30. juunil Tallinna Vabaduse väljakul toimunud Eliitkomando võistlustel saavutas esikoha Vändra päästekomando koosseisus Silver Villiste, Egon Sumre, Erki Valdaru, Kristofer Kaasiku ja Bruno Jõepere.Foto: Päästeamet
Toimetas Kristin Aasma 1. juuli 2015 20:13
30. juunil Tallinna Vabaduse väljakul toimunud Eliitkomando võistlustel saavutas esikoha Vändra päästekomando koosseisus Silver Villiste, Egon Sumre, Erki Valdaru, Kristofer Kaasiku ja Bruno Jõepere.

Teise koha sai Kuressaare ja kolmanda Rakvere päästekomando.

Kokku võistles Eliitkomando 2015 tiitli nimel 15 väga tugevat päästekomandot üle Eesti. Mõõtu võeti praktilistes ülesannetes, mis on sarnased päästjatel iga päev ettetulevatele olukordadele. Eritehnikat kasutades tuli päästa inimesi nii liiklusavariist kui hoone tulekahjust. Vändra lahendas neljast harjutusest kaks – tulekahju harjutuse ja kombineeritud harjutuse – parima tulemusega. Liiklusavarii lahendamisel oli parim Kuressaare ja keemiasündmuse lahendamisel Rakvere päästekomando.

Eliitkomando võistlusi peeti tänavu kaheksandat korda. Vändra komandole on see esimene Eliitkomando tiitel. Varem on tiitli pälvinud kolmel korral Kuressaare, kahel korral Nõmme ning korra ka Rakvere ja Viljandi päästekomando.

Samal ajal Eliitkomando võistlustega selgitati Tallinnas ka tuletõrjespordi Eesti meistrid. Parimad selgitati 100 meetri takistusriba läbimises, 4x100 meetri teatejooksus ning mootorpumbaga hargnemises. Noorte arvestuses tuli üldvõitjaks Võrumaa võistkond, naiste ja ka meeste arvestuses Järvamaa võistkond. Kõikide võistluste koondarvestuses võitis Järvamaa võistkond.

Sel aastal sündis ka kolm uut rekordit: naiste 100m takistusriba läbimises tegi Dea Lepik uue rekordi 19,4 sekundit ja tütarlaste A grupis tegi Elina Laanetu uue rekordi 19,18 sekundit. Järvamaa naiste võistkond tegi mootorpumba hargnemises uue rekordaja 31,62 sekundit.