Krimi

Saaremaal kahe hukkunuga tulekahju põhjustas süütamine, kahtlustatav on kinnipeetud (13)

Õhtuleht.ee, 3. juuli 2015 14:09
Foto: Irina Mägi
Saaremaal täna öösel kahe inimese elu nõudnud tulekahju puhul on alust kahtlustada süütamist, võimalik süütaja on kinni peetud.

3. juulil kell 3.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Lääne-Saare vallas Astes Saare tänaval. Tulekahjus hukkusid 63-aastane naine ja 56-aastane mees.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku süütamist käsitleva paragrahvi alusel. Politsei pidas täna hommikul teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 22-aastase mehe, teatas Lääne prefektuur.

Samal teemal

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar ütles, et pärast seda, kui tekkis kahtlus, et tegemist võib olla süütamisega, oli politsei peamine eesmärk teo võimalik toimepanija kiiresti kinni pidada.

"Täna kella 7.40 ajal pidasime kahtlustavana kinni noormehe ning käimasoleva menetluse käigus kontrollime, millest ja kuidas kahe inimese hukkumiseni viinud sündmused alguse said," selgitab Antsaar.

Ringkonnaprokuröri Svetlana Maripuu sõnul on praegu teda süüdlasena käsitleda ennatlik, sest menetlus on alles algusjärgus ja karistus selgub kohtus süüdimõistmise korral. "Meest kahtlustatakse praegu süütamises, kahe inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest ja avaliku korra raskes rikkumises," selgitab Maripuu.

Lääne ringkonnaprokuratuur kavatseb kohtult taotleda kahtlustatava vahistamist.

Samal teemal

10.08.2015
PUKA INIMESED SÜÜTAJAHIRMUS: "Ei saa enam aru, mis siin toimub!"
03.06.2015
Saaremaal hukkus kortermaja põlengus kaks inimest