Eesti uudised

ANNA TEADA: kas trammiliikluse puudumine on sind juba mõjutanud?

FOTOD | TRAMMILIIKLUSE SEISAK: inimesed ootavad ja ootavad, aga trammi ei tule (29)

Andra Nõlvak, 1. juuli 2015, 11:20
Foto: Erakogu
Kuigi Tallinnas suleti alates tänasest trammiliiklus, ootavad inimesed peatuses teadetest hoolimata kannatlikult ühissõidukit, mida järgneva 20 päeva jooksul ei saabu.

Suletud on liiklus trammiliinidel nr 1 ja 3, asenduseks pikendati autobussiliini nr 42 marsruuti Koplini.

Hoolimata peatustes olevatest teadaannetest oli Hobujaama trammipeatuses siiski kümmekond inimest, samal ajal taevasse vaadates või telefoni näppides. Aeg möödus, kuid trammi ei tulnud. Mõni üksik lahkus.

Samal teemal

Teadaanne liikluskorralduse muutusest seisab ootepaviljonist kõvasti eemal. Pole ime, miks inimesed seda ei loe. Loogilisem tunduks, kui see asuks paviljonis kaardi kõrval.

Inimesed väsisid ootamisest ja otsustasid bussi peale minna, peatus jäi hetkeks inimtühjaks, kuid hetk hiljem saabus esimene uus ootaja, kes ei teadnud, et trammi ei tule. Inimesi tuli juurde ja kõik algas taas – nõiaring.

Lähenesin kahele turistile, kes tundusid segaduses olevat. Neil ei olnud aimugi, mis toimub. Kui seletasin neile, et trammi ei tule ning Kadriorgu saamiseks tuleb minna ületee bussile, seletasid nad meeleheitlikult, et neil on vaja nr 3. Üritasin uuesti selgitada, et tramm ei sõida ning selle asemel sobib neile näiteks buss nr 5. Kordasin kindluse mõttes veel korra üle, et nr 3 bussi nad ei võtaks. Tänades lippasid nad piirete alt üle tee.

Lisaks sellele, et eestikeelne teadaannet jääb märkamata eestlastel, ei saa turistid sellest absoluutselt aru ega oska arvatagi, et trammid lihtsalt ei sõida enam.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee