Eesti uudised

Töövõimereformi uus komistuskivi on hindajad (26)

LISA KOMMENTAAR

13. august 2015 23:57
kui püdevust tõendavat kinnitust pole, siis reff olemisest hindajail ei piisa, igaüks kaebab kohtusse ja võidab, kuigi riigilõivud siin on mäkke paisatud, kuid selleks ehk ikka kasvõi kerjatakse, ja leitakse, kuna vahet pole surm silme ees niikuinii. aga eks ta ole järjekordne reffide afäär, et rahadega ämma kilekotte täita, autorollo, santidelt rahad omale ja omad ...
Eve 28. juuli 2015 14:42
Inimene ise oma töövõimet/võimetust määrata ei saa - see on selge (sest siis tekiks palju neid, kel enda meelest on töövõimetus). Aga kõige targem selles vallas on ikkagi perearst, kes suhtleb inimesega kõige tihedamalt (annab ka saatekirju eriarstidele ja olemas on ülevaade tarvitatavatest ravimitest ning muudest asjaoludest). Ka eriarstid, kes inimest on ravinud, on kompetentsed otsustama kodaniku tervisenäitajate üle. Muu rahvas ei ole pädev, et kellegi töövõimet või võimetust hinnata. Sestap oleks jätta asjad nii nagu need praegu on ja koondada ametnikud, kes enda olemasolu õigustamiseks juhmusi välja mõtlevad.
mbbbk 7. juuli 2015 13:38
Kas ikka peab aanuse kaudu hambaid lugema? Kui eesmärk on puuetega inimesed kaotada nagu Inglismaal siis võimaldage tasuta magus supp ja on kõigil asi selge, Inglismaal on nagunii paljud puuetega inimesed peale toetustest ilma jäämist endalt elu võtnud, vähemalt piinled see üks ja viimane kord, aga mitte kauem enam. Selline vigaste väntsuamine käib neile endile ja peredele üle jõu.
Shaakal 7. juuli 2015 12:04
MILLE JÄRGI SAAB KEEGI ÜLDSE ARU, KUIDAS MINA TÖÖD TEHA SAAN? Kas mõni komisjoni liige tunneb mu reaalset valu? Muud funktsioonihäire? Kuidas saab midagi sellist ette ennustada, või eelküsitlust teha- tuleviku kohta?
Kui ma täna liigun, siis homme ehk ei liigu, aga nn TARK KOMISJON ütleb, et ei olegi viga midagi ja ei taha tööd teha. Homme voodist ei tõuse. Nii on paljudel puudega inimestel tervis, ebastabiilne.
Nagu 16 sajandi ennustused ja eeluuringud...mis kõik võtavad tuhandeid eurosid, aga töövõimetutel pole sendi eest kasu ega abi
janku 3. juuli 2015 10:39
AB 3. juuli 2015 00:01
NII on haigekassaraha riigiomandisse ja nüüd, kas inimesed ei saa aru, kalts rääkis et ministeeriumist koondatakse- aga kuhu tööle panna, palun väga töökohti nii et tapap, hakkan nüüd puudeid määrama. MINU arvamus peaks see puudekontroll MÄEotsa saatma, kui seal kõik korras siis võiks ka rahvasekka need puete määrajad saata aga seniks jõudu TÖÖLE.
no nii 2. juuli 2015 23:39
meie haiged ja vigased aetakse tööle ,et neegreid ja moslemeid hakata meie maksudest üleval pidama!
Tüüp. 2. juuli 2015 21:26
Nii, et uue seaduse järgi aetakse surnud ka tööle.

inimene 2. juuli 2015 20:52
See tööjõureform on küll debiilikute väljamõeldis.
MOTT 2. juuli 2015 20:39
Seda oligi ju tarvis tõestada! Nii lolli valitsust, kes võtab vastu veel lollimaid seadusi, pole keegi enne kusagil näinud. Ja neid inimesi, kes oskaksid hinnata puuetega inimeste võimeid, ei ole tarvis koolitada, vaadaku kui palju AS Hoolekandeteenused on koondanud oskustega töötajaid seoses hooldekodude sulgemisega. Nende inimeste hulgast leiaksite kompetentseid inimesi niipalju kui kulub.
Muret tekitav metoodika 2. juuli 2015 20:01
Riigikontrolli hinnangul on töövõime hindamise uus metoodika muret tekitav
....
Riigikontrollile teeb muret ka töövõime hindamise uue metoodika rakendamine, sest nii laiaulatuslik reform, mis eeldab täielikku mõttemuutust, 180-kraadist pööret, saab edukas olla vaid siis, kui olla metoodikas 100 protsenti kindel. Ühendkuningriigi riigikontroll (National Audit Office) andis umbes 10 aastat tagasi sarnasele reformile riigikontrolli kinnitusel hävitava hinnangu. Seal järgnesid nõrgale ettevalmistustööle väga mitmed ebaadekvaatsed hinnangute andmised ja kohtuprotsessid. 30 protsenti töövõime hindamise juhtudest kaevati edasi ja peamine edasikaebajate argument oli, et kasutati valideerimata metoodikat, mis ei võimaldanud anda töövõime ulatusele õiget hinnangut.
....
http://www.rmp.ee/uudised/eelnoud/riigikontrolli-hinnangul-on-toovoime-hindamise-uus-metoodika-muret...
Lihtsalt. 2. juuli 2015 19:33
Milleksotse minna ,kui ringi saab ? .... Kõige lihtsam oleks , kui kõik eelnev süsteem jääb samaks . AEK määrab töövõimekuse % , töötukassas preilnad lahutavad 100% antud töövõimekuse % ja oi imet , tulemuseks peaks olemagi TÖÖVÕIMEKUSE %. Nimetatagu siis antud arvutuse tulemust TÖÖVÕIMEKUSE % , kui see midagi peaks paremaks peaks muutma või ilusamalt kõlaks. 100 piires peaks töötukassa neiud ikka arvestada oskama.
Soome pensioniamet teatab et 2. juuli 2015 19:00
aastal 2012 jäi Soomes töövõimetuspensionile 20 500 inimest kelle keskmine vanus oli 47 aastat.
http://www.etk.fi/en/service/earnings-related_pension_recipients/740/earnings-related_pension_recipi...
Optimist 2. juuli 2015 18:50
On selge, et kaltsupoiss saab sügisel suusad.
Tuleb uus valitsus.
Loodaks, et see rõve ja inimvaenulik eksperiment nimega rööhõivereform pannakse sahtlisse.
väga tahaks loota.
murjaneid kuldame kui tulevad, oma invaliide mõnitame, kuni lähevad. hauda.
Töötukassa 2. juuli 2015 18:48
Pane ennast põlema.See on kõige väärastunum asutus Eestis.Nüüd hakavad raisad sante tapma.Kuradi ahveristid ja vargad.
haige 2. juuli 2015 18:38
Isegi arst ei näe inimese sisse ja ei oska diagnoosi panna. Olen seda ise kogenud mitmel korral. Mul mitu oppi seljataga ja raskustega olen liikuma ennast pannud. Pidevalt on valud sees, kuna närvid läbi lõigatud mitu korda ja need ei taastu enam kunagi nii nagu peab. Elan ainult vaigisti tähe all. Istuda ei saa kaua sirka 20 minutid ja juba valust hakkavad pisarad jooksma ja tahaks pikali olla. See on jube valu. Millest ei tea. Aparaadid ei näita midagi, kuigi arst on ise seda näinud mitu korda, et valu on suur ja ma lausa nutan. Muidugi ka need kus on pidev valu opereeritud kohad. Aga ekspertiis tunnistab sind terveks ja kogu lugu. Kas meil on siin Eestis kellekil tööd pakkuda, kus ma ei pea seisma, istuma vaid saan tööd teha selili olles? Nii, et kui Teil ei ole pea otsast ja arstid näevad seda siis oled haige.

MMM 2. juuli 2015 18:18
Õieti saavad hinnata vaid sellised arstid-eksperdid,kes ise kannatavad mõne väiksema,keskmise või raske puude all.Ainult siis saab sündida õiglane otsus.Kuidas need inimesed,kes praegu uue süsteemi järgi peaksid töövõimet hindama,kui neil pole aimugi,mida tunneb ja kuidas elab ja saab töötada puudega inimene???Ei saa ja nii see on.Et hinnata midagi,mis määrab väga paljude inimeste staatuse-peab ise sellega olema seotud.
Oehh 2. juuli 2015 18:12
ikka toimivad meie riigisüsteemis põhimõttel, ükskord mõõda ja üheksa korda lõika.
Ebaadekvaatsuse näide UK-st 2. juuli 2015 18:05
17. Article 12 . Right to social security
Paragraph 1 Existence of a social security system ……………….
19. Conclusion
The Committee concludes that the situation in United Kingdom is not in conformity with Article12§1 of the Charter on the ground that:
* the minimum levels of short-term and long-term incapacity benefit is manifestly inadequate;
* the minimum level of state pension is manifestly inadequate;
* the minimum level of job seeker’s allowance is manifestly inadequate
read the entire report from the European Commission of Social Rights here: http://www.coe.int/t/dghl/monitoring/socialcharter/conclusions/State/UKXX2_en.pdf
Algallikas: https://welfaretales.wordpress.com/
2. juuli 2015 17:34
igal pool arvuakaid kohtuvaidlusi toonud lollidemaal edu ja 5 rikka riigi ette plaanitud reform on värdjas, ja miks toimivat süsteemi hävitada, kui uus ei kõlba ! see viletsus kohe peab iga hinna eest, maksku, mis maksab igal alal idiootsusi korraldama, selleks vist tuuakse nüüd need massid pagulasigi, et edaspidi need puudega tööle panna ? ei hakka keegi neist ööle ega taha neid ka keegi tööle. kui mõni loll esialgu võtabki, siis varsti enam ei taha neist kuuldagi. ja reh. plaanide tegijad pole mingid kompetentsed määrajad kuskil, vaid nagu kriminaal käi mendis, kui haige nende juurde sattub, et ... nagu keegi hakkas end nende sandi sentide pärast haigena ette kujutama, enamus , ehk isegi kõik me siin olemegi haiged, igas suguseltsis surrakse vähki või veresoonkonna haigustesse, kui õnnetusi ei juhtu jm. tõbesi. aga ravida ei osata, haiglates hoopis tapetakse veel su oma armetu raha eest ja meedikuil on palju tööd ! - hiinas vanasti maksid terved arstidele palka. meil on reh, plaanid, et käia oma raha eest või riigi mingi raha eest kuskil haiglas võimlemas ! - ajuvaba, kui ravimisest ei teata midagi. kasu pole ka mitte midagi, kuna abi ei anta, et raha pole !
Ettepanek 2. juuli 2015 17:32
Esimese asjana tuleks kõik inimesed evakueerida Peipsi järve äärest vähemalt 10km kaugusele. Põhjus väga lihtne - Peipsi lähedus mõjub inimese töövõimele laastavalt. 25-30% inimestest Peipsi äärsetes valdades on töövõime kaotanud.
...
See, et nimetatud seltskond pole oma elus praktiliselt ametlikult tööl käinud ega makse maksnud, ei oma mingit tähtsust. Kurkide ja sibulatega on uhked villad üles ehitatud, kuid oh häda, see paha Eesti riik ei taha nüüd "parasiitidele" pensioni maksta. Mis siis ikka, natuke meelehead arstile ja (töövõimetus)pension just kui maast leitud. Häda on nüüd muidugi selles, et ei tea kas need uued hindajad on ikka nõus meelehead vastu võtma!???
lugeja 2. juuli 2015 17:23
Kõik need 160 arsti saavad lisa tööd ja lisa leiba, ega muud, töötukassa 500 uut klienditeenindajat muidugi ka.
!!! 2. juuli 2015 17:22
Ilmselt piisab puude ja töövõime määramiseks mingitest tänavalt tööle võetud ja paarikuulise õppuse läbinud ametnikestki. Nemad saavad professionaalsetest arstidest märksa paremini oma ülesandega hakkama, teevad santidest päevapealt kas terved tööinimesed või kui nood seda ise tunnistada ei taha, siis simulandid.
Piisaks juheditest ja ettekirjutustest. Näiteks kas või sellistestki, et jätta täielikult töövõimetuteks vahest ehk nii kümnendiku praegustest. Keda käte-jalgade või silmade puudumise tõttu kuidagi simulandiks enam tunnistada ei saa. Ülejäänutest veerand nii 50% töövõimelisteks, järgmine veerand nii 70-80% töövõimelisteks ja ülejäänud jumala teveteks simulantideks. Ja ongi pensionite arvel suur kokkuhoid saavutatud ning tööjõupuudus lahendatud, Sest kuidas me muidu oma kalleid ja oodatud külalisi, Aafrika põgenikke toetada saame, kui tootmises töö ei käi ja maksuraha ei laeku?
The Guardian 2. juuli 2015 17:10
Stop the money that people need to live and some will stop living.
You do not need an economics doctorate to grasp that.
http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jun/23/benefits-transparency-dwp-crackdown-disabled-ma...

Mõttetu seltskond 2. juuli 2015 16:54
Pigem probleem korruptsioonis, mitte aga suutmatuses anda õige hinnang. Terve kari on neid, kelle jaoks on vastav dokument kui investeering.
Alar1 2. juuli 2015 16:41
Meie ühiskonnas on puudemäärajal vaja ainult kuuldetoru. Kui põuetaskus tuksub 500€, on keskmine puue. Kui aga 1000€, on raske puue.