Eesti uudised

GALERII | Meeleavaldus Kreeka toetuseks: lehvis USA lipp ja Kaur Kender räppis (18)

Mattias Tammet, 5. juuli 2015 19:23
Loosungid kinnitati otse lammutatava rahandusministeeriumi metalltara külge. Foto: Mattias Tammet
Pühapäeval kella ühe paiku kogunes paarkümmend inimest Rahandusministeeriumi varemete jalamile, et avaldada toetust võlakoormuse all ägisevale Kreeka rahvale.

Toetusürituse korraldas põhiliselt Nihilist.fm seltskond eesotsas Kaur Kenderiga. Üles seatud sildid kiitsid Kreeka valitsust ("V nagu Varoufakis"), peeti ka lühikesi kõnesid. Loodeti, et Kreeklased valivad rahvahääletusel "ei." Taustaks kõlas valdavalt hiphopmuusika ("Gangsta rap made me do it!") 

Samal teemal

Kender ütles, et ta ei ole Euroopa Liidu vastane vaid arvab, et liit peaks, vastupidi, tugevamgi olema. "Tahan, et Euroopa Liit oleks selline, et me saaks Kreeka pankrotiga hakkama nii, nagu USA saab hakkama Detroiti pankrotiga." Sestap lehvisid üritusel lisaks Kreeka lippudele ka USA lipp. "USA on üldse äge," lisas Kender. "Euroopa Liidul on see häda, et võimul on Merkelid ja Rõivased." Tema sõnul usub ta, et kui Kreeka valib "Ei," annab see neile läbirääkimistel tugevamad trumbid. "Nad ei taha tegelikult Euroopa Liidust välja astuda." 

Ühel hetkel hüppas mööda sõitnud musta 7. seeria BMW tagaistmelt välja räppar Beebilõust. Temaga koos esitas Kaur Kender aeg-ajalt naeru tagasi hoides räpploo "Mendid" (sõnadega "p***e need mendid!") Meeleavaldus oli ametlikult registreeritud tunni aja pikkuseks, seega pakiti kell kaks asjad kokku ja sõideti minema. Kõrval jätkus Rahandusministeeriumi lammutamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee