Eesti uudised

Politsei propageerib ohutut jalgrattasõitu liiklusseadust eirava fotoga

Õhtuleht.ee, 2. juuli 2015, 17:24

54 KOMMENTAARI

v
Viha õhutamine artiklis!!!/ 3. juuli 2015, 08:17
Selliste rumalate artiklite eest tuleb nende kirjutajale anda võimalus need maha võtta või siis karistada kirjutajat viha õhutamise eest. Kui tegu on näiteks võistlusega siis ei tohiks probleemi ju olla? Tõenäoliselt ongi tegu võistlusega.... kahjuks rumalad inimesed ei mõista, et illustreeriv pilt on illustreeriv... samuti nagu ei mõiteta, et musta koht on mustal mandril :D... siia võiks teha ühe leheneegrinalja, ka aga .... no ei ole nalja tuju sellise rumaluse peale.
q
qq/ 3. juuli 2015, 06:20
sellisel juhul peaks olema ratturitel aeglase liikumise märk küljes kui nad venivad seal kolonnis teepeal.
s
sadasdad/ 3. juuli 2015, 23:32
Kusjuures kunagi lehitsesin nii märke kui LS'i - ei suutnud mina tuvastada mis puhul peab olema ikkagi aeglaselt liikuva sõiduki märk. Kas keegi saab viite kopeerida?
i
iiy/ 3. juuli 2015, 02:11
Miks peab autoga liiklemine mugav olema? Võib ju pidurdada ja oodata, millal ratturist mööda saab. Paljudes kõrge liikluskultuuriga maades on see tavaline.
d
3. juuli 2015, 01:22
Düsgraafik Marko! Ära kirjuta rumalat juttu! Aga kui ei saa rumalust kuidagi pidama, õpi vähemalt kirjutama!
m
Marko/ 3. juuli 2015, 00:49
Jalgrattur on nõrgem autost, valik on tema tahad surra sõida kuidas tahad kas voi kuuleksid reas ja väida et see on sinu rida.mine sõida metsas kui tahad maantee on masinatele ja neile, kes oskavad üksteisega arvestada .meil on uks elu, kallid liiklejad liiklus pole arvutimäng , kus on mitu elu.tahate sporti teha eraldage endale ala ,kus autod teid ei sega,kui aga raha pole sõida aga ole viisakas.
u
uudu/ 2. juuli 2015, 23:49
Vihkajad vihkavad nagu näha. Maanteel ei tohi ka üle 90km/h sõita, aga kedagi eriti ei häiri.
Milleks selline kahepalgelisus.
k
Kõik vastab seadusele/ 2. juuli 2015, 23:32
Mis pask uudis see on? Miks on vaja mingit jura kirjutada kui see ei vasta tõele?
Mina häbeneksin nurgas kui ma nii vähe liiklusseadusest teaks.
LIIKLUSSEADUSE 1. PEATÜKI § 2 p. 76 ütleb:
Sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas. Kaherattaline mootorratas ja mopeed võivad sõidurajal liikuda kahes reas;
Ühes kohas on ainult kõrvuti sõitvaid rattureid kolm aga kuna ei ole vastassuunas sõitjat, siis vastab seegi igati ohutu möödasõidu reeglitele.
Kirjutage päris uudiseid, millel uudisväärtus on, mitte mingit elus kibestunud inimese jonni.
j
2. juuli 2015, 23:52
jalgratas ei ole mopeed või mootorratas ja nede liikumiskiirus on hoopis muud.
k
Kle isehakanud jurist/ 3. juuli 2015, 06:28
Seaduse järgi sõidab sellel pildil alla poolte jalgratturitest. Kus sa nägid jalgratast nimekirjas, et võib sõita kahekesi kõrvuti? Jalgratal ja mopeedil või mootorrattal ikka vahet teed? Mine häbene peldiku nurga taga natuke...
a
asd/ 2. juuli 2015, 21:19
Tuhajuhanid võiks enne seadust tsiteerima hakkamist ka selgeks teha, mis on "parema äär". Ja see ei ole alati mitte asfaldi äär, vaid pidev joon tee ääres. Seega kui üks rattur sõidab ühel pool joont ja teine teisel pool, siis on kõik OK.
o
ohh/ 2. juuli 2015, 21:37
antud pildil ei ole ok,sest sõiduteel sõitja ei saa täita nõuet sõidutee ääre lähedal.ligi meeter ei ole lähedal.teepeenral sõitja lihtsalt ei võimalda seda.kui on soov tõesti kuidagi välja paista,siis sõitku 2 teepeenral,üks nende vahel sõiduteel ääre lähedal,aga ma ei näe mõtet siis
1
123/ 2. juuli 2015, 22:15
Teepeenral sõitja ei võimalda teel sõitjal lahkuda teelt.
Teepeenral sõitja tõttu ei saa teel sõitja sõita parema ääre lähedal.

k
konn/ 2. juuli 2015, 20:53
Jalgrattaga liiklemiseks on ette nähtud jalgrattatee, jalgratta- ja jalgtee ning sõiduteele märgitud jalgrattarada. Jalgrattaga võib sõita sõiduteel, paiknedes selle paremas ääres (erandiks on ümberpaiknemine vasak- või tagasipöördeks). See nõue eeldab ühtlasi, et sõidetakse ühes reas üksteise järel. Samuti võib sõita pärisuunalisel teepeenral.
antud juhul ei sõida sõiduteel olevad jalgratturid sõidutee ääre lähedal,seal on vähemalt meetrine vahe.maanteel jalgratturist möödumisels soovitatakse hoida 1.5 meetrist külgvahet,see teeb 2,5 meetrit.mis imega autojuht sellest kolonnist mööda peaks saama??nii pikalt sõita vastassuunavööndis ei ole võimalik,see peaks isegi velop...kaane alla jõudma!
a
2. juuli 2015, 20:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
i
idee on/ 2. juuli 2015, 23:34
a
Aga / 3. juuli 2015, 06:30
ma kahtlen selles, et nad terveks jäävad peale minu auto alt läbi käimist.... Seega loll idee!
r
Raimo/ 2. juuli 2015, 20:11
LS prg 32 lg 7: jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht ei tohi kolonnis sõites tekitada ohtu kaasliiklejatele.
LS prg 32 lg 7. Jalgratturil, tasakaaluliikuri juhil, pisimopeedi- ja mopeedijuhil on keelatud kolonnis söites tekitada ohtu kaasliiklejatele. Liiklusseaduses ei ole keeldu, et jalgratturid ei tohi sõita kolonnis. Sellise tegevusega ei tohi kaasliiklejaid ohustada. Maanteel kolonnis söites ei ohustata kedagi. Ka mootorratturid vöivad söita kolonnis. See on organiseeritud liiklemine ja kolonnis söites tuleb tagada enda ja kaasliiklejate ohutus.
Liikluses tuleb kasuks vähem emotsioone ja rohkem kaasliiklejatega arvestamist.
k
konn/ 2. juuli 2015, 20:58
jummal,loe seadus läbi-üksteise taga,sõidutee ääre lähedal.üksteise taga ongi kolonn,sõidutee ääre lähedal tähendab sõidutee ääre lähedal,loogiliselt 10 .15 cm,mitte keset krdi sõiduteed.tee selgeks mis asi on kolonn ja misasi kõrvuti sõitmine,mootorratturitele on teine paragraf.nii lihtne see ongi,
kõrini on osade tegelaste lugemisoskusest....
m
Mootorratturid sõidavad kolonnis/ 2. juuli 2015, 21:19
90 km/h. Kui jalgratturid teevad sama siis palun väga. Fotol olev kolinn paraku venib ilmatu pikkaks millest ei saa üle ega ümber, ja sellest tekivad ohtlikud möödasõidud.
k
Kus on eeskiri,/ 3. juuli 2015, 11:54
et mootorratturid PEAVAD 90-ga sõitma? Võivad ju ka 20-ga suksutada.
v
Võivad/ 3. juuli 2015, 18:19
kuid sellisel juhul peavad regulaarselt teeserva seisma jääma ja enda sappa kogunenud kiiremate sõidukite kolonno mööda laskma, seda eeskiri nõuab küll.
o
Oma silm/ 2. juuli 2015, 19:57
Kuidas siis ei täida? Ei ole ju võimalik rohkem lähemal olla, kui üks-kaks ratturit on juba paremal pool. Ka autod ei pea reastuma teisest reast esimesse, kui see on hõivatud. Konkreetselt on keelatud sõita vastassuuna vööndis. Kuni sinna jõudmiseni mahub kõrvuti sõitma ka 4-5 ratturit. Võimalikkuse piirides.
s
Silma arst/ 3. juuli 2015, 06:32
Ole hea ja pane müts pähe, rähn tuleb!!!
p
2. juuli 2015, 19:45
Pilt ongi selleks , et näidata , mis on ohtlik ja milleks ohutu sõidu kampaaniat korraldatakse
k
Kokukavend/ 2. juuli 2015, 19:26
Eh, kui mingid omaarust ilged trennivennad mulle tee peal ette ja"a"vad a"san neile kohe pumbaga nii et pole mingit mo"ginat!
p
Priit/ 2. juuli 2015, 20:17
Jajah, aja enda jäme kere rooli tagant välja ja katsu aga anda...
k
Kokukavend,/ 2. juuli 2015, 21:08
mis kere ja mis rooli tagant, kokukaga so`idan ju, teiesugused blingi vennad kutsuvad mind veel ketsivennaks ja karvajalaks aga mtbestil saavad rohkem kui pooled kotti mu ka"est!!!
k
kokukale/ 3. juuli 2015, 08:28
Ega see veel su lollust ei vabanda...
t
tähelepanek, mis on häiriv........../ 2. juuli 2015, 19:03
.....kasutan valdavalt Saku-Kasemetsa teed, tõsised probleemid jalgratturitega, nimelt, mingi ratturite suur grupp teeb sellel teel trenni ja üsna sagedasti ja alati tervelt neljakesi kõrvuti, st terve sõidurada hõivatud, mööda pääseb ainult vastassuuna sõidurada kasutades, selline tegevus on vägagi häiriv.
ä
Ärni/ 2. juuli 2015, 18:57
Tsirkuses üherattalisel mööda nööri..

K
;)/ 2. juuli 2015, 18:52
KUI OLED LOLL OSKA OLLA VAIT.
ANTUD PILDIL EI RIKUTA SEADUST, KUNA SÕIDURIDA VÕIB JAGADA, KUI MOHUTAKSE ÄRA OMA RITTA, NING JALGRATTURID HOJAVAD VÕIMALIKULT PAREMASSE ÄÄRDE, Seaduses pole kirjas, et võimalikult paremale hoidmine ei tähendaks, et 2 kõrvuti seitvat ratturit ei võiks maksimaalselt koos paremasse tee äärde hoida .
m
Mofo/ 2. juuli 2015, 18:56
Kui oled ametnik siis seaduse tõlgendamine lahendabki kõik elulised probleemid, vahel läheb Excelit juurde vaja.
Reaalses elus on 2 või 3 ratturit kõrvuti teeääres parimal juhul autoliiklust raskelt takistav tegu, halvemal juhul noh jad paar mõlki ja mõned laibad ja vigastatud...
K
;)/ 2. juuli 2015, 19:07
Kui krupi suurus on juba 10 meest on ohutum sõita 2 kaupa.
SEST JOBUD ARVAVAD, ET SUUDAVAD ENNAST RATTURI KÕRVALT MÖÖDA PRESSIDA,
Rattaga sõites pole nauditav, kui sust 5 cm vahega mööda sõidetakse.
AGA MÕNEL RASKE ARU SAADA MIKS RATTURID EI TAHA, ET AUTOJUHID NEIST MÕNE CM KAUGUSELT MÖÖDUVAD.
m
Mofo/ 2. juuli 2015, 19:04
Tsiteeri ka paragrahvi, ei vaidle, et see olemas on
Aga no mõtle terve mõistusega palun - kas kõrvuti sõitmine on:
Ohutu, ei sea ennast ega teisi ohtu ning samuti ei takista kaasliiklejaid. Sellised tarkurid, kes omateada on ühte seadusejuppi kuulnud ja siis liikluses lollusi teevad on ikka kurjast. Loogilist mõtlemist ja teistega arvestamist pole ju vaja, kuna su on ÕIGUS. Ratturite puhul muidugi ülekäigurajale tuiskajate jt. seas teeb Darwini seadus oma töö aga.
Ja veel, taaskord palju "kiitusi" neile ratturitele, kes kasutavad sõiduteed kui samas kõrval on kergliiklustee olemas, mis on parasjagu tühi ja kõlbab 75% teistele ratturitele kasutada...
Sellistele on hakanud levima tervituseks klaasipesurite sisselülitamine kõrval sõites, pole veel ise teinud aga mine sa tea...
M
;)/ 2. juuli 2015, 19:11
MITU korda on autod sõitnud sisse suurtesse kruppidesse mis liiguvad 2 reas.
MINU TEADA MITTE KORDAGI.
Samas yhe kaupa ja paremas tee ääres rattureid sõidetakse väga tihti surnuks.
SEEGA KUMB ON OHUTUM,
m
Mofo/ 2. juuli 2015, 19:26
Meil kummalgil pole pädevat statistikat, aga need vaegkuuljad olid grupis ja võisid ka kõrvuti sõita, kuigi sellel pole tähtsust.
Loogiline mõtlemine + liiklusviisakus panevad mind küll teise ratturi ees / taga sõitma et ka teistele teepeale ruumi jääks.
ja KARJUMINE pole viisakas
o
oled/ 2. juuli 2015, 19:41
h
Hans/ 2. juuli 2015, 19:44
Õpi õigekirja, jopski. Grupp, mitte krupp.
Aga jalgratturid on tõsiseks ohuks teedel. Liiklen väga palju suurematel teedel ja ma ei saa aru, mille krdi pärast peavad jalgratturid sõitma kolme-neljakesi kõrvuti?? Signaali annad, siis näed rahvusvahelisi käemärke või kurje pilke. Teile krditele on eraldatud tee serval riba, kus sõita. Mida te ronite sõiduteele ja siis sõimate autojuhte. Arvestage, et avarii korral saate teie kordi rohkem viga, kui autojuht.
V
;)/ 2. juuli 2015, 21:11
VAATA KAUA SAAD TEE SERVAS SÕITA, kui kiiresti leiab maanteratta rehv yles mõne klaasikillu või terava kivi mis rehvi lõhub.
KAS AUTOGA JULGED MÖÖDUDA SAMA LÄHEDALT KA TRAKTORIST , MIS AEGLASELT LIIKLEB JA ANNAD KA SIGNAALI või traktorit kardad.
d
Darwini Seadus/ 3. juuli 2015, 06:38
Krrt eile läks ühel õnneks. Pani sellise hooga minu nina eest mööda kõnniteeed rattaga üle. et anna aga olla. Kahju, et varem ei näinud teda lähenemas, siis ta poleks läbi lipsanud! Täitsa kopa ajab ette jalgratturite ülbus!!!
v
vaata.../ 2. juuli 2015, 19:09
Kui rattur lükkab ratast käekõrval, on ta jalakäija, kui aga on sadulas, siis on ta samasugune sõiduk, nagu ka auto ja temale laienevad kõik õigused ja KOHUSTUSED maanteel liiklemise osas. Ja seadusest tulenevalt ei tohi kaks sõidukit samas reas kõrvuti sõita, sest tegemist on ÜHE sõidureaga.
k
kullake poliisiman/ 2. juuli 2015, 19:40
jutt on kolmest ja enamast ratturist
k
kullake vormikandja/ 2. juuli 2015, 19:42
Jutt ikka 3 või neljast kõrvuti. Ja ka 2 ei sõida tavaliselt mitte paremale teeäärele, vaid tee telgjoonele lähedal
p
pühavaim/ 2. juuli 2015, 19:50
r
Radist/ 2. juuli 2015, 18:42
Vaadates seda illustratiivpilti, tekib küsimus, kuidas on autol võimalik sellest pikast jalgratturite kolonnist üldse mööduda? Eriti, kui teine auto peaks vastu tulema.
i
iii/ 2. juuli 2015, 18:58
EI HUVITA, PEAN SAAMA PEDAALIDA, MUIDU SUREN. SEDA KIRJUTAN KA PRAEGU TALLINN-TARTU MAANTEEL VUHISEDES!
(iroonia)
s
Sõitsin/ 2. juuli 2015, 22:36
Sõitsin Tartus ja selline grupp tuli mulle vastu. Olin ringteel ja nad tulid kõrvalteelt suure hooga, esimene tõstis kätt ja sõitsid hooga ringteele. Mingit hädapidurdust ma ei teinud ega pahane pole ka nende peale (kui kord aastas pean gruppi läbi laskma), aga pisut häirib see, et siiski liiklusseadus kehtib ka jalgratturitele. Ei saa paluda ju, et teised teid austaks kui te ka ise ei austa teisi.
t
Tegelikult/ 2. juuli 2015, 17:51
on jalgratturil, vähemalt üksinda, ohutum käituda jalakäijana, sõites vasakul teepoolel, sest nii näeb lähenevaid autosid - aga liiklusseadus ei luba.
Kunagi sõideti surnuks kurt noorpaar, nad sõitsid õigel poolel; vasakul pool sõites poleks nii juhtunud. Mõelgem.
1
123/ 2. juuli 2015, 18:32
Vastupidi LS lubab rattaga liigelda mõlemal pool teed teepeenral või teel olles parempoolses sõidurajas äärejoone lähedal va vasakpöörde ajal.
e
egas/ 2. juuli 2015, 17:51
politsei liiklus seadusi tunne,neil ainult karistus raamat käepärast.ega nad ise ka liiklus seadust ei järgi tallinn-tartul ohtlikud möödasüõidud ,parkimisega probleemid ja mida veel näiteid ja videosi oleks küllalt.
k
karro/ 2. juuli 2015, 18:10
ei tea politsei tõesti midagi, eile tahtis mind koos koeraga ülekäigu rajal alla ajada, poleks tagasi tõmband oleks meist üle sõitnud, enditel veel ülbed näod peas.
sellepärast kõigil liikluses suva kui politseid samasugused pätid siis miks me ei või olla
p
politseikoer/ 2. juuli 2015, 18:18
politsei tahtis sind koeraga alla ajada?
m
Mofo/ 2. juuli 2015, 18:53
k
kas lugeda ka ei oska/ 2. juuli 2015, 19:44

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee