Eesti uudised

Lisatud välisministeeriumi kommentaar!

Laevakaitsjaid ohustab taas süüdimõistmine? 

Kristiina Tilk, 2. juuli 2015 07:00
Eestlastest laevakaitsjad vahetult pärast vanglast vabanemist. Foto: Erakogu

India kohtud läksid mais puhkusele ning jätsid laevakaitsjate saatuse toona lahtiseks. Ehkki mehed lootsid, et kui kohtud juulis taas tööd alustavad, tuleb ka selgus, kerkisid nüüd nende kohale veelgi mustemad pilved. "Kõik on tuksis! Lõpuks mõistetakse veel süüdi ka!" kirjutasid nad kodumaale.

Eestlastest laevakaitsjate sõnul said nad juuni viimasel õhtul teada, et 1. juulil toimub kohtuistung, kus on lootust saada selgusele, kui kaua neil veel tuleb süütuna Indias istuda. Kuid meesteni jõudis hoopis teade, mida tuleb küll veel üle kontrollida, et nende asi saadeti tagasi alama astme kohtusse ja Q-Branchile (India politsei – K. T.) anti kuus kuud aega lisauurimiseks.

"Kui kogu see jama jõuab poole aasta pärast ringiga tagasi Tuticorini kohtusse, kus valitseb India politsei, mõistetakse mehed veel süüdi ka," on üks laevakaitsjate lähedastest hirmul. Välisministeeriumist said laevakaitsjad aga info, et ülemkohus on kaasuse küll tagasi lükanud, kuid see saadeti tagasi mitte Tuticorini, vaid hoopis Madurai kohtusse, mis peab seda uuesti arutama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.12.2015
Laevakaitsjate kohtuistung lükati kolme hindu tõttu edasi
30.10.2015
Välisministeerium laevakaitsjatest: me ei saa minna ja mehi koju tuua
23.09.2015
Laevakaitsjad saavad võla tasumiseks aega
12.09.2015
Kohus hakkab laevakaitsjaid üle kuulama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee