriti innukad – ennelõunal oli 9,9 miljonist hääleõiguslikust kodanikust 19 159 valimisjaoskonnas käinud vaid napilt rohkem kui kolmandik.

"Need, kes läksid hääletama ja ütlesid jah, unustasid, et peavad kaitsma Kreeka au. Kui oleksin surnud, siis roniksin täna hauast välja, et öelda väljapressijatele ei!" ütles ajakirjanikele rõivapoe omanik Pangiotis Smailis. "Kui me sinu eeskuju järgiksime, siis ei kuuluks me enam Euroopasse! Kreeka ei saaks elada ilma Euroopa Liiduta" karjus talle vastu riigiametnik Spyros Pangiotopoulos, kes juhtus välikohvikus samas lauas istuma. "Ei!" vastas Smailis. "Euroopat poleks ilma Kreekata!" Kahekõne pani kirja New York Timesi ajakirjanik.

Rahvas hirmul: varsti pole toitugi!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.07.2015
Tants Kreeka ümber kestab: Tsipras ohverdas Varoufakise
06.07.2015
Pentus-Rosimannus: Eesti ja ka teiste euroala riikide soov on teha kõik vajalik, et tagada eurotsooni stabiilsus
06.07.2015
Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis astus tagasi
06.07.2015
Lobjakas: "ei" ütlemisega pole Kreeka veel euroalast kadunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee