Eesti uudised

Ameeriklased tühistavad hirmust Venemaa ees Tallinnas hotellibroneeringuid (74)

Toimetas Sander Silm, 1. juuli 2015 11:26
Foto: Laura Oks
Eesti majutusasutustel on praegu sünged ajad: lisaks sellele, et valitsus tõstab majutusasutusteenuste käibemaksu, on vähenenud ka Soome ja Venemaa turistide ööbimised, samuti on paljud ameeriklased tühistanud Venemaa hirmule viidates oma hotellibroneeringud.

Eesti majutusasutustel läheb kehvasti. Venemaa turistide arv on aastaga vähenenud 40 protsenti ning Eesti turismitööstuse tähtsamate klientide – soomlaste ööbimiste arv on samuti mitmendat kuud langustrendis, edastas YLE.

Tallinnas asuva Hotell Euroopa juhataja Reino Hürünen ütles, et tänavune suvi on hotelli kaheksa tegutsemisaasta üks hullemaid ja kui mullu suvel oli Tallinna sadama piirkonnas asuva hotelli täituvus 97 protsenti, siis praegu on see vaevalt vaid 80 protsenti.

Vene kriis avaldub Tallinna hotelliäris ka sellel moel, et kaugemalt siia sõita plaaninud turistid kardavad nüüd seda teha.

"Mitmed USA-st pärit turismigrupid on tühistanud omad broneeringud ja öelnud otse, et nad kardavad siia tulla. Meil on varem ööbinud siin suuri turistide gruppe USA-st, kes on tulnud Riiast Tallinna ning liikunud edasi Peterburgi, kuid nüüd neid enam ei ole," lisas Reino Hürünen.

Siiski on pingestunud julgeolekuolukorrast ka Tallinna turismisektorile kasu, kuna Eestit väisab ohtralt NATO eksperte ja koolitajaid, keda kõike tuleb aga majutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee