Eesti uudised

Vao külla sõitnud tsiklimees: tundub, et pagulaste probleem ei ole siin nii tõsine, nagu arvasin (132)

LISA KOMMENTAAR

XXX 8. juuli 2015 18:20
"Kuidas küla koerale, nii koer külale!"
keskusele 6. juuli 2015 19:00
oleks pildi võinud kinkida breiviku pildi aga võib ka toompea lossile pidulikult
Alguses arvasin et 6. juuli 2015 19:00
kommendarid on Vao elanikelt aga vaatasin Dlfi videot kus inimesed olid onnelikud et tulid toetajad. Ja arvamus muutus. Ega keskel suve neid normaalseid kommendaatoreid ka votta pole ja seepärast leidsin kirjutise kus mootorrattaid nimetati põrra -põrra deks. Et tubli kommendaator on omaks votnud juba nn pagulaste keele. Taustal näib olevat mingi organisatsioon kes saab selle eest raha ja see proua Pansionaat. Asi on selels et see probleem on koikide elanike probleem Eestis. Ja meie peame aru saama et laste julgeolek peab kindlustama. Me peaksime suudlema seda maad kus mootorratturid on soitnud. Eestimaa su mehemeel...
Need 6. juuli 2015 17:24
Vao omad ei ole pagulased, vaid testpartii olemasoleva põlisrahva asendamiseks. Praegune Vahemere pagulasfarss on pikalt planeeritud operatsioon rahvusriikide kaotamiseks ja valge rassi segamiseks.
http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.1567/un-eu-must-destroy-homogeneity-of-member-stat...
Tanel 6. juuli 2015 17:23
Ei ole vaja ajada mingit idioodi-ila. Olin ise kohal ja nägin kõike oma silmaga. Intervjueerisin ka kohalikke - nimelt oli mul endal kaasas kaamera, millega olukorda salvestasin. See oli ka selle pärast, et meedia mingid p.ska ajada ei saaks. Kohe kui saan vaba aja ja videost rämpsu välja lõigatud, panen selle Youtube üles, et kõik saaks asja tõses valguses näha. Sealt on võimalik näha, kuidas rahvas saabujaid teede ääres juubeldades tervitab ja saab ka rattad ning autod ükshaaval üle lugeda.. Mingit neegrisõda sinna pidama ei sõidetudki asi oli kohalike abistamise nimel ja lastele korraliku mänguväljaku ehitamise eesmärgil. Annetused ja märgimüügitulud on kohalikele üle antud.
Juta 6. juuli 2015 15:57
Lähme nüüd pagulasi toetama. Kes liitub?
Mine! 6. juuli 2015 16:04
Võta kõik oma liigikaaslased kaasa ja kobi Aafrikasse!
pane nimekirja- tuleme 6. juuli 2015 16:40
üks vallavanem, üks motikamees,üks külaelanik, kümme väikest neegrit
Juta 6. juuli 2015 15:49
Ja nüüd võiks reidi teha need, kes läheksid toetama pagulasi. Siis oleks demokraatia.
tegelikult 6. juuli 2015 15:03
ei saa sellest Vao külast ja tema elukatest sotti Oli teledaade,kus inimesed om anäo ja häälega rääkisid kaamera eest probleemidest ja olid murelikud Nüüd kui korraldati erapooletute tsiklistide retk külla.veeti pagulased bussidel minema? Mida siis kardeti? Selline käitumine külvad kahtluse,et ju ikka on ,mida salata: Miks siin artiklis avaldan nimeta tsiklist mõtte,et elul pole siin häda midagi Miks mingid naabrinaised Merike ja keegi veel ühmavad midagi.. Olgu ka täisnimed ja lükaku nad ümber,et telesade oli eksitav ja neil on elu kõige paremas korras!
6. juuli 2015 16:46
Paanikat tekitab meedia - ma enne lehest lugemist ei teadnud, et Eestis selline Vao külagi on.
Enn 10. juuli 2015 12:53
Ah, mis vao küla pagulased.... Mis teha nende paadipõgenikega, sealt tuleb mass!

jüri 6. juuli 2015 14:28
Palju kära ei millestki.Tore on ju süüdistada kõiges pahas pagulasi , aga vahel võiks ka oma silmis palki näha (nt. Vao küla laste mänguväljaku hõivamine kohalike ratsasportlaste poolt ).
mmm 6. juuli 2015 15:13
Selliseid rumalaid asju ju korraldab käputäis hulle ja tahab ajada oma rahva omavahel riidu.Pagulased pole töesti Vaos mitte midagi hullu teinud,paar kohalikku on hullemad joodikud ja vargad.Köige vastikum ongi,et lubati korda teha laste mänguväljak,kuid tuldi hoopis pagulasi hirmutama .Just selline hull on meie seas,kes öhutab viha ja ise itsitab.Tuleks uurida,kes on selle taga,et niimoodi taheti yhe vaikse ja väikse kohapeal organiseerida nii loll yritus.Tundub,et ekrelased,sest nemad ikka hirmsalt kiruvad valitsust,organiseervad miitinguid ja kangutavad valitsust.Lihtsalt häbi,kui oma eestlane on langenud nii madalale.
6. juuli 2015 15:26
Räägi, mmm-kene, MIKS sinu arvutil ei ole õ ega ka ü tähte?
Kust maalt sa kommenterid?
Ja miks sa igal pool kommenteerid?
Pervõil ka! 6. juuli 2015 15:38
Sel rahvusvahelisel vihaõutajal pole ka vahel täpitähti! Oma jutu järgi pesitseb ta Iisraelis, aga võib-olla hoopis "tõotatud maal".
Jänks 6. juuli 2015 15:46
Tundub tõesti, et pagulaste kaitsele on asunud 1 Vao elanik, pigem reformierakonna troll, kes kommenteerib mitme eest. Kohaliku omavalitsuse ametnik ta vaevalt on, sest ametnik peaks ikka nii palju arvutit tundma, et täpitähed üles leiab. Pigem noororav kes kommentaare kirjutades koolivaheajal taskuraha teenib. Õhtuleht on kirjutanud Kremli trollidest, aga palju huvitavam oleks lugeda Reformierakonna trollidest, kes nad on, kui palju neile makstakse, kuidas sellisele tööle sattutakse....
Reformi trollid! 6. juuli 2015 15:59
Reformierakonna trollid korraldasid mulle kunagi lausa küberrünnaku. Aga ma olin kavalam ja andsin neile korralikult vastu nina. Vaat siis läks alles lahti ropuks sõimamiseks. Siis nägin nende kaakide tõelist nägu! Ja mode ei kustutanud ära ka nende roppusi. Vaat niisugused on siis meie kallid riigijuhid!
to refomi trollid 6. juuli 2015 16:34
No kuda siis nii ?
Nad ju niii positiivsed inimesed, käivad kõik joogakursustel, on oma pudzade ja imetablettidega saavutanud õnne, tervise ja rikkuse, loevad tähtsaid raamatuid, mediteerivad ja studeerivad ja kundaliiin neil juba ammu ärganud:)))
6. juuli 2015 22:54
Mis see sinu asi on? Järelikult kommenteerid ka ise igal pool. Või on ainult kirujatele lubatud, teised ei tohigi piiksatada, jah?
6. juuli 2015 22:55
On loll väga valus olla?
6. juuli 2015 22:56
eelmine mõeldud jänksile
! 6. juuli 2015 14:08
No kui see ni tõsine ei ole, mida siis need Vao küla elanikud vinguvad ja ruigavad, et enam ei saa uksi ega aknaid lahti hoida, rääkimata aias olemisest. Krt seda jama vaadates kõrvalt, meenutab kogu värk mulle Nõuka aega. Alles oli probleem ja kui sellest rääkima kõvema häälega hakati, olid kõik küla elanikud lausa õnnelikud nende pagulaste pärast. Vallavanemgi meedias laulis, et kõik on nii hästi ja elanikud üliõnnelikud. Kes nende ajusid seal peseb? Palju selle pesu eest seal makstakse? Kas hirm on töö kaotada?
6. juuli 2015 15:04
Selline on nõukamentaliteediga inimese käitumisjoon, nöörist tõmmatav ja sirget selga pole olemaski.
Äraandjaid ja oma meelemuutjaid on igalpool ja igasuguseid, mitte ainult külades.
Alguses ruiatakse, kui aga mõni võtab kätte ja hakkab probleemidega tegelema, siis ruigamine katkeb ning tekib vastupidine reaktsioon, kõik on äkki üliõnnelikud ja olukorraga rahul.
Hiljem aga hakatakse järjekordselt ruigama, et miks see on nii ja miks see on naa.
Selline on tüüpilise kolhoosiinimese hingeelu. Ja seda mitte ainult külades.
Sellist suhtumist võid kohata ka linnas.
oeh 6. juuli 2015 13:30
Nagu iga eestlase toidulauast oleks leib ära viidud. Rahvas ikka teab ka et neid pagulasi ei hoia üleval Eesti riik, vaid Eurooppa liit? Moonakaid täis terve kommentaarium. Ma praegu muretseks rohkem Kreeka pärast, mitte möne pagulase pärast, kes sisuliselt Eesti majandust ei kõiguta.
Jänks 6. juuli 2015 15:58
to oeh, kuskohast küll sinusugused eluvõõrad ja lihtsameelsed inimesed tulevad?
EL annab Eestile pagulaste kulutuste katmiseks 7a. jooksul 10 miljonit. Hästi tagasihoidlikult arvestades tuleb Eestisse aastas 200 pagulast, mis teeb 7a. jooksul 1400 pagulast. 10 miljonid jagada 1400 pagulasega teeb iga pagulase kohta ümmarguselt 7142€. see teeb kuus ümmarguselt 595€. Selle raha eest saab toidu ja suvekuudel ehk ka kommunaalmaksud makstud, ülejäänud tuleb kõik eestlastel kinni maksta.
7. juuli 2015 16:12
Aga näiteks Eesti on aastate jooksul saanud Eurooppa liidust küll piisavalt toetust, et on ehk aeg ka midagi vastu anda. Mitu kiltti teed on ehitatud? Palju koole, lasteaedu jne korda on tehtud? näksi muru jänks ja ära virise!
6. juuli 2015 13:24
Vigisege vähem! Iiveldama ajab see teema, mida need inimesed teile teinud on, häbi võiks olla. Sõimati vene tsiklimehi, mida meie paremad oleme?
Jomby 6. juuli 2015 14:07
Need inimesed lihtsalt ei sobi Eestimaale ja kõik!
Miks? 6. juuli 2015 15:52
Kas te ikka veel pole aru saanud, et nende puhul on igasugune normaalse inimese käitumine välistatud! Enamus neist "pagulastest" on jäledad peletised! Küll varsti näete ja siis ulute! Aga mina parastan! Sest vaata mina suudan nende tontide eest veel ennast kuidagi kaitsta (kui neid muidugi kümneid pole ja nad relvastatud pole) aga sellised nolgid, kes pole sõjaväeski käinud, on neile kerge saak.
Jänks 6. juuli 2015 16:04
Ega neegri käest peksa saamiseks palju vaja ei ole, piisab kui neeger küsib suitsu ja talle suitsu anda ei ole. Ise võite mittesuitsetaja olla, aga neegri jaoks peab suitsupakk taskus olema ja nad ründavad ka naisi, mitte ainult mehi. Nad on hullemad kui mustlased.
6. juuli 2015 22:57
mis 6. juuli 2015 12:57
järgnes laupäeva õhtupoolikul?, tavariietes politsei saatel saabusid neegrid suurte toidukastidega (kottidega) oma pagulaskeskusesse. Vaatasime ja imestasime, et kes meid kohalikke sante küll viiks tasuta Tartu, Tallinna ekskursioonile ja aitaks mööda kaubanduskeskusi kolada, et valida head ja paremat. Kohapealsetes poodides kallid hinnad ja kaubavalik nigel. Neegrid tulid ja olid õnnelikud, meil mõru maik jäi sellest päevast. Miks neid küll just sel päeval riik ja vald käsikäes ära toimetas, varem pole kordagi neid ära tassitud. Ju siis oli HIRM kohalikul vallajuhil koos oma parteikaaslastega. Tegelikult poleks midagi hullu juhtunud, kõik oleks olnudki rahumeelne. Paet pidagu oma loll suumulk hoopiski kinni. Rahvas Väike-Maarja poes räägib, et talve hakul saabujad paigutatakse V.-Maarja valda, Triigi külla, vanasse lasteaeda. Tuleb vist mõelda vallast lahkumise peale. Kogu kinnistu pagulastele maha müüa. Sellist Eestit ei soovinud, kui seisime koos lastega Baltiketis ja lubasime süüa kartulikoori. Miks küll ei räägitud enne valimisi pagulasteemast, kartsite; sotsid, reformlased, irlllased, et teid keegi siis ei vali, õige- polekski keegi valinud. Õnneks valisin seekord uued tulijad ja usun, et see valitsus muutub. Kui sarnased on ajalooliselt aastad 1939 ja 2015. Uurige, lugege ja analüüsige vastavat kirjandust. Riik on jõudnud täpselt samasse aega. Pagulas teema juurde tagasi, küla on väike ja inimesed teavad, et valitsus teeb nii nagu neile vajalik, me ammu teame, et rahva arvamust ei arvestata, juba aastaid sõidetakse inimeste arvamustest üle, mis sa siin ikka lärmad. Eestlane on kord selline vaos hoitud, tabav võrdlus vaokate kohta. Kindlasti tuleb mõelda kolimise peale, koos neegritega ühte valda ei jää. Ukrainlaste vastu polegi midagi, samuti valge inimene, vallas neid kolhoosi aegadest palju, eesti keelt nad küll paljud pole siiani ära õppinud, aga muidu töökad ja rahumeelsed, ikkagi nõukaaegadest teada rahvus meie keskel.
kui sa 6. juuli 2015 13:23
kartulikoori sööd ma võin kartulad ära syya
Mofo 6. juuli 2015 13:26
Uudistes raadios laupäeva hommikul või siis reede õhtul räägiti, et "pagulaste" väljasõidud on regulaarsed... no ei hämata, ei valetata ju meie mitte üks teps
Selle valguses 200 = 20 000 ei oleks üldse imekspandav
Mis viga? 6. juuli 2015 15:43
Kas te tõesti ei saa ühte oravanolki, kes pole vist üldse Väike-Maarja kandi kohalik, sealt vallavanema troonilt minema löödud? Näete ju isegi, kuidas ta teile näkku irvitab ja kraaksub: "Mina kivi kuningas, teie si..alabidad!"
pange 6. juuli 2015 18:35
põlema igal pool nii kaua kui tühi on
täitsa tavalised inimesed 6. juuli 2015 20:32
Pagulaste väljasõit korraldati kodanikualgatuse korras, täiesti vabatahtlike inimeste poolt ja nende raha eest. Ikka selleks, et kinkida inimestele ühe selle vaenulikkuse keskel üks rõõmus päev ja näidata, et kõik eestlased ei ole sellised, nagu siit lugeda võib. Kes keelab sul organiseerida väljasõitu külaelanikele (või kohalikele santidele, nagu sa nimetad). Aja aga rahvas kokku ja tee heategu.
loen ja imestan 6. juuli 2015 12:52
Meile pole siia pagulasi vajagi, eestlased on selle teemaga üksteise vastu üles ässitatud ja just sealt kandist tuleneb veel suurem oht märuliteks kui pagulaste poolt. Pealegi alles lõi üks eestlane kahele mehele noaga rindu, alles käis eestlastest noortekamp talust tallu ja peksis ning röövis vanainimesi, ei iole palju aega tagasi kui taaskord peksti keegi poolsurnuks ja rööviti tema asjad..ikka eestlaste poolt..peaaegu iga nädal võib politseiuudistest lugeda koduvägivalla ja vägistajate kohta . Seda rida võiks lõputult jätkata. Kas selles on ka pagulased süüdi? Vaadakem ikka vahel peeglisse ka, kallid kaasmaalsed, enne kui teisi juba ette pättideks ja mõrvariteks tembeldate.
Jüri Böhm 6. juuli 2015 12:45
Idioot!
Neid seal polnudki.
See jõuk viidi ettenägelikult enne teid sealt minema nii, et enne plähmimist peaks ikka natuke teadma milles küssa!
VironShaman 6. juuli 2015 12:20
Araablaste, aafriklaste ja ladina-ameeriklaste migratsioon sotsiaalmajanduslike probleemide või poliitiliste ja etniliste konfliktide käes vaevlevatest riikidest Euroopasse ja Ameerikasse hakkab üha rohkem mõjutama nimetatud piirkondade majanduslikku ja sotsiaalset stabiilsust.
Peale selle, Araabiamaad, mis on täis vimma Lääne vastu, ootavad nõrkust tema struktuurides, et anda Läänele täpne ja purustav hoop. Nad on alati pidanud ennast rõhutud inimesteks ja nad ootavad kättemaksutundi, võimalust vallale päästa kogu oma vihkamist, mida nad on kogunud kolonisatsiooni ja rõhumise sajanditel. Maailma vapustab nende timukate külmaverelisus, nad ei halasta kellelegi oma kättemaksus.
Maailma saab varsti tundma kogukondlikule käitumisele individualistliku maailmavaate eelistamise tagajärgi. Sektantismi tulemuseks on üksindus ja isoleeritus. Inimene lõi oma isikliku reaalsuse, mis on sõltumatu tõelisusest, õigustades oma tegevust, otsuseid, valikuid ja arutlusi. Fiktsioonil on oma hind. Te võite petta, aga kui kaua? Inimene saab süüdi mõistetud vale inimelu mõtte eest, inimesest saab iseenda timukas. Piibel ütleb „silm silma, hammas hamba vastu”. Inimene lõikab seda, mida külvas: kannatamatust, jõhkrust, enesetähtsust ja üksijäetust. Ainult need, kes saavad aru, et elu võib elada armastades, mis on sõltumatu kõikidest piirangutest, ja tahavad ehitada elukeskkonda, kuhu võivad koguneda need, kes tahavad sellest saatusest ennast päästa, on võimelised selles kaoses ellu jääma.”
Benites: „Kuna see kõik juhtub?”
Charly: „Raske öelda, kuid olemasolevatele tundemärkidele toetudes võtab see protsess aega umbes 30-40 aastat, alates esimestest märkidest kuni lõpuni. Niisiis saame järeldada, et sajandi lõpuni on jäänud 26 aastat ja edasised 10 aastat on inimkonna jaoks otsustavad. (intervjuu on pärit 1974 aastast)
6. juuli 2015 13:49
Mis kogukondadest sa veel räägid? Sa pöördu nende poole, kes on siia oma ärilistel huvidel igasugust "waimset uinamuinat" igalt poolt kokku tassinud, sest "erinevus ju rikastab".
"Rikastab" nii palju, et meie väikese rahvaarvuga riigis ei saagi sel viisil kokku hoida, sest igaüks kisub oma "usuga" omasse nurka.
Aga seda just teatud tegelastele vaja ongi, kes arvavad, et "milleks teile seda õiget vaimsust on vaja, mida te sellega pihta hakkate?"
Segapuder pidi järelikult parem olema.

VironShaman 6. juuli 2015 12:19
Peruu kontakti ajal 1974 ennustasid tulnukad et euroopasse tungivad Põhja Aafrika islamiusulised. Nüüd on see täide läinud.
See teade vapustas Benitest ja seepärast ma selgitasin seda talle.
Charly: „ Nagu me juba selgitasime, häirib tulnukaid see, kuidas me mõjutame looduskeskkonda ja nad teatasid meile, et planeet hakkab inimtegevusele vastu töötama, ähvardades tema olemasolu ohjeldamatute ja hävitavate loodusjõudude ilmumisega.
Kuid on teine oht, mille eest tulnukad meid järsult hoiatasid, ja see on otseselt seotud kahe teguriga: maailma majanduslik stabiilsus ning usu- ja rassikonfliktid.
Tulnukate sõnade järgi kogeb meie maailm varsti oma ajaloo kõige suuremat majanduskrahhi.
See saab olema majanduslangus, mille põhjuseks on totaalne sõltuvus toorainetest, mis muutuvad üha defitsiitsemateks, samal ajal kui äärmuslik efektiivsete tehnoloogiate arendamine tekitab tööpuuduse.
Vaba konkurentsi ühiskond ei halasta tervetele rahvastele, kes rakendasid kogu oma jõu uute tehnoloogiate arengule, soodustades inimtöö hävingut. Hädavajalikuks muutub tootmisstruktuuride vähendamine, et muuta neid konkurentsivõimelisemaks, mis loob jällegi juurde üha suurenevat töötust.
Ideoloogilist pluralismi pooldavad poliitilised parteid, mida kasutatakse peamisel hüppelauana isiklike ambitsioonide realiseerimiseks, ning mis on samas võimu kaitsjad, annavad oma panuse vägivalla tekkimisse ja rahva killustamisse. Selle asemel, et teha tööd nende inimeste põhivajaduste kindlustamiseks, keda nad esindavad, töötavad nad tugevalt vastu elujõulistele probleemilahendustele.
Demagoogia, isiklik edasiliikumine karjääriredelil, oma kirgede ja ambitsioonide rahuldamise triumf, poliitilised liidud ja mitte kunagi täidetavad lubadused segavad alternatiivsete lahendite kiiret ja efektiivset leidmist, et kindlustada inimeste vajaduste rahuldamine.
Tuleb kommunistlike riikide poliitilise stabiilsuse kokkuvarisemine. Suutmatus organiseerida tootmist, mis oleks üles ehitatud autonoomsele ja kvaliteetsele tootmisele, toodete kahtlane jaotamine ja erialainimeste nõrk ettevalmistus viivad ühiskondade täieliku sotsiaalse degradeerumiseni, mille tulemuseks on massiline emigratsioon Euroopa riikidesse, mis on tuntud stabiilsuse ja rikkuse poolest. See tekitab juurde hulgaliselt (kunstlikult tekitatud) töökohti, tänu millele langeb rahva elatustase.
Seejärel lastakse tekkida hirmsal linnavägivalla perioodil ja seada ohtu riiklik julgeolek. Lisage kõigele sellele veel rassism ning uued fašismi- ja natsionalismiilmingud Euroopas ja Ameerikas.
parteitu mammi Tallinnast 6. juuli 2015 11:37
Pole mingit kahtlust, et pagulaste probleem ja Vao küla värk on mõningate poliitikute poolt omaksu eesmärgil üles puhutud. Narr, kes suurte lõugadega populistide lõksu läheb. Kui tõsine häda käes on need prääkajad esimesed, kes minema putkavad või värvi vahetavad. Seda on juba näidanud ajalugu, aga millegi pärast pole inimesed võimelised ajaloost õppima.
Leidsin väiksed kirjavead 6. juuli 2015 11:34
mis on väga tabavad. Et Urmas Paat ja Pabulased. Ja arvan et vaielda pole vaja Vaolastega aga sealt peaks piir ehitatama et need tublid islamlased riikimööda laiali ei valguks. Kui inimne ennast ei aita siis ei aita teda ka jumal. See on ilmselt meie saatus.
Isehakanud "tiklimehele" Toompealt 6. juuli 2015 11:30
jutt sama jura, mida pühapäeval Vikerraadios Samost ja Pruuli tsiklimeestest rääkisid. Maiustate kõik magusat riigipirukat.
Huvitav? 6. juuli 2015 11:49
Mis juttu Samost siis räägib, kui need tublid moslemipagulased teda kottima tulevad või tema sünagoogi vastu taevast lasevad?
erki 6. juuli 2015 11:29
Arvan,et mitte pagulastele ei peaks sisse sõitma vaid eesti jõngermann-valitsusele,kelle heakskiidul sisseränne toimub.
Skeptik 6. juuli 2015 11:12
Riik ei käitunud Vao elanike ja üldsuse vastu piisavalt targalt. Räbalas alevis vuntsiti pagulastele mõeldud maja üles ja kõik. küla mis on suht kolgas vaatas pealt kuidas muidusööjad elasid eurokorterites ja nemad tõid ikka kaevult vett. Asi oleks olnud hoopis teises valguses kui koos pagulastega oleks ka alevi heaks mineid rahasid eraldatud. uus lasteaeg või korralik kultuurimaja. nii oleks ka teised küald ja asumid näinud et koos palgulastega saab ka üldelu parandada. Siis oleks erinevad koostööprojektid, külaseltsid ja kodanikuliikumised palju andimad olnud probleemi lahendada.
Kai 7. juuli 2015 21:02
Nõustun üldiselt ,et riik peaks rohkem tegelema vaesemate inimeste ja külade aitamisega, aga pagulasi muidusööjateks küll nimetada ei tohiks. Sa ikka tead, et enne kui neile seaduslikult kõik asjad korda aetakse, nad ei tohigi ametlikult tööd teha?
Pagulane 6. juuli 2015 11:04
Mina paris hasti neid Vao pagulasi ei moista.Baltikumist on palju inimesi paguluses,kuid need inimesed on endale enne kodumaalt lahkumist otsinud too ja elamise,kas siis interneti teel voi tuttavate abil.Mina teadsin enne UKsse tulekut,et pean hakkama elama kohalike kommete ja reeglite jarele.Pean leidma too,maksma ettenahtud maksud ja oma eluaseme kulud.Vao pagulastest on mul jaanud mulje,et tood ei peagi tegema.Kas ma olen liiga julm,kui nimetan need inimesed umber VAO PARASIITIDEKS.
7. juuli 2015 21:03
Nad ei saagi tööd teha enne, kui nad on saanud ametliku loa selleks, mis võib võtta mitu kuud. Lisaks sellele on UK ja Eesti mõlemad Euroopa liidus, niiet meie jaoks läheb ELi sisene liikumine töö eesmärgil tunduvalt sujuvamalt.
D. 6. juuli 2015 11:01
See pagulaste vastasus on ületanud igasugused normaalsuse piirid...Kahju, et eestis nii palju rumalaid kitsasilmaringiga inimesi on. Tegin aasta aega vabatahtliku tööd konservatiivses Süüria piiri lähedal asuvas linnas, kus elavad ainult moslemid ja selle aja jooksul ei püüdnud keegi mind vägistada/rünnata vms. Elasin tavalises moslemi peres ja normaalsed inimesed ei poolda seal terrorismi ja tahaks ainult rahus oma kodus elada ning on väga õnnetud sõjaliste olukordade pärast. Kas te tõesti arvate, et sõjapõgenikud on õnnelikud kui nende kodud maatasa pommitatakse ja nad on sunnitud pagema riiki, kus kõik on võõras ja inimesed neid lihtsalt nahavärvi/religiooni pärast vihkavad? Meie elame Eestis väga turvaliselt ja muidugi on majandusliku poole pealt veel väga palju areneda, aga seda kibestumist ja viha ei tohiks välja elada inimeste peal, kes on kaotanud oma kodud ja pered.
Koli 6. juuli 2015 11:10
sinna tagasi ja ole õnnelik
6. juuli 2015 13:19
Madala tasemega vastulause, kui midagi öelda ei oska, võiks parem vaikida.
ei taha neid 6. juuli 2015 18:45
Jänks 6. juuli 2015 11:40
to D, sina tegid seal tööd, kuid siinsed neegrid ei kavatsegi tööle hakata, elavad mitte midagi vastu andmata eestimaalastest maksumaksja kulul. Probleem on selles, et neegril on Eestis rohkem õigusi kui eestlastel ja on täiesti loomulik, et selline asi tekitab viha. Eks proovi töötukassa käest tasuta koolitust saada, et tagada tööturul parem positsioon-see on praktiliselt võimatu. Kuid neegritele hakkame maksumaksja raha eest eesti keelt õpetama. Mille poolest on Aafrika neeger töötuks jäänud eestlasest parem? Vastus on-meie poliitikud poevad Brüsseli ees ja nüüd peavad eestlased hakkama neegreid orjama. Ma ei nõustu sellega iial, et minu kodumaal on neegril rohkem õigusi kui on minul.
D.-le 6. juuli 2015 11:57
Ära muretse, olen neid sinu kalleid moslemeid vene kroonus loputanud, nii, et vähe pole! Ise nad on muidugi alustanud ja ülbitsenud. Meie lähedal oli stroibatt (ehituspataljon). See lausa kihas haisvatest, räpastest ja pooletoobistest moslemitest. Juba esimesel päeval hoiatasid ohvitserid, et võtke kindlasti mõni raudlatt kaasa ja virutage, kui need perverdid teid vägistada või teie raha, asju või riideid ära võtta tahavad. Võin nüüd südame rahuga jätkata nende tümitamist. Õnneks olen veel piisavalt vormis!
to D 6. juuli 2015 19:20
" Elasin tavalises moslemi peres ja normaalsed inimesed ei poolda seal terrorismi ja tahaks ainult rahus oma kodus elada ning on väga õnnetud sõjaliste olukordade pärast"
Miks siis pagulased Euroopast koju tagasi ei taha minna kui sõda läbi on? Massiliselt kolitakse Rootsi, UK-sse, Saksamaale, aga kui kodumaal sõda läbi, jäävad kõik paigale. Kui naabrinaine saab peksa oma mehe käest ja tuleb öömaja paluma, siis annad öömaja, aga kui mees on kinni pandud, siis läheb naabrinaine ikka oma koju tagasi, mitte ei jää igaveseks külla.

Kui moni kirjutab et koik kartsid 6. juuli 2015 10:50
mootorrattureid siis ärge teiste nimel kirjutage. Vaadake kasvoi pildil olevat poissi. Temast tulen toeline mees.
teada ju et 6. juuli 2015 10:38
Alati leidub inimesi kellele meeldib ja kellele mitte, kellel on hästi ja kellel halvasti, kes tahab ja kes ei taha, kes on hea ja kes halb jne. Nii on ka vaos. Kindel on aga see, et kusagil pead lendavad ja relvad pauguvad. On ainult aja küsimus, millal meil sama jama eestis toimuma hakkab. Naiivne on uskuda, et need mustad neegripersed kes paatidega nagu prussakad siia põgenevad midagi kasulikku hakkavad tegema. Edu teile tore Vao rahvas, kes te koos oma pagulastega seal end hästi ja õnnelikena tunnete!
Ja sina 6. juuli 2015 10:51
tootlikule tööle minna, mitte siin eestlasi raha eest sõimata!
6. juuli 2015 13:21
Ega põmmpea suust muud ei ootagi.
6. juuli 2015 10:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
6. juuli 2015 10:41
Kaupo 6. juuli 2015 10:22
juba vene ajal oli see Vao kūla ūks joodikute ja kraadede kants , ega siis pagulased selle vāhe ajaga rahvast jooma ei ole suutnud ōpetada .
6. juuli 2015 10:14
Tegu ei olegi ainult Vao külaga enam, vaid üldise probleemiga meie riigis. Tallinnas liigub neid tonte küll ja küll ringi+ teistes linnades. Vao küla elanikud ekskursioonil kõikjal? Neid ju veetakse salaja sisse ja siis oleme nagu sundolukorra ees juba varsti.....aga nad juba on siin ju.....sellel ei toigi juhtuda lasta ja ma ei usu isegi, et see artikkel on tegelike asjaosaliste kajastatud, pigem kuskilt tulnud käsk, nagu kogu see jama kokku. valitsusel hirm nahas ja nüüd hakatakse kõike rahva enda vastu keerama, saamata aru, et see on see oks, millel ise istutakse. ei jõua ära oodata, millal see oks läbi saetud saab, nähtavasti ei lähe enam kaua.
6. juuli 2015 10:27
Sūūdi on kapitalism ja tōōtus , asjaninad aina seedivad , kuidas elamiseks raha saada ja koos pagulastega tuleb ka mōnele leib lauale . Kapitalist ūle enda kōhu ei nāe .
lihtsalt iiveldama ajavad 6. juuli 2015 10:10
sellised tellimusartiklid eesti rahva hävitamise õigustamiseks
ja kartma ka , sest asi on naljast enam kui kaugel , nagu ekspert organiseeritud kuritegevuse ja terrorismi alal Joannis Michaketos Kreekast kinnitab valmistavad džihhadistid praegu ette platsdarmi sõjategevuse üle viimiseks Euroopasse, moslemivõitlejate ületulek pagulaste sildi all ei ole muinasjutt, relvad aga tulevad Bulgaaria maffia kaudu
kõik tahavad ju raha ja teenida kuni endal ükskord ka surm suu ees, sest üks valge ahnur ei maksa Allahi ees punast krossigi
mida asja 6. juuli 2015 10:09
kaua seda vaod nüüd leierdame. mõned el läks lootus luhta, ootasid vägivalda nagu näha. kallid reformaeid ja sotsid ei läinud teie plaan läbi. see oli mõeldud rahumeelse üritusena ja selleks ka jäi. Eesti rahvas ei ole enam nii naiivne, kui valitsuse kommarid siin aravad. vao rahvale avaldati toetust ja sellega näidati, et oleme ühtsed kui vaja.
vaata sina 10:40 6. juuli 2015 11:08
see OLIGI korraldajate poolt mõeldud rahumeelseks ürituseks, nii see pidi minema ja nii see läks. kes siin kogu aeg kriiskavad vägivallast on reformarite ja sotside kommarid. millest sa siin aru ei saa. teete head nägu, aga ise hõõrute käsi ja ootate vägivalda, siis hea siin plõksida näe missugused rassistid olete. see on teie poolt alatu, aga teisiti te ju ei oska
6. juuli 2015 13:23
Loll loba suhu tagasi!
On imestama panev 6. juuli 2015 10:08
et julmade laste vägistajate näide Soomest ja pea maharaiujate-näide Prantsusmaalt ning rahulik suvitajate tapjate esindajad kardavad mootorrattureid. Kahju et nad soidutati minema ehk oleksid sobrunenud ja mootorratturid oleksid voinud neid kasvoi soidutada. Jää oleks murdunud. Vao rahvas te ehk hyydsite ilma asjata abi ja kui abi toesti vaja siis ei usu teid enam keegi. Kahjuks. Mulle väga meeldis et mootorratturid tulid vaatama et milles kysimus. Kahjuks valel aadressil.

On imestama panev 6. juuli 2015 10:08
et julmade laste vägistajate näide Soomest ja pea maharaiujate-näide Prantsusmaalt ning rahulik suvitajate tapjate esindajad kardavad mootorrattureid. Kahju et nad soidutati minema ehk oleksid sobrunenud ja mootorratturid oleksid voinud neid kasvoi soidutada. Jää oleks murdunud. Vao rahvas te ehk hyydsite ilma asjata abi ja kui abi toesti vaja siis ei usu teid enam keegi. Kahjuks. Mulle väga meeldis et mootorratturid tulid vaatama et milles kysimus. Kahjuks valel aadressil.
6. juuli 2015 10:08
Vaod ja kogu seda pagulasjama ei ole mõtet omavahel ära segada. Need Vaosse jõudnud jõudsid siia ise, mitte ei jaotatud nagu neid paadimehikesi, kes praegu Itaalias, üle Euroopa kohustuslikus korras. Siin on ikka vaks vahet. On ju varemgi öeldud, et kogu probleem ei ole pagulastes, vaid nendes liba-pagulastest noortes meestes, kes on nii rikkad et pilet Euroopasse osta, nii hakkajad et protesteerida, nõuda ja isegi relvadega kaubikujuhte ähvardada, aga väidetavalt nii hädised, et kodumaal oma maa eest võidelda ei saa.. Väidetavalt saadetakse tagasi sellised.. Aga dokumente ei ole- ei saa saata. Ja siis jaotatakse laiali üle Euroopa..
Mis urgas see seal on? 6. juuli 2015 10:37
Küsin jällegi, et mis urgas see seal Vaos ikkagi on? Miks selliseid illegaale ei panda 18-kuuks vangi ega saadeta kohe tagasi, nagu Maltal??? Kas selleks, et mõni räpane ja riigi rahadel parasiteeriv MTÜ-saaks priskelt ära elatud? Aga kes need pätid seal "pagulaskeskuses" ikkagi on? Paljud on tulnud salaja Venemaalt, sest kagupiiri ei valvata meelega ja nad räägivad head vene keelt. Seega võivad olla saanud ka väljaõppe mõnes Venemaa treeninglaagris. Ja kes on see, vene nimega mammi, kes seal neid kamandab ja kõiki kohalikke rassistideks sõimab? On ta üldse Eesti kodanik? Või on tal ka Venemaa kodakondsus ja teenib salaja FSB-d või isegi ISIS-t? Ah? Ja miks tolgendavad võõrad pätid ringi, teevad sigadusi, terroriseerivad kohalikke ja levitavad üliohtlikke nakkusi? Kui see pole genotsiid Eesti rahva vastu, siis, mis see on?
Uuesti 6. juuli 2015 10:05
Tüüüpiline vanamuttide plära-
JAJAHHH, sina oled see kõikse targem, jne
No poolda siis edasi aga ära targuta siin teistele KUI lollid need eestlased siis IKKAGI on et ei armasta neegrivallutajaid.
6. juuli 2015 10:46
Ega su enda plära mitte teistsugune ei ole või arvad, et on?
no 6. juuli 2015 09:41
ei usu, et Vao inimesed siin kommenteerivad, ikka asjast huvitatud, kellel raha tasku pandud
Helle 6. juuli 2015 09:41
No mitte aru ma ei saa,miks sõitsid need põrra-põrra mehed Vaole! Mida tegema ? Kuidas ja milliste meetoditage Vao küla elanikke toetama? Kui on soov protesteerida,siis oleks targem teha oma põrra-põrra retk Toompeale või korraldada koosolek Vabaduse platsil. Need rattamehed ei ole eestlaslikult kaalutlevad arukad mehed,vaid panikõõrid,kes levitavad seda paanikat rahva seas ja ei oska kainelt mõelda!
Hellele 6. juuli 2015 10:40
Mitte ei saa aru, mida sa siin teed! Ainuke loogiline vastus oleks, et teenid iga sopakommentaari pealt mõnikümmend senti!
6. juuli 2015 10:50
Sopakommentaari? Kuule, nüüd läks sul küll midagi viltu.Et kõik, kes ei kaaguta kirujatega koos on sopakommentaaride kirjutajad? Ja loogikast ei peaks sinusugune üldse rääkima.
Hellele 6. juuli 2015 12:02
No näe! Jällegi teenisid tänu minule mõnikümmend senti! Selle moega pead varsti mulle juba välja hakkama tegema?
Mofo 6. juuli 2015 13:13
Ära muretse, raha tuleb parteikassast ja see omakorda meie maksudest, peame ise trole üleval :)
6. juuli 2015 13:28
Metsa panid kui selle kommentaari Hellele kirjutasid, täiega. Kujuta ette on veel teisigi , kes nii mõtlevad. Et sa ka midagi uut, peale makstud kommentaaride, ei suuda välja mõelda, see "vaimukus" on juba iganenud.
Miks te siis 6. juuli 2015 09:38
kirja kirjutasite?Ja ärge enam abi paluge! Tundub et olete ära teeninud selle olukorra. Tsiklimehed ei tulnud nagu kirjutate sitta loopima vaid rahulikult ja viiakalt. Nende taust ja päritolu oli teada vastupidiselt pagulatele. Sööge ise oma supp. Tubli vallavanem teil tema aitab teid igas olukorras.
Naer publikus! 6. juuli 2015 10:53
Rahvas tervitas Vao külas rõõmuhõisetega neid "hirmutajaid"! Küll aga kartis neid valitsus!
:D 6. juuli 2015 14:03
vaesekene, loodan, et ikka terveks jäid hirmust :D
6. juuli 2015 10:35
..ja pääsete ekskursioonile ...ehk
Miks 6. juuli 2015 09:17
minu korterelamut vara ja lapsi ei valva turvamees, mille riik kinni maksab?Pagulane ei maksa turvamise eest sentigi oma taskust?Majaumbrust koristab koristaja!Miks nad ise ei hoia puhtust voi ei korista?Jalgpallurid!
Onari Kämmal 6. juuli 2015 09:41
Lastekodusid remondib ja valvab ja koristab ka riik, selle üle ka nurised, et seal tehakse ja sinu juures mitte?
Jänks 6. juuli 2015 11:50
Lastekodus on lapsed, mitte teadmata minevikuga agressiivsed noored mehed, kes vaatamata Aafrika palgatasemele on mingi ime läbi suutnud kokku koguda tuhandeid dollareid Euroopasse pääsemiks. Laps saab täiskasvanuks ja läheb lastekodust oma elu peale, sama võiks Euroopasse saabunud pagulased ka teha-minna tööle ja ausalt teenitud rahaga oma kulutused kinni maksta. Eestlane ei ole loomu poolest rassist ja vastasseis oleks palju väiksem kui need niinimetatud pagulased omale ise elatist teeniks, mitte ei elaks niigi vaese eestlase turjal.
7. juuli 2015 21:11
Kas sa ikka tead, kes praegu seal Vao pagulaskülas on? Antud kommentaari järgi pole sul inimesel õrna aimugi. Seega ära tule karglema. Ja vaidlen vastu, Eestlane paistab praegu kisedavate inimeste järgi täitsa rassist olevat, sest praeguste loogikate järgi võrdub mustanahaline, kes paadiga üle Vahemere tuleb automaatselt vägistaja, terrorist, mugavuspagulane vms. Arvestamata, et tegu on ainult teatud osaga sellest massist, sest palju on nende seas ka naisi ja lapsi ning mehi, kes suunduvad ise läände, et seal saada raha teenida ning oma kodust perekonda toetada. Vaos praegu olevatest ei ole ükski nendest, nemad on saabunud siia juba tunduvalt varem ning nende hulgas peaks minuteada olema ka krusiine ja ukrainlasi. Ühtlasi, Ametlikult ei saa ükski pagulane enne töötada, kui tema paberid riigis elamiseks on korda aetud, mis võib kesta mitu kuud.
Ehk siis jätkuvalt, enne kui kommenteerima tuled, vii ennast asjadega kurssi.

UUesti 6. juuli 2015 08:57
Üldsegi EI OLE see jama enam ainult Vao küla teema- samasugune #päevitus# (tõesti ei pea silmas nahavärvi) ähvardab KOGU EESTIT!
See et Vaokad (kusjuures ei usu et siin kribanud on Vaokad) on esimesed on lihtsalt ebaõnn.
Ka kohalik 6. juuli 2015 08:56
Mul on ka äärmiselt piinlik selle ürituse pärast. Üks loll (Mihkel Mehiste) keeras koos teiste lollidega asja üles, valetades ja vassides ning enda sõnul võttes kogu küla nimel sõna. Tegelikkus on aga see, et ta on ise pagulaste vastu ning suur kuulsuseihaleja. Leidis kergemeelsete ja omasuguste seast lollid, kelle abil oma 5min kuulsust saavutada. Aga oli siis vaja meie juurde lollusi tegema tulla? Õnneks leidus tarku inimesi, kes pagulased siit minema viisid selleks ajaks! Õnneks! Ja ehk nüüd paljud neist kõvadest pagulaste vihkajatest saavad aru, et asi polegi nii hull kui mõni mees räägib. Kohapeal paistsid küll aru saavat...
Mul 6. juuli 2015 09:21
Kûll ei ole piinlik,
See näitas hoopis et on ikka veel eestlasi kes hoolivad meie maast ja on nōus miskit tegema. Ja miks pagulased ära viidi oleks pigem näinud et see teema eestlaste jaoks oluline
matsu 6. juuli 2015 10:08
Kes olePagulased viidi ära võimalike provokatsioonide vältimiseks. Selline vihaõhutamine kasvab nagu lumepall ja ei lahenda probleemi.
Egas 6. juuli 2015 15:09
Probleemidega tegelemine, sellele oautamine pole kohe viha ōhutamine
Ka pagulased peavad aru saama et ühiskonnas on erinevaid inimesi ja erimeelsusi ja egas neid lōputult hoida ja poputada ka saa
Aga tundub et alles siis hakatakse meil probleemidega tegelema kui mingi jama käes. Pole ju mōtete eitada et pagulasküsimus on tuline....
Elu on elu
aga mind lausa huvitab 6. juuli 2015 09:29
mis pugeja sa ise oled? vallavanem või tema sekretär? või MTÜ kes nende pealt teenib
kohe üldse ei usu, et sul piinlik on
pigem ikka kartus, et mõni kopik jääb saamata
kle kohalik 6. juuli 2015 10:25
Asi polegi loomulikult hull kui kohapeal ühtegi pagulast polnudki.
6. juuli 2015 10:29
No näete siis, kohe leidus ka keegi, kes laidab kõik maha.
Ega osa inimesi ongi sellised.
Alguses käib kihisemine probleemide üle. Kui aga mõni ettevõtlik võtab kätte ja hakkab nende probleeme lahendama, siis ühtäkki probleeme enam polegi ja ärge imestage, kui sellesamale ettevõtlikule näitatakse veel ka koht kätte.
Kui aga seesama ettevõtlik viskab käega ja ütleb, et eks elage siis selle keskel, kui te nii rahul olete, siis varsti tekivad sellistel tädidel uued probleemid ja laiutavad jälle ahastavalt käsi.
Selline asi on nõukamentaliteedile väga omane. Hirm hakkas.
6. juuli 2015 10:55
Mõni ettevõtlik hakkab probleeme lahendama? Äkki hoopis asja hullemaks ajama? Nii lihtsalt ei lahenda küll ühtegi probleemi.
6. juuli 2015 12:58
Kas see ettevõtlik sealt Vao külast kirjutas ise allkirjad alla?
Järelikult oli neid, kes ei soovinud oma väiksesse külla pagulasi, kuid siis mõtlesid ümber ja vorbivad siin vastupidiseid kommentaare.
Inimesi saab igat moodi hirmutada, et nad kuulekad oleksid just sellele, millele vaja.
.
"Vao küla elanikud on kogunud 92 allkirja avalikule pöördumisele külas asuva varjupaigataotlejate majutuskeskuse vastu. Külas on elanikke 300 ringis. Pöördumise üks koostajaid Ulvi Mehiste rääkis, et pöördumine oli kogu külarahva algatus. Nende meelehärm sai hoogu juurde mais, kui selgus, et varjupaigataotlejate vastuvõtukeskust tahetakse laiendada."
.
http://www.virumaateataja.ee/3227445/vao-rahvas-voitleb-pagulaskeskusega
Nimi 6. juuli 2015 10:46
Panid teise inimese nime siia kirja, nüüd pane oma nimi siia alla. Tahaks ka teada, kes on see KOHALIK.
kas tõesti? 6. juuli 2015 08:51
moslemid olevat veetud kristlaste laulupeole nagu keegi targem teadis rääkida
rumalamat asja on muidugi raske välja mõelda juhul kui see jutt tõsi on
aga kui kõik nii hea on miks siis vallavanemanäss ähvardas kohalikel kütte kinni keerata kes protestida julgevad, miks esitati kiri sellele oma rahva vaenulikule nässile ja miks koguti nii palju allkirju migrantide vastu?
küllap see "tsiklimees" on üks neist MTÜlastest kes hetkel kasu lõikab, kuid siinkohal tuletaks meelde - ka meie kunagine president Päts lõikas vene kulla pesemise pealt kasu enne kui vene hullumajja topiti, aga moslemitel pole kommet hullumajja toppida, neil käib asi kiirelt - kott kaamera ees pähe ja pea otsast, sest islam ütleb et ärandja koer tuleb hukata, liputab võõrale saba siis liputab seda ka järgmisele võõrale
aga selle üle , et nad sõda kavandavad ja juba mitmeid kordi on relvade ja lõhkeainega vahele jäänud loe rahvuskane.ee Die Weltist tõlgitud artiklist
6. juuli 2015 08:55
Mida sa luulutad siin, usu kõik inimesed ei ole sinumoodi.
ikka 6. juuli 2015 09:34
rahvuslane.ee. lugesin
täiesti loogiline arvata, et täies elujõus mehed ootavad käsku kättemaksuks oma kodude pommitamise eest ja täiesti loogiline, et nende hulgas võib olla röövleid ja mõrtsukaid kes karistuse eest jalga on lasknud
eestlased on õnneks veel oskust oma peaga ka mõelda
Jänks 6. juuli 2015 11:56
Kui vallaametnikud kohelike inimesi ähvardavad, siis tuleb vaba ajakirjandus kohale kutsuda ja sellest avalikult rääkida, muidu läheb asi hullemaks. Eestis on vist selliseks väljaandeks Äripäev, mis julgeb päris tihti kirjutada asjadest nii nagu nad on ja vajadusel ka võimu vastu välja astuda.
7. juuli 2015 21:14
Nad läksid kristlaste laulupeole, sest osad neist pagulastest Vao keskuses olid kristlased. Need, kes olid moslemid, läksid Tallinnas olevat mošeed külastama. Kolmandad ei läinud mingi usuga seotud kohta. Mis siin siis nüüd rumalat on?
jätke 6. juuli 2015 08:38
meie Vao kyla rahule.Loomulikult pole siin mingit jama pagulastega.Milleks selline loll yritus yldse tehti ja kes selle taga on?Siiani elasime vaikselt ja rahulikult,nyyd mingi loll jama.olge normaalsed ja elage ise ja laske ka tavarahval elada.Mingi käputäie inimeste pärast nii rumal pagulaste jutt.
see 6. juuli 2015 09:00
oli vägistamisest kaugel ja mitte esimene kord, seal on käinud ka valged mehed.
"Asi" 6. juuli 2015 09:19
Käis siis poolte eelneval nõusolekul?
Mis keeles naine pigidega suhtles?
No 6. juuli 2015 09:22
Aga miks siis vingute ja abi otsite
Elage ja olge ōnnelikud
to jätke 6. juuli 2015 10:44
Sel puhul võiks teile teisigi pagulasi sinna saata.
6. juuli 2015 11:10
Kuidas küll sellise Vao kYla inimene ei saa oma arvutile ä tähte muretsetud?
Millegipärast püüavad nüüd teatud tegelased massiliselt igal pool foorumites kommenteerida, et ega probleemi ei olegi.
Küll nimetavad ennast välismaal elavateks eestlasteks, küll Vao küla elanikeks. "Positiivsed" reforminoored on trollideks muutunud, kelle ülesanne on foorumites "positiivsust" levitada?
Minge joogatama, reformarid...:)
7. juuli 2015 21:16
Mina näiteks ei kasuta täpitähti juhul, kui olen mobiiliga. Kuna ekraan pole teab mis suur, siis eelistan klaviatuure, millel täpitähtedele natuke pikem lähenemisprotsess ning seetõttu on mugavam kasutada mittetäpitähti. Ja ehk on antud isik praegu välismaal, kus klaviatuuril samu asju pole. Ei ole ju nii raske mõelda, miks täpitähti pole.
MIda nalja 6. juuli 2015 08:36
#Siklimees# otse stenbokist ))))
Jee jee usun küll )))
Jänks 6. juuli 2015 12:02
to sinusugune, avalda oma nimi. Nägin telesaadet kus Vaok elanikud julgesid kaamera ees rääkida kuidas pagulased nende lapsi kividega loobivad, tulevad luba küsimata elamisse, käivad aiamaadel varastamas. Kuid siinne kommentaator ked väidab end Vao elanik olevat, ei julge oma nime all kirjutada kui rahumeelsed Vao pagulased on. Mis kardad? Kui sul õigus on ja enamik kohalike on sinuga ühel meelel, siis võid ju julgelt oma nime avaldada.
to Mida nalja 6. juuli 2015 08:53
ega jah, sellises stiilis kommentaare arvasingi eest leidvat ja ma ei eksinudki.
6. juuli 2015 08:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Nagu venelase jutt 6. juuli 2015 08:52
Jutt nagu nõuka ajal.. tegemist oli hoopis provokaatoriga. Lõppude lõpuks, palju te isiklikult tunnete neid nö pagulasi...kasvõi mõnda musta või välisõpilast? Äkki ei paanitseks nii palju. Loomulikult tuleb tagada, et getosi ei teki, aga neid on eestis ju praegugi küllaga.
Ja tuleks pidada meeles, et ka eestlased olid II maailmasõja järel pagulased ja võib juhtuda, et ka tulevikus. Kuidas te tahaksite, et teisse siis suhtutakse?
ghy 6. juuli 2015 09:39
Muidu õige jutt, aga viimase lõiguga panid küll totaalselt ämbrisse ja võrdlus kukkus rumal välja. Esiteks läksid eestlased sarnasesse kultuuriruumi, ja isegi EKRE ei kobiseks eriti, kui me mingil jabural põhjusel peaks vastu võtma kasvõi 10 000 soomlasest või rootslasest pagulast.
Probleem ei ole ju pagulastes kui sellistes, vaid võõras kultuuris, tõekspidamistes ja kommetes.
Nagu venelase jutt 6. juuli 2015 10:19
Vaata nätuke suuremalt. Arvad, et Prantslased, Inglased, Sakslased peavad meid endaga võrdseks. Nende jaoks oleme kõik see Ida-Euroopa immigrandid.
Inglise lehed on täis paanikat, et nende sotsiaalsüsteem koormatakse üle just Ida-Euroopast pärit immigrantide poolt.
7. juuli 2015 21:17
Immigrant ja pagulane pole siiski sama asi, aga muidu hea näide,
6. juuli 2015 08:57
Kurat, kui sa pidevalt kõiki ja kõike vales kahtlustad, mine arstilt abi saama. Sina oled muidugi see kõige targem, kes teab, kuidas asjad on. Mida su oletused maksavad.
6. juuli 2015 09:06
Jaa, jaa, küllap sina juba tead.
Q 6. juuli 2015 08:17
Mina neid tolguseid oma hoovi peale ei taha ega taha näha kui nad per..püsti 5x päevas meka poole koogutavad, küsigu abi rikkalt Saudi-Araabialt.
ghy 6. juuli 2015 09:33
Ma olen kindel, et enamik inimesi ei taha ka sinusugust tolgust endale naabriks.
ghy 6. juuli 2015 09:33
Ma olen kindel, et enamik inimesi ei taha ka sinusugust tolgust endale naabriks.
Kle ivo vaost 6. juuli 2015 08:15
Sa pole mingi ivo vaost sa oled mingi rassist kuskilt tallinnast!
Kust mylkast 6. juuli 2015 08:40

Loomulikult ei ole seal mingit probleemi 6. juuli 2015 08:14
Krt te oleks pidsnud toompeale sõitma ja seal korraliku peksu tegema mitte vao külla kus nood pagulased hirmunult teile otsa vaatavad et mis me nüüd tegime?
6. juuli 2015 08:59
Kohtlane naerab ikka ise oma nalja peale.