Krimi

FOTOD | Tollitöötajad avastasid rekordkoguse võimalikku dopingainet (8)

Toimetas Kristin Aasma, 2. juuli 2015 12:03
Maksu- ja tolliameti töötajad leidsid juunis 2015 kahel korral suure koguse ravimeid, mis on tõenäoliselt anaboolsed steroidid.Foto: Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliameti töötajad leidsid juunis kahel korral suure koguse ravimeid, mis on tõenäoliselt anaboolsed steroidid.

25. juunil pidasid maksu- ja tolliameti Põhja tollipunkti töötajad Tallinnas kinni mehe, kelle reisisadama D-terminalist laevale suunduvast sõidukist leiti 1009 pudelit (10 ml), 150 ampulli (1 ml) ja 198 pakki (10 mg) ravimeid, mis olid peidetud alkoholikastidesse.

Paar nädalat varem üritas sama mehe pereliige viia sõiduautoga üle 9540 ampulli (1 ja 1,5 ml), 100 pudelit (10 ml) ja 1400 tabletti, mis olid peidetud madratsi sisse.

"Lõplik selgus pakendites sisalduvate ainete kohta saabub peale ekspertiisi. Igal juhul saame juba praegu öelda, et tegu on rekordkogusega," selgitas maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu.

Siiani on dopingainet leitud piiril üksikutel juhtudel.

Samal teemal

Anaboolseid steroide sisaldavaid ravimeid võidakse kasutada patsientide ravis, kellel on näiteks lihaste kärbumise haigus. Nende lihasmassi ja sportlikku sooritusvõimet suurendav toime teeb need ahvatlevaks dopinguaineks, kuid unustatakse ära negatiivne kõrvalmõju tervisele.

Dopingaine tarvitamine võib kahjustada siseorganeid, tekitada meestel suguvõimetust ja rindade suurenemist, naistel aga liigset karvakasvu või kiilaspäisust.

"Eestis ei ole müügiluba ühelgi anaboolseid steroide sisaldaval ravimil. Selliseid ravimeid võib müüa vaid arstiretsepti ja ravimiameti antud müügiloata ravimi kasutamise loa alusel tegevusloaga apteegis. Spordiklubides, poodides, internetis ja mujal väljaspool apteeke on anaboolsete steroidide müümine ebaseaduslik ning karistatav," selgitas ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja Liis Prii.

Reisides anaboolseid steroide sisaldava ravimiga peab alati olema kaasas arsti teatis või ravimi retsept, mis kinnitab, et arst on määranud konkreetsel isikul ravimi kasutamise. 

Samal teemal

22.00.2016
Margus Punab: näen liiga palju mehi, kes on steroididega oma tervise ära rikkunud
15.03.2011
Dopingaine võib kätte saada ka vanaema retseptiga
18.11.2008
Doping viib enneaegselt hauda?