Krimi

Purjus pätid ründasid Põhja Rimis kliente, turvamees jäi abituks (158)

LISA KOMMENTAAR

olen seal käinud.... 6. juuli 2015 19:34
tegelt paljudes kauplustes vaadates neid....turvakaid, nii vanemaid prouasid kui härrasid, olen olnud päris kindel, et nad ei suuda ohuolukorras midagi teha. nii füüsilise ründe kui kliendi terviserikke korral. kui see tohlakas ei tulnud isegi selle peale, et politseid kutsuda, siis on arusaadav, et mehel aju
enam ei tööta. täielik esmaabi ja mõningane kaitsevõtete oskus on kohustuslik, lisaks oskus võtta ohuolukorras vastu õige otsus. nende töötasust ma ei tea midagi, aga suures osas pensionilisa ta vist on.
Johhaidii 6. juuli 2015 18:21
Õhtuleht, ma ei ole jälle ammu nii vigast artiklit näinud.... Firma on Grifs mitte Grif.... Aga jah see Alar Reinvelt on eriline töllmokk, ei viitsi ise tööd teha aga raha ajab küll taskusse. Samuti on tal savi, millised töötajad firmas töötavad.
Turvakoolitusi pakkuvad firmad on ka sellised, et saaks aind raha taskusse ajada. Rohkem polegi vaja ju. Raha taskusse ja paber välja. Aga reaalselt inimeste teadmised ja oskused jäävad tahaplaanile. Töötervishoiu arstid panevad raha taskusse ja tõendile panevad töökõlbulik. Tegelikkuses on inimesel puujalg, pool pimedad, kurdid ja vaimselt ebastabiilselt..... Aga samas Rimi kärbib pidevalt turvafirma rahasid, mistõttu turvafirma peab ümber paigutama v lahti laskma töötajad. Normaalsed ja korralikud töötajad elimineeritakse, kui töllmokad jäetakse tööle. Loomulikult normaalsed inimesed elimineeritakse, kuna nemad nõuavad oma õigusi jne jne... Kes ikka vinguvat töötajat tahavad.
Grifs ei suuda oma töötajaid motiveerida mitte millegagi. Ei anna võimalust töötajatele tervist parandavate spa protseduurideks, ei jõulupakke, ei preemiaid jne jne... Grifsi töötaja lihtsalt töötab ja seda imetillukese palgaga. Kaadri voolavus on meeletu....
turvamees 6. juuli 2015 16:15
Pigem on ikka probleem selles, et firmad ei taha maksta eriti turvateenuse eest :)))) Mehi on piisavalt :)
TELLISKIVI Säästukas . . . 6. juuli 2015 15:32
. . . või mis iganes ta on,juhtusin nägema,kuidas mingi varas(ilmselgelt ! )toppis suure reisikoti kohvipakke täis ja lahkus nendega maksmata kauba eest . . . turva hoidis kuhugi eemale nurka ja ka kassapidaja ei pööranud sellele tähelepanu . . . olen kuulnud,et pättidel ongi selliselt turvadega koostöö . . . ju siis nn. "väiksepalgaliste kassapidajatega" samuti ja ega ostja ei tohikski sekkuda . . . samalaadne juhus leidis aset Kaubahalli Rimis,ainlt selle vahega,et sealne turvamees laskis kohvipakid riiulile tagasi asetada ning röövlil lihtsalt lahkuda poest,ilma et oleks politseid kutsund või midagi . . . seega see siis nagu igapäevane tavanähtus või mis . . . ???
r 6. juuli 2015 12:32
Enamjaolt kõik turvad tolgused näitavad oma võimu ainult laste ja nõrgemate peal ja kui vaja virutavad ka oma sõbra jaoks näiteks jooki pärast ajavad varaste kaela olen ise näinud.
hmm 5. juuli 2015 21:47
imelik - mujal on tudish piip, aga seal on mammutipäevad?
? 5. juuli 2015 19:39
Kas silmnähtavalt purjus ostjale tohib alkoholi müüa?
mõtetud vanamehehenässid 5. juuli 2015 09:06
need turvajad,istugu kodus ja vahtigu aknast välja kui tööd teha ei julge -paljudes kohtades tuiavad ringi sellised mõttetud mehed,kes on tulnud pensile lisa teenima....
Elukoge 6. juuli 2015 05:50
Saad sama vanaks, otsid siin riigis samuti tööd!
Luuvill 6. juuli 2015 12:21
Elukoge võiks teha seda tööd milles kogenud ja hakkama saab, kui otsid tööd siis ole valmis seda tegema.

Hah 5. juuli 2015 01:39
Kui vaja kohtusse nende vastu tunnistama tulla, olen nõus tulema. Isegi võidelnud vene molkustega, kes mu täis toidukorvist oma viinapudelitega mööda püüdis trügida- samas poes. Turva oli riiulite vahele peitunud.
JEEP 4. juuli 2015 20:26
Hallipäine pensionär teenis ilmselt endale pensionilisa, ei selline kolme päti vastu saa. Ja ega ta siis esimeste tööpäevade järel kohe sinna intensiivravisse ka mina ei kavatsenud. Et üle kere kipsis ja murtud kontidega.
A.H. 5. juuli 2015 22:41
Kolm pätti kolmeks pättiks, kuid kui hallipäine pensionäär pole võimeline isegi politseid kutsuma, siis sellise tegelase koht on hooldekodus p*rsepidi siibril, mitte aga turvafirmas.
kyt 4. juuli 2015 19:55
Kui kõik nii oli nagu kirjas siis väga kvalifitseeritud turvamees... Mis firma rimisi turvab? Üldiselt neid poe turvasi vaadates tuleb küll möte kas nad ka midagi teha saavad: mõni vana, osad tugevalt ülekaalus... On muidugi tulblis ka aga
....... 4. juuli 2015 15:23
Kõige normaalsem ongi poodi minna peale 22.00, siis on joodikud juba minema longanud ja saab normaalselt asju osta.
emme 4. juuli 2015 13:36
eile pikas säästuka kassasabas j'lgisin igavusest turvameest. Voltis pappkaste, lükkas ostukärusid kokku. Riiulite poole ei ainsatki pilku, lihtne oleks sissepääsust välja lipsata kui keegi sisse tuleb. Turva ülesanne on vist ainul kassaröövi ära hoida.
Tööstuse Säästukas(Sitsis) . . . 4. juuli 2015 14:45
l. . . ükkas turvamees kärusid,üks turvamees tiris naissoost narkomaani mööda maad ja riietest,nii et tol naisolevusel olid püksid rebadel ja käed-jalad lohistamisest puruks kriibitud(selle asemel,et politseid kutsuda) . . . samas oli turva nii nõrguke,et ei suutnudki naist turvaruumi luku taha toimetada . . . :( üks turva keelas mul enne kelle 22 ülearust pakendit prügikasti visata,kuna koristaja olevat juba varakult kastid tühjaks teinud . . . :( Kaubahalli Rimis jalutab viimasel ajal kõhetu kondine vanem mehike,ja pidevalt passitakse mind,kuidas asju kotti panen . . . :(
Hehh 4. juuli 2015 19:24
Nende turvameeste ülesannel kes kärusid lükkavad on tee vabastada et kassarööv kiirelt toimuks ja et nat ometigi käruotsa ei komistaks
Kiun 4. juuli 2015 12:25
====
Eksid / 07:36, 4. juuli 2015
Peab tagama turvalisuse valvataval objektil. Ka klientide oma, kauba oma. Peab oskama ada esmaabi ja kasutama sidevahendeid
no tahate ikka palju selle olematu palga eest, mis turvale laekub ...
jah 4. juuli 2015 11:44
m6ni aasta tagasi olin kah turvanaine...ia . isegi oman juust 1 kati..... tegelekult on see jube amet
Tean natukene 4. juuli 2015 11:33
Töötan haiglas ning meil on olemas G4S turvamehed. Mõned on nagu on, kui mingi kõvem sõnavahetus, siis kaovad. Samas mõni on selline, kes väänab ära, samas siis tuleb pt poolt kaebus ja turva jätaks tööga hüvasti. Point on selles, et ta ei või enne midagi teha, kui pole tegu enesekaitsega. Sellepärast mulle meeldibki USA süsteem (turvade kohalt ei tea) aga kui politsei ütleb, et seis, siis ka nii on. Sama peaks ka meil olema. Sellises olukorras on turval sisuliselt piiramatud õigused. Olgu selleks siis rambode kahjutuks tegemine. Ei tohiks lugeda mingi vabandus. Näiteks väljas kui löödi pirn katki, siis oleks pidanud olema nn vagaseks tegemise õigus. Makske näiteks 5 eur tunnis puhtalt kätte, andke rohkem õigusi ja sellises olukorras oleksid need vennad maabunud kiirbi-politsei juures. Esimese venna löönud nuiaga näiteks liikumisvõimetuks, kui väheks jäänud, teisele kihutanud mõne ballooni gaasi ja kolmandale mitte allumise eest näiteks kuuli kerre. Õigusi tuleb anda. Asi pole hirmus, et õigusi kasutatakse liialt. Kas padu joobes märatseval inimesel on õigusi? Ajuvabadus see. Oleks keegi rahvast need vennad pooleks väänanud, oleks olnud jama eks? Ühele püssipäraga kuklasse, teisele kuul otsa ette ja kolmas sõelapõhjaks? Me peaksime elama riigis, kus on turvaline.
yolovana 5. juuli 2015 14:45
Eks selle eripära tõttu nõuka aja miilitsat kiideti. Miilitsameeste käest võis peksa saada ja põhjust polnud vajagi. Piisas täiesti sellest, kui neile mingi pätiteoga silma jäid :)

eesti mees 4. juuli 2015 11:26
Võidelge Venemaalt tulevate migrantide vastu. Jätke paarsada aafriklast rahule - see on tolmukübe venelastega võrreldes!
to eesti mees 4. juuli 2015 20:29
Piiblis kirjutab, kuidas silmaga vaevu märgatav sinepiivake lõpuks suureks taimeks kasvab.
kuule jobu,slaavlased on kristlased 4. juuli 2015 23:05
ja venelasi on kindlasti meil vähem kui teisi venekeelseid tegelasi.
kuule jobu,slaavlased on kristlased 4. juuli 2015 23:05
ja venelasi on kindlasti meil vähem kui teisi venekeelseid tegelasi.
ega seal Rimis olnud neegereid s.t,õnnetuid ISIS e võitlejaid,keda meie komud 4. juuli 2015 23:42
teevad paljukannatanud kristlasteks.
Venemaalt tulijate vastu jah TINA ja NAPALMI ja VALGET FOSFORIT,aga ärge te oma kõrilõikajatele liiga tehke.
nemad on vajalikud,nemad lõpetavad eestlaste kannatused ja saadavad Peetruse juurde nii õigeusklikud kui luterlased ja katoliiklased.
arx 4. juuli 2015 09:35
Tänapäeval nagu olen aru saanud, et turvateenus on selline kombineeritud teenus s.t hommikul teed paar tundi transat, siis püüad vargaid ja õhtul tõmbad põrandad märja lapiga veel üle ja seda kõike paari euri eest tunnis.
Polli1 4. juuli 2015 10:58
Väga õige ...ja et nimekirja kuuluks veel kalemine, oleks juba palju nõutud.
See on ju 4. juuli 2015 09:21
Politsei ylesanne tegelikult
boikott 4. juuli 2015 08:25
Riik on nagunii nihuke äpu ja siseminister saamatu, et seal küll midagi loota ei tasu. Aga turvafirma mölaklusega ei saa kuidagi leppida. Tuleb haka niikaua Rimit blokeerima, kui nad selle Grifi välja vahetavad - nii lihnte see ongi
Tegemist 4. juuli 2015 07:40
oli 3 pagulasega, kes hakkasid oma õllejooja õigusi nõudma. Et mitte Putinit ärritada, siis tuleb asi maha vaikida. On ette kindel, et Harju maakohus kedagi ei karista.
to: 07:40 4. juuli 2015 10:17
Võtke veel vastu TUHANDEID vene pagulasi. Hoidke ikka nende suhtes suu kinni, püksid vedelat ja paksu täis.... Aga paarisaja aafriklase suhtes on kõik julged röökima nii, et terve küla kajab......
to to: 07:40 4. juuli 2015 23:11
ja sinusugune kuivade pükstega kalevipoeg kommib anonüümselt,naera herneks.
oooo,kust siis nii vapper kutt kommentaari toksib ? 4. juuli 2015 23:43
Kas Teravmägedelt või Dallasest ?
Poll2 4. juuli 2015 10:36
Kas kusagil on mainitud, et need pätid saadi kätte? Politseil sellisteks ettevõtmisteks küll ressurssi ei ole?
to: iseküsin 4. juuli 2015 07:27
mul täpselt sama mõte... turvamees on kaupluses ikka vast kaupluse vara valvur, mitte inimeste tülide lahendaja. ja juriidiliselt ei tohigi füüsilisse kontakti astuda....
Eksid 4. juuli 2015 07:36
Peab tagama turvalisuse valvataval objektil. Ka klientide oma, kauba oma. Peab oskama ada esmaabi ja kasutama sidevahendeid, et kutsuda koheselt abi. Muide minu meelest on 90% sellistest igiliikuritest tugevalt üle makstud, sellistele oleks eur tunnist ka palju.
4. juuli 2015 07:15
miks kassa yldse myyb joodikutele viina.
Raha 4. juuli 2015 07:33
veteran 4. juuli 2015 07:15
Pagana kahju, et mina selle rünnaku ohvriks ei langenud- oleksin haiglale nende pättide ravitsemisega tööd andnud. Samas- meie riigis on pätid suht kaitstud, ei tohi iial unustada, kes seadusi teevad.
imelik 4. juuli 2015 08:17
kui oled veteran,siis peaksid juba elust olema öppinud,et joodikule ei suuda keegi selgeks teha,millised seadused keelavad joomise.Ka pole seaused tehtud joodikute heaolu järgi,vaid normaalselt käituvate inimeste järgi.Joodik on haige inimene ja vajab ravi.Turvamehel oleks pidanud kohe häire anda ja oleks tulnud abi.

Iseküsin 4. juuli 2015 06:58
Kas turvamehe ülesanne on osaleda kaklustes? Pigem ikka jahtida poevargaid.
axel 4. juuli 2015 08:01
sa oled ikka väga loll
m 4. juuli 2015 06:25
juba poest väljas kohe peale auto puutumist oleks pidanud hambasse sõitma neile tontidele!
oi oi oi,kui karm tatikas. 4. juuli 2015 23:15
emme ja issi käest pole sa malakat saanud ja tankigi oled näinud ainult kinos.
eile tulin 4. juuli 2015 06:24
Rakverest bussi peale. tuigerdas üks täis lasknud ja umbpurjus tegelane kah bussi. juht palus tal välja minna .kukkus vinguma, et tal vaja sõita. kutsuti turvanaine . tema jutt ei tahtnud mõjuda ja kohe helistas politseisse. siis hakkas joodikul kiire mahaminekuga.
arvaja 4. juuli 2015 16:05
miks politseile turvafirma peaks ise olukorra ara lahendama ja siis kui vaja politseile ule andma meil aqa tihti peale on turva see kes helistab turvafirmal on patrull kes peab appi tulema aqa peamine viqa on see et turvafirmades ei tehta praktilist trenni vaid ainult loetakse raha ja seda ka Rakveres
Inglisesigadele 4. juuli 2015 06:18
jänkidele ja juutidele samuti. 4. juuli 2015 23:16
juba 4. juuli 2015 06:18
praegu ei suuda riik oma kodanikele turvalisust tagada, samas plaanib riiki tuua juurde ohtlikke kurjategijaid.
to: 06:18 4. juuli 2015 10:25
Ärge Venemaalt küll enam tooge......
Valmar 4. juuli 2015 13:22
Meie partei ja valitus soovib tuua pigem selliseid ... http://www.upload.ee/image/4814946/kebabitehnik.jpg
Kay 6. juuli 2015 01:37
Praegu olid need jumala valged inimesed seal lällamas ja teie toote ikkagi neid pagulasi siia teemasse. Saage üle - praegu ei ole nemad süüdi! Lasteaed!
njahh 4. juuli 2015 05:44
kui koolis pole viitsinud käia ja muidu kah ..., siis on miinimumpalk isegi liiast ainult seismise eest. küllalt ameteid, kus tuleb 10-12 tundi püstijalu TÖÖD teha, seal palk ka vastav.
asd 4. juuli 2015 01:28
Kui turvamehele makstakse max 3 eurot tunnis, siis mida te loodate või ootate? Olid ajad üheksakümnendatel, mil turvad teenisid rohkem kui mendid ja siis olid ka turvad mehe moodi, Sõõrukas nussis aga turu solkimisega kõik ära ja tema ärimudelist sai alguse turvamees-jobu - esimesed mundris jobud kandsid ikka ja alati ESS-i märke.
nahh 4. juuli 2015 10:39
Täitsa nõus. Tänapäeval on turvamees lihtsalt kohatäide millega lepingu eest raha küsida.
Turvamees,üliköva 4. juuli 2015 00:51
Käin juba 2 nädalat Karatees ,niiet pätid vaadake ette.Peksan hambad kurku rsk.

to 21:49 ôige tegu 4. juuli 2015 00:47
Sina koori kartuleid,töll..
samas rimis 4. juuli 2015 00:42
..ryndas turvamees ise kergelt vintis klinti ja vääna tal õlast käe liigesest välja.klient oli viisakas ega andnud rynnakuks põhjust,turvakas tundis oma yleolekut,Suhe oli vanem härrasmees ja noor turvakas
Lonni 4. juuli 2015 00:40
Rimil tuleks tõsiselt kaaluda kas mingi Grifsiga tegemist teha. Vähe sellest et urvamees valetab, räägib nende juht seda sama jahu ka siin. Kas tõesti ei saa G4S -i palgata, vähemalt oskavad ja on professionaalsed. Ja mis peamine, ei valeta ega ei ilusta. Kui turvemees juba oma ülemusele valetab - ja ülemus usub, siis ei tohiks küll selle firmaga keegi tegemist teha
Õpetaja Laur 4. juuli 2015 00:23
Selline turvafirma tuleks küll välja vahetada. Ega muidu aru saada, et teenuse kvaliteeti tuleb tõsta, kui ikka suur klient lahkub. Antud olukorras oleks pidanud turvamees kiirelt oma turvafirma patrullauto kutsuma, autodes on vähe võimekamad mehed juba valves.
A.H. 3. juuli 2015 23:58
Nii tölp turva peaks igal juhul päevapealt saabast saama, plus autoremont viimasest palgast maha. Mitte selle pärast et vahele ei astund (arusaadav endal *itt püksis) vaid sellepärast et isegi võmme ei suvatsenud kohale kutsuda.
asja nimi on vene inimene 3. juuli 2015 23:28
Mida te Rimist kirute, Maximas kassapidajad käsivad järjekorras olijaid joodikuid alkoholiga läbi laskma enne 22-00. See on puhtalt idapoolne kultuur, ehk siis eesti keeles kultuuri puudumine.
Kõik kõvad kaklejad siin on vaadanud hollywoody filme, pole see purjus karja peksmine nii lihtne midagi, sulle lüüakse igast suunast ja ootamatult. Ainuke idee on, et sa kukuksid, edasi saad jalgadega, vene kultuur.
Bürokraatiavastane 4. juuli 2015 06:24
Kaotage parem ära see tobe 22:00 seadus!?
Ford? 5. juuli 2015 21:06
Siis käiks kammajaa 23:00 eel.
jajah 3. juuli 2015 23:23
Logish, et GRIF kaitseb pätte - ehk oma töölised said vabal päeval poodi. SELLELE turvafirma esindajale tuleks samamoodi "koputada", et loll jutt lõpeks ja tõele silma vaaraks, et saamatust ei saagi vabandada...
Vana turva 3. juuli 2015 23:07
Töesti on häbi.Kauplustes söna otseses möttes KOMBERDAVAD ringi pensionärididest nn.turvamehed.Olen ennegi möelnud mida nad teevad kui pönevaks läheb.

Peeter 3. juuli 2015 23:06
Väga hea mõte ühel eespool kirjutajal - alkoholiostjatel teha eraldi kassa! Teiseks tuleks kehtestada turvatöötajate eksamid ja kehalised nõuded!
Laine 3. juuli 2015 23:02
Väga hea mõte,eespool kirjutajal, alkoholi ostjatele eraldi kassa!
Teisitimõtleja 4. juuli 2015 06:21
Võib-olla hoopis see kella kümnene piirang ära kaotada. Ma ei saanud sünnipäeval väljaspool aega isegi sampust osta!?
ja järeldus 3. juuli 2015 22:53
tuleb kas iga päev jõusaalis käia või relvaluba muretseda
ex turva... 3. juuli 2015 22:43
Olid ajad kui ESS ja Akropol-A oli aukartust äratavad turvafirmad... oma hinda väärt.
Sinna võeti tööle vaid kehaliste katsete läbinud.
Praegu kui mees püsti seisab siis on turva :) irww....
Minge Lasnamäele ja teile tuuakse poest mida tahad poole hinnaga kuni alkoholini välja :) Koplis ka.
Mõhk 4. juuli 2015 01:52
Nüüd sa natuke eksid. Akropolis olid tõesti tööl tõsised tüübid, 2x aastas olid kehalised katsed ja atesteerimine, koolitusi jagus söögi alla ja söögi peale jne. Isegi töötasin seal 1994-1996 ülikooli kõrvalt ja tüübid olid tõesti head seal. ESS aga ostis Akropoli ära vist mingi 1998 ja sellega lõppes Eestis turvamehe kui tõsiseltvõetava korravalvuri etapp. Hiljem Leegion üritas seda taset taastada, aga et klient - sealhulgas Rimi - on valmis maksma vaid sandikopikaid turvateenuse eest, siis saabki sellise hallipäise härra, kes ei adu situatsiooni ning ei oska sekkuda. Kuidas maksad, nõnda saad.
ulgumaa 3. juuli 2015 22:20
oodake uut pronksi ööd,piiritagune luure ammu joo huutajad pika pannud; kui palka ei maksta ,kes oma pead ikka tulle paneb ja nii on meie kõikide muude sajadega ka valitsuse tasemel..............
ex-turvamees 3. juuli 2015 22:17
Rimi keeras kõik pekki ca 9a tagasi, kui võttis endale GRIFS-i G4S asemel, sellest ajast saati on seal lapsed töötajateks ( loe: alles 18 saanud ) ja pensionärid. ISe olin kunagi tööl teise firma all ja pidin koguaeg neid hädalisi aitama. Eriti popid on seal naisterahvad. Seega, Rimi on ise süüdi. Tean, et see GRIFS tuli lätist, ehk siis omad joped. Seega las kannatavad.
3. juuli 2015 22:08
Penskarid tööle(kuna noored ei taha sellise palga eest) ja nad ei kuule ega näe nagunii hästi, ning väikene palgalisa on ju teretulnud.
Irw 3. juuli 2015 22:05
Omal ajal olid ikka kõvad turvad nagu Amigo Kaido jne :) :) tema oskas ikka nahutada :P

pihkva oblast 3. juuli 2015 22:00
pihkva oblast! järjekordne tõestus!
Nad on ju...... 3. juuli 2015 21:59
Noored, ajupestud ekrelased, harjutavad juba praktilist tegutsemist.... Juhtoinaste propaganda on lammastele mõjunud...
Antkap 3. juuli 2015 21:53
Ega see turvamees nüüd kah kõiges süüdi pole!
Londonis oleksid need vene pätid max paari tunniga videokaamerate abil välja selgitatud ja kinni peetud. Selleks, et katta kogu linn kaamerate vaateväljadega, kuluks umbes 0,1% aastasest pangakasumitest, mis lastakse välja vedada.
3. juuli 2015 21:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Pihkva Oblast 3. juuli 2015 22:03
Vägivalla õhutaja kommenteerija vastu tuleb õigusriigis algatada kriminaalasi !!!
Kuidas Pihkva Oblast reageerib???
Kirde-Eestlane 3. juuli 2015 21:43
Egas turvamehest pea reaalset kasu olema kaubanduskeskust külastavale kliendile - peaasi, et turvafirma omanik teenuse tellijalt papi kätte saab:(!
kristo 3. juuli 2015 21:43
Ise süüdi oleks ette lasknud poleks midagi juhtunud ei maksa kõvat meest mängida ,mina oleks ette lasknud kuna saan aru et peale kümmet saab juua baarist või kasiinost!
saatusekäsi 4. juuli 2015 00:02
Iga mats ootab oma järiekorra ära ja ei mingid ette trügimist.
anton 3. juuli 2015 21:43
turva on lihtsalt ilu pärast, olen turvana töödanud hotellis, algul olin väga motiveeritud püüdma pätte aga peagi nähes teiste töötajate demotiveeritust(neil oli pm pohh kas keegi varastas või ei), langes mott peagi, peale pressisid 24h/48h vahetused aga palk mingi nirune, hea oli kui said yle 500 saja kätte kuus. Töötajad ei ole halvad aga just see suhtumine kuidas ülemad suhtuvad turvadesse, nad ei võta nõuandeid kuulda kus saaks midagi paremaks teha. Ntx Uss saad turvaks kui tead palju on 4x100, selline tase on eestis.
Toolijalg 3. juuli 2015 21:41
Kaupluseketi juhataja peaks kasutusele võtma alkoholiletid. Et tavaostja ei puutuks kokku viimase sekundi viinaostjaga.

ziidiuss 3. juuli 2015 21:34
Loomulikult, need ju ameeriklased! Mõtelge, venelastel õnnestus suurimale vaenlasele oma vaimuandeid demonstreerida nagu kord ja kohus! Kuidas saigi v e n e turvamees midagi teha, ta oleks ju omade vastu rahvavaenlane!
Eesti 3. juuli 2015 21:31
kauplustes ongi mingid JUBEDAD kõvad turvad aga tegelikult on selles riietuses tavaline töll
xXx 3. juuli 2015 21:05
Eks turvamees ise reaalsuses täpselt samasugune ning lisaks ei saa ju liigikaaslast hurjutama minna...
Aga praegu aktiivne pagulaste teema - kui teeks siin vahetuskaupa, et üks pagulane sisse ja kjaks pjagullast üle ida piiri...
arvan nii 3. juuli 2015 21:01
Igasugused kurjategijad ja pisisulid ja laamendajad tuleks otsemaid teed saata nende emamaale. Mis maa kodanik on, sinna tagasi. Meil tuleks seadusi karmistada.
teeks nii 3. juuli 2015 21:13
Vot see on õige ettepanek.
to arvan nii 4. juuli 2015 01:52
Täpselt.
Araabia poolsaarel ongi nii.
Kui immigrant rikub seadust, peale karistust riigist välja ja eluaegne riiki sisenemise keeld.
je 4. juuli 2015 06:26
Küllap on neil eesti passid taskus. Kuhu sa neid saadad?
4. juuli 2015 21:05
narva karjääri sunnitööle...
3. juuli 2015 20:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
marx 3. juuli 2015 20:59
usun vahet pole on ameeriklane või japs turva oleks võinud ikka uurima minna ju oli mingi nolk siis seal turva kes lõi araks
No nii ju oligi a mingid kommenteerijad siin 3. juuli 2015 21:52
Ajavad mingit möga suust välja
Murjamid tegutsevad!!! 3. juuli 2015 20:30
Eks nad tulid Vao külast sinna kaubareisile, lauaviina ja bocki järgi.
naisuke 3. juuli 2015 20:40
Mis krdi Vao ees ja Vao taga, muud enam ei oska? Meil on siin mitmest rahvusest pätte, keda peaksid iga asutuse turvad ohjama- milleks nad muidu tööle on palgatud? Madal on nii riigile häbi teha...
nomaitia 3. juuli 2015 20:54
milleks nad tööle on palgatud?
PALGATUD?
poe turva saab miinimumpalka.
kas sina läheksid selle raha eest kolme pätiga vaidlema.
kuni turvatöö eest ei maksta - ja seda ei maksa tegelikult kaubandusettevõte, sest saab ju turvafirmadele teha palkamisel vähempakkumise konkursi ja kõikse odavama valida - seni ongi turvatöötajateks "vanemad härrasmehed".
niisiis ei tule mitte selliste pensionilisateenijate teenijate peale halvasti vaadata, vaid kas inimesed oleks nõus iga ostetud jubina eest sendi rohkem maksma, et ka turvameheks tuleks suur tugev poisslaps, kes iga joodikut ei karda.
no 4. juuli 2015 08:16
kui kardad, siis ei saa ka selle töö pele minna. Korja parem pudeleid.
õige eesti mees 3. juuli 2015 20:54
Eestlased peavad võitlema mitte Vao ega aafriklaste vastu vaid OMA EESTI PÄTTIDE VASTU, kes on sada korda HULLEMAD. Eesti rahva HAISEV KÕNTS, kes õppida ega töötada ei taha, ainult varastada, lõhkuda, laamendada, räusata, juua, sodida seinu, tülitada inimesi....jne. JÄLGID olevused, kellede koht on VANGLAS!
aga mis pätid saavad olla etnilised EEEEEEstlased ?? 3. juuli 2015 20:19
nemad võitlesid terroristidest turvajatega . On siis turbal õigust ausale kodanikule liiga teha ja õldse on meil siin vargad ja kaabakad seaduse kaitse all.
JÄLGID olevused... 3. juuli 2015 20:10
Kas Eesti muutub pättide ja sõimajate riigiks? Eestlaste alamrämps õppida ja tööd teha ei viitsi. Ainult lõhkuda, laamendada, kakelda, päti tegusid teha, seinu määrida, räusata....jne. JÄLGID olevused, kes ei vääri INIMESE nime.
lihtne 3. juuli 2015 20:29
Need olid ju krdi venelased. Eestlane selline LOOM ei ole.
Vao külla! 3. juuli 2015 20:36
Oodatud, seal ka ingliskeelsed, kellele põlisperemehed Ivani ajast võiks türppi anda!

JÄLGID olevused... 3. juuli 2015 20:10
Kas Eesti muutub pättide ja sõimajate riigiks? Eestlaste alamrämps õppida ja tööd teha ei viitsi. Ainult lõhkuda, laamendada, kakelda, päti tegusid teha, seinu määrida, räusata....jne. JÄLGID olevused, kes ei vääri INIMESE nime.
Tere 3. juuli 2015 20:00
talv. Nüüd on abitu turvamees kangelane ja pätid pühad vennad. Häbi võõramaalaste ees. erga see asi ikka nii ei olnud nagu turva puhub.
Kes on poe turvamees? 3. juuli 2015 19:59
Ma arvan, et avalikku korda hoiab politsei. "Turvamees" on sama palju korrapidaja kui mõni teine "mees". Tegu on siiski vargavalvuriga - Eestlastel on kummaline ootus, et poe turvamees võitleb vanakuradiga ja kaitseb läheduses kõiki ning kõike.
asd 3. juuli 2015 20:06
turvamees reageerib õigusrikkumistele oma valveobjektil. Ka avaliku korra rikkumine on õigusrikkumine. Seega oma valveobjektidel valvavad turvafirmad ka avalikku korda.
nimi 4. juuli 2015 02:04
Korda ei hoia mitte turvamees, vaid turvaFIRMA. Turvamees on ainult firma esindaja antud objektil, kes kutsub vajadusel täiendavat personali ja eritehnikat appi.
to 19.20 3. juuli 2015 19:59
ega siis nendel turvameestel pole häbeneda midagi-teevad tööd nii kuidas oskavad ,jaksavad.Häbi peaks ikka tööandjal olema,kes ei taha inimestele palka maksta ja seetõttu ei saagi korralikke töötajaid.Jätke lihtinimene rahule,ta teeb kõigest oma orjatööd.
Häbi 3. juuli 2015 19:58
kui oli neil kiire lasknud siis ette,aga jah Eestlaste jonn ja uhkus ei luba .
radiointernet 3. juuli 2015 20:13
Kas sul puudub igasugune arusaam sellest, mis loed? Täitsa mööda jutt sul.
zz 3. juuli 2015 20:16
Polnud ju eestlane, aju.
Kellamees 3. juuli 2015 19:40
Vaadake neid MUPosid......!? Lödiperssed, mõnel prillid ees, paksud kui sampuse- pudelipõhjad....., vaevu tassib jalgu all.......! Matsid koik........, alates omanikest ja lõpetades ...... ! Makske palka aga mitte ärge tehke raugakodusid !
Tuttav turva´mees, noor ja kobe püüab päevas kaupluses 10-15 varast kinni ja ei mingit kopikat selle eest....., püüdmine pidavat olema kohustus ! Makske varastatud summa ulatuses preemiat, kauba saite tagasi ja kõik on õnnelikud, muidugi peale varga..... Seakari need ....!!! Miinimumi eest seista 10-12 tunniseid vahetusi püstijalal.....!
tommi 3. juuli 2015 19:38
See on KOKKUHOID. Suurematel turvateenuste pakkujatel on patrullid, kes appi tulevad ja vajadusel politsei kaasavad. Odavad ja pisikesed firmad ei suudagi tagada normaalset teenust. Kuna nad ka palka ei maksa, siis miks peakski vana papi, kes miinimumi saab enda elu ohtu seadma. Siin on süüdi RIMI omanike kokkuhoiusoov (loe: suurem kasumiahnus)
mõllu-lõvi 3. juuli 2015 19:35
Minu närvikava on selline,et ma oleks hoobilt esimesele pasunasse ramminud ja siis hindand edasist olukorda.

KOKKUHOID 3. juuli 2015 19:35
Turvateenuse pealt hoitakse kokku. Näiteks suurematel firmadel on olemas patrullid, kus tööl firmade parimad ning mis kiiresti abikutsele ka reageerivad ning vajadusel politsei lisaks kutsuvad. Kui aga kauplus tahab kokku hoida, siis ta palkabki firma, kes küsib olematu teenuse eest olematud hinda!
Koonerdamine 3. juuli 2015 20:01
pole kokkuhoid.
See, et meil puudub jalgsi politsei patrull praktiliselt täiesti on viinud kurjategijate "turvatunde" juba selleni, et inimesed ei tunne ennast enam mitte kuskil turvaliselt, seadus kaitseb pätti ja politsei palub peaaegu põlvili jätta väikekuriteod registreerimata.
Kui ikka iga politseiniku kohta on alustatud, kuid lahendamisele võtmata "toimikute" kuhjad politseiniku enda pikkusega võrdsed või kõrgemad, siis polegi ju võimalik eeldada karistuse vältimatust.
Lisandiks on muidugi veel ka see, et karistused ei ole karistatava kesksed.
Näide, kus varatule kodutule määratakse rahatrahv. Loomulikult Ta võtab selle kviitungi rõõmuga vastu. Sai jälle tüki mõnusat peldikupaberit.
Teine äärmus on ka ametlikult mittetöötav, pangakontot mitteomav ja registreerimata elukohaga jõmm. Ka sellele pole vahet, mitmenda kviitungi Sa Talle kirjutad - nii kui nii jäetakse maksmata ning ka kohtutäitur võib suu puhtaks pühkida.
Urjuk 3. juuli 2015 19:34
Mis on väärt turvamees, kes ei oma vastavat väljaõpet, treenitust ja oskusi?
Mitte midagi!
Kas me oleme sellise teenuse eest maksma?
Kahjuks jah.
Põhjus on imelihtne - Sest selline ongi kogu teenuse kvaliteet.
Miks ei lähe turvafirmasse tööle "Rambod"?
Sest neid nende tegevuse juures ei kaitse ükski seadus, palganumber on olematu ja sotsiaalsed tagatised puuduvad.
Kui vaatad neid kaupluste "turvamehi", siis tekib küll tunne, et need vanamehenässid püsivad püsti ainult jumala armust ning kardavad esimest tuulehoogu, mis nad pikali puhub. Ka oma tegevuse või tegevusetuse üle pole nad eriti võimelised mõttestatud otsuseid langetama.
Liikuva patrulli seltskond on muidugi veidi parem, kuid ... - kahjuks ainult veidi.
Töösse suhtumine jätab kohutavalt palju soovida nii turvafirmade juhtkondadel, kui ka meeskondadel.
Vabandan nende üksikute turvameeste ees, kes teevad oma tööd südamega, korrektselt ja hästi ning on valmis meie vara ja tervise kaitseks sekkuma nii nõu, kui ka jõuga.
arvaja 4. juuli 2015 17:39
kvaliteet soltub rahast kliendid palkavad koiqe odavamad eesti seadused lubavad turvana toodata iqal uhel ei minqeid nn fuusilisi eqa psuuhilisi noudeid on tekkind surnud rinq klient turvafirma ja onnetu turva
hmmm... 6. juuli 2015 18:13
vaadata tuleks ka koolitusfirma poole, kes koolitab turvafirma uusi töötajaid.
Koolitusfirmad krahmavad kokku aind raha ja lasevad kõik "mõtetud" töötajad läbi. Sama on töötervishoiu firmadega, kes lasevad läbi pimedad, lombakad ja kurdid.
Kõik on raha taga...
päss 3. juuli 2015 19:34
oleks võin tukki paukkuma panna nii et kuule lendaks pätile silma ja ninavahele koos verepritsmetega
nali aga 3. juuli 2015 20:30
turvameestel pole tukki ette nähtud
Kati 3. juuli 2015 19:31
Seal poes on ju kaamerad üleval, peaks saama lindistused, mis juhtus ja kes seal tõmbles.
Kellamees 3. juuli 2015 19:28
Ju siis oli ka turvamees kirillitsa austaja.....TIBLA ! Muud moodi ei saa nimetada mitte sekkumist !
See, et turvafirma maksab-heastab klaasid-mölgid on ja jääb loomulikuks käiguks aga mitte heateoks!
Vaata eda 3. juuli 2015 19:25
Näha jah, kuidas õhtul peale kella 5t on 1,5m pikkused naised tööl ja muidugi nõrgemapoolsed vanemad mehed. Üleüldiselt võib sellise turvamehe "vigaseks" teha juba talle otsa komistamisega...
--- 3. juuli 2015 19:20
Njaaa, isegi poes käies muigan endamisi, kui näen neid pakse, vanu pässe turvamehena seina ääres seismas... Sellised peaksid siis kaubanduskeskustes turvalisust tagama?
aaa 3. juuli 2015 19:17
Tüüpiline nõukaaegne päss, kes ei adu, et tuleks olukord lahendada isegi siis, kui füüsilist kontakti polnud ning ka väljas parklas ei suutnud oma kohustusi täita (s.h kutsuda isegi politseid).
Ja muidugi kivi kapsaaeda kindlasti ka turvafirmadele, kes piisavalt ei koolita enda turvamehi välja ja (ehk selle tulemusena?) ei anna neile piisavat varustust.
ooo 3. juuli 2015 19:25
sellise kusise kopika eest,mida neile turvadele makstakse,ei peagi rohkemat tegema kui vaid pealt vaatama.või oleks see vanapapi siis pidanud kolme noore turske pätiga kaklema hakkama?halloo,sinisilm,neil puudub isegi tervisekoindlustus,mida imet sa neilt ootad?

raivo 3. juuli 2015 19:16
peale tööpäeva lõppu saab selle turva ju kätte,nad käivad ju ringratast ja kusagil vaikuses saab talt ju küsida ennast huvitavaid küsimusi.olen seda aastaid tagasi teinud ja ei kahetse.
3. juuli 2015 19:15
Mingi nõukaaegne päss, kes ei adunud, et sellises olukorras tuleks olukord lahendada isegi siis, kui ei toimunud füüsilist kontakti ning ka väljas parklas ei suuda oma kohustusi täita (s.h kutsuda isegi politseid).
4. juuli 2015 21:08
Parkla võib vabalt ka mitte nende valve all olla. Ehk siis puudub videovalve, et turvad näeks oma monitoridelt, mis seal toimub. Eesti riigi seadused ju keelavad juba pikemat aega teha videovalvet inimestest, keda pole teadvustatud sellest võimalusest. Ongi jokk...
... 3. juuli 2015 19:14
Seega milleks üldse vaja kassas aega raisata, kõnni lihtsalt kast õlut näppus välja ja jama vähem...
Olev 3. juuli 2015 19:12
Grifis nn. "turvafirma" litsents tuleks üldse tühistada. See ettevõte on pigem vanadekodu pidaja.
Miks? 3. juuli 2015 20:43
See on just hea, kui keegi tegeleb ka meie riigis sotsiaalprobleemidega. Invapensionid on väga väiksed ja kui turva on veel umbkeelne, siis kuhu mujale tal minna. turvafirmad vähemalt hoolivad. Reisusaatjad ka ju koondati ära, kuhu neil minna?!
lihtne eestlane 3. juuli 2015 19:09
palun selgitage mulle kuidas saab nimetada seda turvameest härrasmeheks ? mina nimetan teda tavaliseks tolguseks.
JAmmBA 3. juuli 2015 19:06
Lgp. Venelased! Minge ära VENEMAALE kui ei meeldi Eestis elada!!! Mida rutem lähete seda parem kõigile, aga kõige rohkem teile endale!!!
Tänud 4. juuli 2015 12:46
Suured tänud pakkumast. Kuigi ma olen poolvenelane, olen täiesti rahul Eestis elamisega. Hea töökoht olemas ja eestlastest ning ka venelastest sõbrad olemas.
Ausalt öeldes, venelastel kui rahvusel pole midagi viga. Igas riigis ja igas rahvuses leidub selliseid debiile kes laamendavad, karjuvad ja kaklevad.
nuuksu 3. juuli 2015 19:04
See ongi minimeerimise vili,mida meil riigis aktiivselt igal alal viljeletakse. Mitte keegi tegija ja õiget turbamehe võimekust omav tegelane ei lähe nn. miinimumi orjapalga pääle kangelast mängima peale selliste penskaritest vanakeste....kurb aga fakt.
MGM 3. juuli 2015 19:02
Tegelikult on siin süüdi idiootne 10 - 22 seadus. Pigem tuleks sellise vastuvõtjatel silmalatern umbe lüüa.

Mikk 3. juuli 2015 19:01
Turvafirma esindaja jutt on muidugi naeruväärne: vahetus läheduses, ei märganud, saatis autoni jne Kloun
Omasid ei puutu 3. juuli 2015 23:25
Omakeelseid ja -meelseid tuleb ju hoida!
Võrus 3. juuli 2015 18:57
Samasugused tropid turvad!
3. juuli 2015 18:57
Sellised nad on igasugustes poodide ei näe ei kuule ei jaksa joosta. Vaatad m6nda turvameest ja kahtled kas ta ise ikka jaksab hommikul pykse yles t6sta rääkimata kellegii käsi väänata v6i kellegi järgi jooksmisest
khm 3. juuli 2015 19:20
energiline ja tugev inimene ei lähe orjapalgaga tööle ennast hävitama.
Polegi vaja! 3. juuli 2015 20:40
Turvafirmad veavad reeglina need vene penskarid-turvaspetsialistid autodega objektidele, sest jala nad jah vaevalt kohale jõuaks roomata. Mõni vast jõuaks kah iseseisvalt, mõni käbedam.
"hea tööö" 3. juuli 2015 18:56
Asi on RAHAS miks ei ole neid hulljulgeid hakkajaid neiu Bats. Teisalt eriti nõme turvafirma poolt süüdi hoopis jätta mees ja naine " Roolis olnud mees võttis autoga kohalt ja rammis ühte meestest". Rimi peaks oma turvalepingud üle vaatama ja firmasid vahetama + palku tõstma.
ehhheeee 3. juuli 2015 18:54
Turvapässid on selleks et kärusid ja korve kokku korjata ning ühesilmaga müüjannasid nillida
Ehh. 3. juuli 2015 19:11
Hea lause sul.Ühesilmaga müüjannad.Palju neid on seal?
eih 4. juuli 2015 16:22
Rakvere säästukas on hoopistükkis turvamutt slleks, et klientide peal kaagutada, et nood kenasti oma kärud ikka ära ritta paneks.Ei koti teda, et inimesel niigi käed kaubaga juba hõivatud, persetab aknalaual ja röögib klientide kallal.
eihh 4. juuli 2015 16:32
Rakvere säästukas persetab turvamutt aknalaual ja kaagutab klientide kallal, et need kenasti oma kärud ikka ritta veeretaksid. Ei koti teda, et inimesel nllgi juba käed kinni kaubakottidest. Täitsa nõme vaadata kohe, pensionär ei märka kodus istuda ,tuleb poodi klientide kallal oma kasvatustööd tegema
123 3. juuli 2015 18:54
Mingit kontakti ei toimunud....purjus vene imbetsdillid koputasid vastu autot.....äkki silitasid ka esitule katki...tegi autole pai. Haiged olete siin riigis või? Miks te neid pätte ja imbetsille kaitsete kogu aeg? Miks kaubanduskeskused palkavad mingisuguseid surmasi seina äärde seisma.....pärast ainult vabandused. Rimisse enam kunagi oma jalga ei tõsta kui turvaline pole. Haige riik...
. 3. juuli 2015 19:27
tead neid vanureid e. "surmasid" saab vast odavalt, samas aga täiselujõudu mees sellele kohale ei lähegi ja ei hakka igasuguse kõntsaga maid jagama.
... 3. juuli 2015 22:37
Tean poe turvamehi, kes sellised lällajad kohe siruli löövad, ainuke asi need turvamehed ei tööta kusagil firma all, vaid on poe endapoolt palgatud.
nägija 3. juuli 2015 18:49
Tüüpiline prsse kukkunud turvafirma ringkaitse. Neid abituid vanameestest turvapässe on tallinn täis.
heh 4. juuli 2015 20:47
no mine siis ise sinna tööle, ehk saadki selle palga eest ostetud paar plaastrit oma haavadele kleepimiseks...