Eesti uudised

Taavi Rõivase puhkuseaegne mure: kellest saab järgmine välisminister (14)

Karoliina Vasli, 4. juuli 2015 08:00
EDASI-TAGASI: Taavi Rõivas mullu Euroopa Parlamendi valimiste järelpeol – naeratamiseks oli põhjust, läks hästi. Nüüd on tal tükk peamurdmist ja naeratust vähem – kellest ikkagi saab Eesti järgmine, kriisiaegne, välisminister?Foto: Mati Hiis

Taavi Rõivas puhkab perega välismaal, ent peab ka nuputama, kes võiks olla järgmine välisminister. Äkki Urmas Paet või hoopis Jürgen Ligi?

Pärast Keit Pentus-Rosimannuse tagasiastumist on meedias palju spekuleeritud, kes võiks tema taktikepi üle võtta. Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil sõnas Taavi Rõivas lakooniliselt: "Ma ei kavatse kindlasti anda mingisuguseidki vihjeid, enne kui kandidaat on küps erakonna juhatusele esitamiseks. Nädala pärast saame Eestile öelda võimaliku parima välisministrikandidaadi."

Eile selgus, et Rõivas sõitis Euroopasse puhkama. See on tal viimasel ajal juba teine kord perega puhkama sõita, reisil käidi ka juuni keskel. Kas ministri valimine lükkub siis edasi? Valitsuse infonõunik Ave Tampere selgitab, et Rõivas tegeleb tööasjadega ka puhkusel olles ning valib tuleval nädalal ministrikandidaadi välja. Ta jõuab tagasi Eestisse ööl vastu neljapäeva ning reedel koguneb Reformierakonna juhatus. Seal ütleb Rõivas kandidaadi nime välja ning ilmselt teavitatakse sellest kohe ka meediat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.07.2015
Autorollo skandaal läks maksumaksjale maksma 325 000 eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee