Eesti uudised

Leinav pere: me ei suuda ette kujutadagi õudu, mida isa tundis, kui mõrtsukas teda padjaga lämmatas!

Kristiina Tilk, 1. juuli 2015 07:00

123 KOMMENTAARI

l
ljudmila/ 29. juuli 2015 16:41
Armastan oma isa ja jäängi armastame nii ka lapselapsed alati räägivad deda ja deda.... Et näe emme deda tuleb külla jättamas talle ka kommi või maiustust aga ma ei suuda väikestele öelda et ei tule vaid on teie südames, ja puhken nutma
t
TEADA/ 18. juuli 2015 21:28
SEAL ON KÄSMUS ELUS HOTELLI
l
ljudmila/ 18. juuli 2015 10:39
Minu isa allan kutsus abi kui see asi toimus arstid ei läinud isegi vaatama et mis seal toimub ja ega nad ei kutsunud kiirabi kohe vaid ootasid ma ei kujuta ettegi mis ta tundis ja kui trda sinna viidi dokumentide peal oli kirjas paranenud , kaine.... Ja kui ma rääkisin jaanus mummaga tema ütles mle selle peale et tal on 37 aastad staazi et varemgi on selliseid juhtumeid meil olnud , kas see on normaalne w
l
ljudmila/ 18. juuli 2015 10:32
Tere, ma saan aru et te asjast midagi ei tea aga isa allan kutsus abi kui teda lämmatati et miksnsiis ei tulnud personal vaatama mis toimub ja ootasid veel et kas kutsuda kiirabi kui isa oli mul juba kliinilises surmas ... See oli jube ja see jaanus mumma ütles meile isiklikult et tal on 37 aastad staasi et meil varemgi selliseid juhtumeid olnud... Kuidas nii saab .. Ma olin lihtsalt shokkis
p
piipur/ 16. juuli 2015 14:17
Agas mina olen näinud kah, üht veidrat käitumist kohaliku psühaatri vastu võtul, patsiendiga vesteldes toppis naispsühaater oma varmbad sahtli vahele ja kiigutas oma varbaid sahli vahel edasi ja tagasi, suht veider vaatepilt oli, suht labane käitumine oli, kah ravile saatma Tartusse üksikusse palatisse, mis oleks kui vangikamber, agas mitte psühhaatri haigla palatiga, või Tallinna seewaldisse kus haigeid voodi külge seotakse .
p
PISIPIIGA/ 16. juuli 2015 14:07
Ka paldiski tänaval Tallinnas: nimeks seewaldi haiglas, seotakse kah jalad ja käed kinni, nii naistel, kui ka meestel. Kasutatakse ka teistes vaimuhaiglates inimese kinni sidumis ravi meetodi.
s
14. juuli 2015 13:05
See ei ole normaalne, et kinniseotud või uimastatud kaitsetu inimene jäetakse ühte ruumi koos süüdimatu inimesega. Poliitikud on väiksemagi asja pärast pidanud tagasi astuma. Aga mitte meditsiinis vastutavad inimesed? Ma olen kuulnud, et ressursse ja ruumi ei ole piisavalt. Siis võiks järgmiste valimiste lubaduseks võtta hooldekodude, põetusasutuste jne korda tegemine. Kuna raha on vist kergem eraldada, kui seda mõistlikult kasutada, siis peaks keegi asjatundlik spetsialist individuaalselt üle vaatama, mida on kõige rohkem vaja.
l
lollakad / 5. juuli 2015 15:13
Nüüd tean, et kõik need süüdistavad kommentaarid on kirjutatud lihtsalt inimeste teadmatusest, kuidas asjad tegelikult on või olid. Hämmastav... Soovitaksin minna sotsiaalministeriumi ukse taha prääksuma.

o
ooo/ 4. juuli 2015 22:12
elagu taasrasvunud võim ja pikka iga wismarile .
n
Narkovastane/ 2. juuli 2015 14:13
Huvitav, kuidas narkarid nüüd seda tapmist seletavad? Narkomaanid ei pidavat ju põhjuseta tapma ega vägivallatsema?
k
2. juuli 2015 18:28
Kus on kirjas, et antud loo narkar just kanepit oli tarvitanud?
s
SÜÜDI MÕISTA --HAIGLA JUHT:::!/ 3. juuli 2015 16:30
MINA TAHAN TEADA ---MILLEGA TEGELES WISMARI HAIGLAS
SELLE HAIGLA JUHT?????
JA TEMA TÖÖLISED JA TEMA ALLUVAD:::?????
SEE POLNUD ÕNNETUS---SEE OLIGI TAPMINE:::
o
OH TEID RUMALAID;;;/ 3. juuli 2015 16:39
SELLISE KOHA UKSED ---PEATE SULGEMA;;;;JA
NARKARITELE JA SÜSTIJATELE UUS VANGIMAJA AVADA::
KUS OM IKKA MÜÜRID JA TRELLID???
o
OH TEID RUMALAID;;;/ 3. juuli 2015 16:39
SELLISE KOHA UKSED ---PEATE SULGEMA;;;;JA
NARKARITELE JA SÜSTIJATELE UUS VANGIMAJA AVADA::
KUS OM IKKA MÜÜRID JA TRELLID???
m
Mõtlik/ 2. juuli 2015 12:54
Haigla mõrvad on ringkaitses! Arstide ebapädevus ja ükskõiksus pole karistatav, sest nad on süüdimatud! Hoidke eemale Ida- Viru Keskhaiglast, sest seal ellu jääda on võimatu! Täielik Venemaa! Venemaa on aga kriminaalne!
l
lihtsalt mina/ 2. juuli 2015 12:24
minu naabrinaise tappis hooldusasutuses samuti narkar... lihtsalt keeras segi ja kuna naabrinaine oli selline vaikne haige, siis ajas see narkari veel rohkem vihale ja ta lihtsalt lõigi ta maha. mis sellest narkomaanist sai pole kuulda, aga ohvri ema pole vist vapustusest päriselt toibunudki...
Haigla või hooldekodu vastuvõtus peaks ikka selgeks tegema, kes võib muutuda ohtlikuks ja see siis isoleerida teistest. Deliiriumis mees võis muidugi ka olla ohtlik nii endale kui teistele ja tema kinnisidumine võis olla õigustatud. Kuid miks teda ei pandud üksikpalatisse, või vähemalt teiste kinniseotud patsientidega ühte ?
ä
ärimudel/ 2. juuli 2015 09:54
See asutus tuleks kohe sulgeda,tavaline arstide äri kus tehakse ka keelatud inimkatseid.Hinnad panevad mõtlema,Mumma ühes saates ilkus ma ka napsutan ,mis teiste ravija on mängur.kes sisemuses irvitab teiste üle.
y
ys/ 2. juuli 2015 08:22
Ka meie perel sellest haiglast halvad mälestused. Vanaisa viidi sinna PERH-st ilma perele teatamata. Oli südamega haiglas. Kui Wismari jõudsime, siis kaebas Ta, et ruumid on külmad ja aknad ei pea tuult. Lisatekki ei antud ja aknaste eemal olevasse vabasse voodisse ei lubatud. Kuniks asjad korda saime ja Ta sealt kätte kulus paar päeva. Ja siis oli taat juba nii nõrk, et ise enam käia ei saanud. Ütles, et pidevalt pandi süstidega magama. Südamehaige ja madala vererõhuga!!!! Viisime Ta siis uuesti tavalisse haiglasse. Seal selgus, et on raskekujuline kopsupõletik. Ja süda ei pidanud enam vastu ning matsime taadi maha. Kui sealt W-st aru pärisin, siis öeldi, et ega nemad jõua kontrollida, kuna kõik kurdavad külma ja virisevad!!!!! Väga ebameeldivad töötajad ja ka dr.Mumma polnud kiita tegelane.
e
2. juuli 2015 17:14
eks see likvideerimisasutuse moodi näi, egas muidu meilgi siin eutanaaiast lehtedes mõni soiu, nagu nüüd pagulastestki.
l
ljudmila/ 4. juuli 2015 16:22
Wismaris on nii ülbed töötajad et juhata teeb kabinetis suitsu jalad laul jube vaatepilt oli ... Mina leinan oma isad nende töötajate tõttu
m
mats/ 2. juuli 2015 07:46
Nad ju Tallinna inimesed,kas siis ei saanud võtta MUPO-t valvama..Kuis meie Etsi valvati haiglas 24 tundi järjest...
n
naine, kes teab..../ 2. juuli 2015 01:22
Mina ei ole imestunud, et seal selliseid asju juhtub. On juhtunud muudki ja ehkki antud juhtum on mõne aasta tagune, siis teeb see siiani väga haiget. Abikaasa oli ka omal soovil seal mõned korrad verd viinast puhastamas. Kui võtma hakkas, siis ei saanud oma tahtejõuga pidama ja nii ta sinna aeg-ajalt sattus. Enam mitte, sest Wismari haigla õde tühjendas tema pangakontot 3000.- krooni võrra. Enne seda läks haiglast kaduma mehe uus mobiiltelefon. Isiklikud asjad pannakse ju haigla seifi. Raha kadumise kontolt avastasin alles peale mehe kojutulekut. Pank ütles, et raha on välja võetud Lasnamäe automaadist. Kuna rahakott oli seifis koos pangakaadi ja PIN koodiga, siis oli selge et tegu on lihtlabase vargusega. Tegime politseisse avalduse, uurimine tuvastas süüdlase(med.õde), toimus kohus, mille otsusena pidi antud õde raha tagasi maksma. Samal ajal tegid rahavarguse kohta avalduse veel kaks meest ja need lõppesid kohtuga. Aga kui palju võis toimuda sarnaseid varguseid varasematel aastatel ja hiljem.... See oli häbematus, jultumus ja karistuse hirmu puudumine. Inimene, kes läheb abi saama, varastatakse paljaks. Häbematuse tipp oli see, et haigla juhtkonna poolt ei tulnud meile ühtegi vabandust, et selline juhtum oli. Hiljem kahetsesin, et ei andnud seda teemat "Pealtnägijale" lahata.
Minu üllatuseks ei kiirustanud juhtkond antud õde vallandama, see nagu polekski midagi erilist olnud. Kirjutatu on puhas tõde ja haigla töötajad teavad küll, kellest konkreetse juhtumi puhul kirjutan. Aga see vene nimega naisterahvas ei pruukinud olla ainukene.
t
Tartust/ 2. juuli 2015 07:35
Tartu haiglas (nime ei nimeta) sorisid noorukesed õed ? sanitarid ? haigete vanainimeste kappides, rahakottides. Nii et ei imesta.

m
1. juuli 2015 23:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
2. juuli 2015 07:31
Loomulikult ei jõuta valvata, sest enamus nende väärtuslikust ajast kulub patsientide pangakaartide tühjendamisele!!
k
kui ei suudeta teenust pakkuda, siis küsiks:/ 2. juuli 2015 08:58
Mille eest sellised arved?
x
xxxx/ 2. juuli 2015 12:01
Miks personal siis streikima ei hakka vaid lasevad rahumeeli inimesi mõrvata
sest haigeid valvata ei saa.
l
Leonid/ 1. juuli 2015 22:38
12 aastaselt abielus, siis läks käest ja deliirium, siis ei olnud narkomaane, nüüd elu lill
t
tean/ 1. juuli 2015 21:44
Seal hullaris ei ole vahet kas oled psühhoosis, või alkos , või koos tablett alkoga.
Kõigepealt vastuvõttu ja kust viiakse sind..........
Mingid kaks ärajoonud näoga sanitari-----------kisuvad vägivaldselt riided seljast ja hakkavad sind käperdama ja nö pesema.......... väga alandav!
Kui avaldad vähimat vastupanu ................ pandi süstal sisse ja selili ja rihmad peale...............
Järgnev kõik on juba narko sest need süstid on karmid..................
Kinniseotud pannakse koos teisega sirmi taha ja personal jalutab ise tuttu. Küik järgnev on alla 22 kealtud......
ei viitsi rääkida pikemalt aga kui sa enne veel SANT EI OLE SIIS SEAL MAJAS SAAD SANDIKS!
Piret Tolk on tõeline mõrvar ja tuleks kohtu alla anda!!!!!!!!!!!!!! Peale selle
Masendav tase HÄBI terevele meeskonnale
Loodan et saatus ise karistab neid inimesi ja näitab neilr koha kätte läbi erinevate piinade!!1
l
Ljudmila Uutmann/ 1. oktoober 2015 21:32
Pln võtta meiega ühendust . Tahaks wismari haiglas rääkida kui te muidugi soovite. Minu fb. Ljudmila uutmann
s
s/ 1. juuli 2015 19:22
kõik peaks seal olema üksikutes palatites. sest kui palatikaaslane terve aeg räägib, karjub ja rabeleb, võitleb oma kuraditega, siis ajab see teised ka hulluks.
t
1. juuli 2015 18:30
Täitsa uskumatu, et puhtast lihtsameelsusest jäetakse inimene kaitsetus olukorras ühte tuppa ohtliku inimesega?
k
Kas just narkareid peaks rivistama ja üksteise järel hukkama, seda ise ei pooldaks./ 1. juuli 2015 19:32
Sest nii mõnestki võib veel inimese teha, kui õigel ajal abi pakkuda ja nad ka abi vastu võtavad, kuurid edukalt läbiksid.
On olnud ennegi juhuseid, kus ka paadunud narkomaanidest on lõpuks inimesed saanud, kes küll enam ei varasta ega narkot pruugi aga omavad kahtlaseid viiruseid.
Pigem leian, et peaks kõik narkomaanid sunniviisilisse võõrustus ravi laagrisse koondama, isoleerima nad ühiskonnast eemale ja vabaks alles lasta seniks, kuniks mõju kadunud ja võimeline tööle ise seisvalt hakkama ega varasta enam-
Põhjus miks meil nii palju narkomaane on ongi selles, et inimestele ei pakuta koheselt abi, nii mitmelgi kordadel näinud, kuidas otseses mõttes lastakse edasi tänavale jalutama just narkoüledoosist elustatud narkomaane.
Siis mõeldakse, et miks meil narko vargused jätkuvad ja narkomaania arv on suurenenud.
Olen kunagi kerget narksi ehk antsu ühekorra elus proovinud, õnneks tuli mõistus koju ega hakanud ka edasi tarbima.
Ka nooruses sai kergeid sigatsemisi tehtud, kuid ei läinud vargile ka pikemalt töötuna olles.
Alati leidis võimaluse, kuidas ausalt raha saada või kust toitu saada ka katuse varju leidmisega probleeme polnud.
Asi on ikkagi paljudel tahtmises, kleptomaanidel on vargus ka tegelikult ravitav haigus, nii nagu paljudel narkaritel narkomaania, kui seda õigel ajal peatada.
"
1. juuli 2015 17:50
" 44aastase Allani perekond on leinas. .. Allani abikaasa ... on Allaniga kolmkümmend aastat ühist elu jaganud" Nii et Allan võttis naise 14-aastaselt? Sel pole muidugi tähtsust, lein on lein ja tunneme leinajaile kaasa. Aga ega PERH-ist niisama ka Wismarisse edasi saadeta. Deliirium on teadagi, mille tunnus!
k
kui .../ 1. juuli 2015 17:46
ühes suures eesti haiglas madalama taseme intensiivi toodi siis ühel vanahärral kah sõitis katus ära väidetavalt narkoosi tüsitusena. Metall lendas toas ja ka aknast välja. Turvasteenistus jõudis kohale ja vana istus toolil, et mis juhtus. Ei midagi, lamas pool päeva pehmendusega nahkrihmadega voodis kinni. Aknast lõõtsus tuul ja mina rämeda palavikuga selle juures, kahe tekiga.

ä
Ärni/ 1. juuli 2015 17:34
See nagu lendas üle käopesa,kuramus..On tegelased..
m
Milleks neile veel kiirabi?/ 1. juuli 2015 17:23
Laske edaspidi narkaritel tänavatel rahulikult surra!
p
Peeret/ 1. juuli 2015 17:40
Kas sina koristad korjused?
e
ei peeret / 1. juuli 2015 18:11
sina koristad korjuseid.
k
Klähvi, klähvi... / 2. juuli 2015 14:50
koer selline. Vaatame, millal selline õnnetus mõnda sinu lähedast tabab, palju siis enam klähvid? Narkomaan, narkomaan... õhtuleht võib pika puuga p*tsi käia. Kedrake oma klickbaiti millegi muu, kui inimeste leina ja teiste elude pealt. Sitavaresed.
o
Ohajhm..../ 1. juuli 2015 16:41
Narkarid EI OLE inimesed!!!!!! Üks haaval ülesse rivistada ja maha lasta raisad!!!
Kuradi pasakotte veel vaja kuskile haiglasse toppida...ise nad selle tee valisid las kärvavad.
l
Ly/ 1. juuli 2015 13:53
Mõlemad patsiendid oleks pidanud kinni siduma. Süüdistused on mõttetud, tekkis ohtlik olukord, mida keegi haigla töötajatest ei osanud ette näha. Sellist tänamatut tööd ei soovitaks ühelegi - hooldada neid, kes ise on ükskõiksed oma tervise suhtes ja nende arv aina kasvab. Ime, et leidub veel hooldajaid, kes teevad igapäevast rasket tööd väikese tasu eest.
s
1. juuli 2015 13:58
Seal ei ole tasuta ravi. Kes läheb sinna, maksab suured rahad. Nii et ükskõiksed nad küll ei ole.
a
A.H./ 1. juuli 2015 18:09
kui oskasid patsiendi voodi külge siduda(võimalike juhtumite vältimiseks) ja sellega panid patsiendi kaitsetusse seisundisse siis võiks ka patsiendi ohutuse tagada.
n
NB!/ 1. juuli 2015 19:11
v
Vikat/ 1. juuli 2015 13:51
Kui juba (nüüd) kadunuke oli nõus end ravima, järelikult soovis väljarabeleda sellest mülkast, kahjuks aga...keegi toimis valesti oma töös ja läinud ta ongi! Räige ametialane eksimine!
m
mina/ 1. juuli 2015 13:29
Ka mina kirjutasin mingi,mitte kuritahtliku kommentaari.Ja täna on pealegi ka kena ilm.
m
mina/ 1. juuli 2015 13:27
Sama palju,kui mõrtsukas,sama palju on ka Wismari haigla antud mõrtsukateo eest süüdlane,kuna lõi tingimused,ei teostanud vajalikku valvet ning tekitas olukorra,milles igat sorti igasugu pahad situatsioonid osutusid võimalikeks.
a
1. juuli 2015 13:53
Aga arve oskavad esitada uhle, paraku selle summa eest tegusid küll pole näha...
p
Puhtalt/ 1. juuli 2015 13:21
Wismari personali süü!Ega see hullar pole,kus patsient kinni seotakse ja kui siiski on vaja kinni siduda peab keegi kõrval olukorda jälgima.Tean omast käest,Mustamäel seoti ka intensiivis linadega voodi külge kinni kui õel oli vaja kusagile minna,et ma neid juhtmeid ja voolikuid endalt ära ei kisuks,kuigi olin adekvaatne.Aga muidu oli keegi ikka ligidal.
d
deliiriumis/ 1. juuli 2015 16:21
haige nüüd küll voodis ei püsi.Narkomaan ja segijoonud mees ühes palatis.

m
Mis parata/ 1. juuli 2015 13:21
Eks hooldusõdedel ole ka raske, sestap vanemad patsiendid, kes voodist välja kipuvad, ongi käsipidi voodikülge aheldatud. Samas on see haigele vaevarikas. Hoidke ise tundide kaupa kätt ühes asendis ja nii on ka voodis asendi muutmine pea võimatu.
4
1. juuli 2015 17:43
44-ne ei tohiks nüüd niiväga vana olla
a
A.H./ 1. juuli 2015 18:14
eraldi teema on mis saab siis kui WC-sse tahaks või vett juua tahaks.
d
dr.mengele/ 1. juuli 2015 13:09
narkarid tuleb rahumeeli lasta maha kärvata.haigla personali vastu tuleb algatada krimiasi ning kohtu kaudu nõuda korralik valuraha mis võiks olla ikka sadades tuhandetes eurides.
n
1. juuli 2015 18:17
Narkoärikad ennekõike seina äärde ja siis vaataks edasi!
p
Priscilla/ 1. juuli 2015 12:46
Täitsa lõpp mis haigla.....huvitav miks need õed veel mingit palka saavad...kui ei suudeta isegi patsiente valvata. Raudselt vaatasid telekat.
x
xxxxx/ 2. juuli 2015 12:07
Kui juhtkond loob tingimused et praktiliselt on võimatu patsientide turvalisust
garanteerida
t
to vanaema/ 1. juuli 2015 12:39
Mida sa vanaemana kommenteerija räägid.Selles majas pole kunagi kainerit olnud.Nõukaajal oli seal onkoloogiahaigla,siis nõuka lõpus oli kõrva-nina-kurguosakond.Ja selle järgi on nn.Vismari Haigla,sellisena nagu ta praegu on.Kainer oli Toompuiestee poole edasi.Ära seleta,kui sa ajalugu ei tea.
ä
ÄRA ÕIENDA! / 1. juuli 2015 12:55
Kuni 1992 a seal oli kainer. Guugelda, kui ei tea. Vanaemal on õigus.
m
Margus Lillepuu/ 1. juuli 2015 13:53
Kainestusmaja asus, enne praegust Wismari haigla hoonet, olevas kahekordses paekivi hoones.
See maja on praegu alles ning kasutuseta. Uksed-aknad kinnipandud. Antud hoone juriidiline aadress on Wismari tänav 13
v
vaadake hinnakirja/ 1. juuli 2015 12:36
Tänapäeval maksab voodipäev vastavas asutuses väga palju ja enamusele esmaabi -patsientidest on see teenus TASULINE. Seda arstiabi ei kata haigekassa, kuigi peaks. Meil on joodikuid (ka narkareid) aga lademetes ja kahju riigile on tohutu.
t
2. juuli 2015 11:39
Tundub, et liiga odav on see amet personali jaoks, kui omal käel haigete kontosid tühjendatakse ja paistab, et neil jääb õigust ülegi...
e
EH/ 1. juuli 2015 12:29
taolised ise reguleeriwad enda olekud siinilmas
t
tuleb asju ette/ 1. juuli 2015 12:19
Ma loodan sellest hoiolimata, et me ei jõua selleni,kuidas iga palati nurgas taburetil istub valvur...Juba see,kuidas koolid on turvameestega mehitatud ja ametiasutustes on valvureid kui muda, on tänapäeva kolelugu. Ainult negatiivne vohab ja paljuneb igal pool, head asjad aina taanduvad, kaovad,hääbuvad inimhingest. Nagu usaldus,südamlikkus,hoolivus.
h
hm / 1. juuli 2015 12:10
asi on inimlikkuses, kui oled valinud selle töö - siis ei saa olla hoolimatu. Mees viidi haiglasse ravile ja usaldati arstide hoole alla. Tal ei olnud isegi võimalust ennast kaitsta.

a
Aili/ 1. juuli 2015 12:09
...ja eks see kommenteerimine siin kommenteerija enda pingetest vabanemine on . kes sõimab haiget , kes arsti kes teab veel mida . kõik variandid on halvad --- kasvõi see et alkoholikuks saadakse aga iga alkohoolik on oma vanemate laps või perele isa , abikaasa ,vanaisa . Mäletatakse ikka paremaid aegu . Oma saatust ei tea keegi ..olgem kaastundlikumad aidake kui võimalik vähemalt omasid. Pagulaste sildi all terroriste küll meie väikesele rahvale vaja ei ole.
w
w.t.f/ 1. juuli 2015 12:01
mõelge nüüd inimesed loogiliselt. kinni seotud deliiriumis ja narkomaan - tõenäoliselt samuti psühhootiline - ühes palatis? ilma järelvalveta? üks agiteerib teist, mõlemad mitte selge mõtlemisega? mina näen siin haigla sitta, ei tasu süüdistada patsiente. isegi õudusfilmides jäävad kinniseotud üksikpalatisse. narkomaan narkomaaniks ja joodik joodikuks, kui omaksed nad sinna viinud, siis otsisid mõlemate pered järelikult abi. haigla kohus on hinnata adekvaatselt haigete vaimset seisu, nagu lasteaed oleks sinna med.töötajateks pandud. olen näinud deliiriumis inimest, võib olla ikka väga omas maailmas ja väga ohtlik - see ka põhjus miks kinni seotud. olen näinud ka narkareid parakatega - sama seis. minu arust peaks siin need kaks peret jõud ühendama ja haigla vastu minema.
v
vanaema/ 1. juuli 2015 11:51
See maja on väga raske auraga. Nõuka ajal seal oli kainer, Mitsurini 15. Siis 25 aastat tagasi tehti narko dispanser. Siis tuli Wismari haigla. Kui ma olin päris väike, siis käisime seal uisutamas. Selle maja taga oli uisutamise staadion Spartak. See oli 1950-60 aastatel.
v
1. juuli 2015 18:26
Vanaema, kui Sa hästi ei mäleta, siis ära võta sõna. Kainer oli kõrvalmajas, kahekordne peakivist hoone.
e
elu on elu on elu/ 1. juuli 2015 11:45
no pere pereks, aga ühiskonnale pole ilmselt suur kaotus, karm, aga tõde. ja nüüd kui narkomaan kinni pandaks, KUI pandaks, siis kalikova kohe kukuks kaitsma. oleks minu teha, saaks kõik narkomaanid kuuli ja seda enne, kui kellelegi liiga teevad.
e
ei pane narkarit keegi kinni/ 1. juuli 2015 15:09
hea kui kurja häälega noom itakse
S
!!!/ 1. juuli 2015 11:16
Seotud inimene lamab ju seliti, ei saa end näiteks kõhuli keerata. Ju siis norskamine võis naabrit häirida, kui too seda padjaga summutada püüdis.
P.S. Vaat sedaneed kahesepalatid tähendavad, halvim lahendus. Oles üksi, poleks midagi juhtunud. Olnuks 4-5, oleksid teised takistanud.
l
lohutuseks? Galinale/ 1. juuli 2015 11:15
Kui inimene oli nii tugevas alkohoolses psühhoosis, et ta luulude pärast voodi külge kinni seoti , siis ilmselgelt ei saanud ta ka oma surmale otsa vaadata, ta ei saanud arvatavasti arugi, mis toimus. Inimest ei seota niisama voodi külge kinni , vaid ikka selle eesmärgiga, et ta alkohoolses psühhoosis olles iseennast ei vigastaks , näiteks aknast alla ei hüppaks jne. Kahjuks lõpeb alkohooliku elu sageli inetult. Kui alkohoolik ise ennast ei aita, ei saa ka teised teda tema haigusest terveks teha.
j
1. juuli 2015 14:05
joodik saab kaineks ja tuleb mõistusele. aga sina.... sina ei tule kunagi mõistusele
1
14.05- le/ 1. juuli 2015 15:20
Joodik pole just kuigi sageli mõistusel . Joodik, kes joob ennast psühhoosini?
l
1. juuli 2015 17:33
lõpuks enam ei tule, aju on hävitatud ja täis ajudeta inimlahmakas vaid nuhtluseks kõigile. narkots on veelgi tõhusam aja hävitaja.
r
RoX/ 1. juuli 2015 11:10
Kui inimene oli voodi külge seotud seoses sellega,et nägi luulusid siis ta ehk ei tundnud midagi kui teda lämmatati.
a
ab/ 1. juuli 2015 10:11
ega midagi muud kui tahaks teada, millal ja kui palju päid lendama hakkab? Ega ometi oodata kohut(oma)?
u
Uutmann/ 1. oktoober 2015 21:14
Kundlasti tuleb kohus.... ootame otsust
k
1. oktoober 2015 21:14
Kundlasti tuleb kohus.... ootame otsust
u
Uutmann/ 1. oktoober 2015 21:15
On oodata.... ootame otsust

p
proovitud/ 1. juuli 2015 10:09
Kahju on ka sellest, et lähedased korjavad viimased sendid kokku, et lähedast aidata, aga arved on Wismaris üüratud. See ravi on täitsa asjatu, kui inimene ise ei suuda välja rabeleda, siis ega see ravi seal ei toimi.
k
Kui/ 1. juuli 2015 09:42
patsient on kinni seotud, siis oleks pidanud keegi ju teda valvama!Kaamerad.Soovib juua, WC.Kedagi polnud, inimene tapab , piinab-teeb mis tahab?Keegi pole kuulnud ega nainud!
u
Uutmann/ 1. oktoober 2015 21:12
Võtsid 3 patsienti vastu... nii öeldi
v
1. oktoober 2015 21:12
Võtsid 3 patsienti vastu... nii öeldi
m
m/ 1. juuli 2015 09:39
väga segaselt kirjutatud artikkel,ajakirjanik,mõtle enne ,kui kirjutad!
a
arvan/ 1. juuli 2015 09:34
kahju arstidest ,õdedest ,hooldustöötajatest,sest neid on nii vähe,töötavad ülekoormusega,palgad nadid,et kodumaal selle palgaga elada ,kes ei taha siit lahkuda,tuleb töötada ületunde ja mitmel kohal,see kõik on väär.Inimesed kes vastutavad ja ravivad teisi ,peaks saama palga ja võimaluse töötada ainult normtunnid.Aina koondatakse ,ikka pingutame püksirihma ja nii tekibki ükskõiksus ja jõetus normaalselt hoolitseda .Samasuguses olukorras on meil kõik hooldushaiglad ja vanurite kodud.YTöö on väga raske ,hooldustöötajaid pole.Kohati ühe inimese hooldada on kakskümmend inimest ,sageli rohkem.Koos on samuti igasuguseid,,kes ainult lamavad ,samas kõrval inimesed kel puudub mõistus,uksed peavad olema lahti ,lukustada ei tohi.Lihtsalt ei suudeta jälgida mida keegi teeb.Kui ise ei ole tuttav olukorraga ,siis ei kujutagi ette millistes tingimustes töötatakse.Kahju ,midagi on meie süsteemis väga vajaka.
a
aga kuidas siis saab jagada raha Kreekale ?/ 1. juuli 2015 09:48
Ega need 3 ja enam MILJARDIT eurot ole mis teab kui suur summa,arvestame meie rahvaarvu ja karja elatustaset.
Aga korralikud kommunistid peavad oma leninlik-stalinliku töö lõpetama ja siin maal veel hinges olevatest asukatest platsi puhtaks lööma.
Nüüd on eluruumi vaja tõsistele spetsialistidele ,kes tulevad lõunast.
P
!!!/ 1. juuli 2015 11:20
Peab ju. Kuidas siis vaeste kreeklaste abistamisest ja aafriklaste vastuvõtmisest saakski keelduda, kui on juba Brüsseliski maha hüütud, et kohe-kohe jõuab Eesti 5 rikkaima Euroopa riigi hulka!
j
Jutt/ 1. juuli 2015 10:13
Jumala ōige, kuid ega see et väike palk ōigusta seesugust tegu, mis seal majas toime pandi
s
see on nn. erahaigla, kus makstakse üüratuid summasi/ 1. juuli 2015 16:14
ei ole seal õdede ja arstide palk midagi nii väike.
t
1. juuli 2015 09:17
t
tont/ 1. juuli 2015 09:15
näe, sopaleht kerjab narkarite toetuseks raha!
v
Väga suur % meie koolilastest/ 1. juuli 2015 10:23
on narkootikume proovinud, enamusele piisab ühest korrast, et sõltuvusse sattuda. See on jubedam haigus, mida paljud inimesed ei mõista. Lapsevanemad on selle probleemiga üksi jäetud, siin peaks riik tõsiselt sekkuma.
s
1. juuli 2015 18:00
sekkub siin lollidemaal sul keegi, kõik puha kinni makstud ja ise ka narkarid, ajusi kellegil pole, idiootsus on siin lollidemaal põhitala, sama lehtki promob narkotsi, kanepit ei jõuta reklaamida pidevalt, ja pagulaso jne.
f
fsaf/ 1. juuli 2015 09:13
ega nendel haiglatel ja hullumajadel ongi savi seni, kuni keegi pole surnud. siinkohal mainiks ära, et seewaldi vastuvõtuosakonnas on asi palju hullem ja ma imestan, et seal veel pole kedagi ära tapetud. seal küll pole keegi kinni seotud aga osad inimesed on nii rahusti laksu all, et ennast nad kaitsta küll ei suuda...ükskord näiteks nägin, kuidas üks patsient magas oma voodis ja teine patsient keerutas oma voodit tolle magaja kohal (jah, just voodit, sest osadel on piisavalt jõudu, et seda vabalt teha). absurdne, kuidas erinevas konditsioonis inimesed kõik ühte puntrasse visatakse...ja seal Wismaris samamoodi, vaevalt see pereisa narkomaan oli...tõesti nagu ei suutnud töötajad ette näha, et narkomaan võib täiesti ettearvamatu olla?? narkomaanid tuleks kõige esimesena kinni siduda...
e
1. juuli 2015 18:06
eesti elu, eks see on nii igal pool, tapmine on siin enamasti karistamatu, kedagi ei huvita, näit. varvara väikseke ja mu omadki kogemused... nägin unes, kui mu laps hullaris oli, et seal nalja ellu jäämisega pole, pidevalt palusin jumalat, kuigi mingid turvad ju on, kes tahtsid algul hoopis vanamehe kinni võtta kui see poissi sinna haigla viis. kahju, millised andekad noored seal oma tervisest on ilma, ja eks see narko ole, meelemürgid igsugused...
k
khm/ 1. juuli 2015 09:10
ma ei saa aru, kes kurat siis kommenteerima lastakse, et selliseid jaburusi suust välja aetakse.
"varsti nõuavad jälle palgatõusu." "eesti arstid suhtuvad südamega oma töösse."
enne süüdistuste esitamist võiks ju väheke teada tausta, näiteks seda, et haiglad on alamehitatud medõdedest ning tööpäevade pikkused on absurdsed. tean ise inimest, kes tööl KAHES haiglas medõena, et inimväärselt palka teenida ja ära elada. kahes kohas töötamisena venivad tööpäevad 24 tunniseks või pikemakski. inimesel, kes vastutab oma tööga teiste inimeste elude eest, ei tohiks kindlasti olla võimalik selliseid asju ette võtta, samas saan temast inimlikus perspektiivis aru.
sama jutt ka selle wismari kohta: inimene seoti palatisse ja siis tuli uus haige ja teda tuli minna vastu võtma ja nii jäidki kaks patsienti palatisse, kuigi ei tohiks.
pigem tuleks arstide/õdede asemele tuli suunata sotsministeeriumi/valitsuse poole, sest seal on algselt kõik juba valedel alustel ülesehitatud.
e
e/ 1. juuli 2015 09:40
ü
1. juuli 2015 11:53
Üldiselt teenivad med. õed normaalselt, aga kui tahetakse luxuslikku elu, siis raba või 3. kohal, ikka jääb rahast puudu1
õ
Õde/ 4. juuli 2015 13:29
Kas 4.50 Tunnis miinus maksud on normaalne? Ela tallinnas, üüri korterit ja Maksa kommunaale, vahepeal tahaks süüa ka, kui Palk on u 750€ kuus. Üür sellest on juba üle poole

O
.../ 1. juuli 2015 09:05
Olge natuke tasa! Mida te ründate meditsiini töötajaid? Kui omaksed nii armsad on,siis on lihtne lahendus: olge ise tema voodi kõrval ja hoidke kätt ( ma räägin psühoosis olevatest haigetest). See töö ,mida need inimesed teevad on väga-väga raske. Keegi ei maga seal, kust selline jutt? Kujutage ette patsienti,kes märatseb, tungib kallale personalile ja ka teistele haigetele. Mida te ette pakute,mis siis niisuguse inimesega teha? Muidugi on väga kahju,et niisugune olukord juhtus. Rahustavaid vahendeid anda ei tohi,uimastab patsienti ,fikseerida (kinni siduda) ei tohi-ei ole inimlik jne. Ja nüüd rääkides palgast,siis tulge ikka mõistusele. Proovige ise töötada raskelt ,psühhosis olevate haigetega. Iga hetk haiglas on üliohtlik.Ja kindlasti suhtuvad eesti arstid südamega oma töösse. Milleks selline artikkiel, räägiks hoopis sellest mida need narkomaanid korda on saatnud?
m
milleks artikkel / 1. juuli 2015 09:54
`ikka selleks,et siit minema peksta viimane kui üks õde ja arst. Et pärismaisele rämpsule ei oleks arstiabi saada. Ja saaks sellest rämpsust viimaks ometi lahti.
h
1. juuli 2015 10:19
Hallo, kui oled valinud sellise ameti töötamiseks ja sellises maja ,kus töötad. Selle eest saad sa palka, ja selle eest on sul ka riskid. Ohtlikud patsientid jne.. Keda huvitab ,mida need narkomaanid korda on saatnud? Hetkel on töötaja tegematta töö, voi palgaandja lohakus. Asjad peavad tasakaalus olema. Mis sa oled seal tööl ,kui sa ei suuda oma tööylesandeid täita. Kui palk ei ole piisav ,mis sa passid seal. Mine arene ja otsi parem töö. Lohakus lohakus lohakus väga suur lohakus töötaja poolt. See töötaja voib syydistada inimese surmas ennast.
s
sina ei kujuta ette/ 1. juuli 2015 11:19
vist, et tööd võib teha ka sellepärast, et töö sobib ja meeldib, mitte ainult palga pärast. Ja kuidas sa julged neid töötajaid vähe arenenuteks pidada? Selline töö eeldab ikka väga palju mõistust. Viga on süsteemis.Iga hinna eest kasumi nimel töötamine, inimlikkus kaob, eiratakse seadusi, tööl ei tohi olla päeval üksinda aga peab olema. Ületunde ei tohi tulla. Sama seal haiglas. Kui on tööl üks inimene siis ta ei suuda vastutada aga vastutama ta pannakse, meedia lööb risti, kommijad materdavad. Süsteem ei vastuta. Erihoolekandes sama, üks inimene tihti tööl kolmekümne psüühikahaigega, no ei jõua valvata! Palk aga vaevu 400 euri. Poliitikud käivad ainult kontrollimas ja töölisi süüdistamas, teadmata tegelikust olukorrast halli undki. paberil on ju kõik ok!
t
1. juuli 2015 13:09
töötaja viga oli see ikka.
s
2. juuli 2015 11:43
Selle raha eest, mis Wismari küsib, peaks igal-juhul patsientide turvalisus tagatud olema!!
x
xxxx/ 2. juuli 2015 12:15
Aga ministrid on arvamusel et kõik on korras
k
Kai/ 3. juuli 2015 14:09
Lähedastel on enda tööd-toimetamised. Sellepärast otsitigi meditsiiniasutusest abi - see on ju nende (meditsiinitöötajate) töö. Antud juhul siis maksid pereliikmed abi/teenuse eest, mida neile ei osutatud.
h
haa/ 1. juuli 2015 08:49
Aga see ongi narkarite ja deliirikute ravikeskus. Ega sellel õnnetulgi ilma põhjuseta luulud peal käinud. Võib olla tuleks nad kõik seal ööseks kinni siduda, et kainenemise etapis lolliks ei läheks!
m
muri/ 1. juuli 2015 08:48
Ma pole just asjatunda aga, kas on ikka õige hoida ühes palatis kinniseotuid ja neid, kes on lahti, kuid võivad ka ära pöörata.
m
miks teda nii kaua seotuna hoiti, kas siis ravi ei antud?/ 1. juuli 2015 08:42
Sellised inimesed vajavad üksikpalatit.
Ja veel: 44 aastane oli abielus 30 aastat. Et siis 14 aastaselt abiellus.
k
khm/ 1. juuli 2015 08:44
pole öeldud, et abielus. kirjas, et kooselu. said 14-aastaselt tuttavaks näiteks, misiganes.
k
khmkhm/ 1. juuli 2015 11:19
et siis 14 aastaselt kooselu on nagu ok, ma olen 45, ei mäleta küll et sellel ajal see väga reaalne oleks olnud... ja tuttavaks saamine ei ole kooselu, see ajakirjanik võiks minna kraave kaevama, mitte lollusi kirjutada.
p
pole imestada ju midagi/ 1. juuli 2015 11:42
tean noort tütarlast, kes 14 aaastaselt mehega kokku kolis ja elasid pea 20 a koos. Ja tänapäeval see eriti popp, et 14-15 a elab/käib vanema mehega...vastik aga nii on
k
kuidas siis nii/ 1. juuli 2015 08:40
võiks küsida? haige on kinni seotud,õigemini magnetrihmadega voodi külge kinni teibitud. Õed põetajad magavad?
o
oh seda elukest küll/ 1. juuli 2015 08:40
varsti nõuavad jälle palgatõusu
n
noh,kui nad süüa tahavad ja sooja peavarju ,siis kindlasti/ 1. juuli 2015 09:55
need hinnad paisuvad ilma pärmita tänu RE kindlale majandamisele ja Putinile
e
eestlane / 1. juuli 2015 08:06
sügav kastunne leinavale perele Ka minu ema suri Tartu haiglas öösel,palatis ,kus häirenupp ei töötanud valvearst ja õde magasid rahulikult hommikuni ,nagu kodus ,sellist asja eriti ei oleks saanud juhtuda vene ajal,arstid nõuavad igal aasta palga tõusu ,kuid inimeste tervise eest ei taha hoolitseda
p
pühavaim/ 1. juuli 2015 07:55
Õudne lõpp lõputu õuduse asemel.

T
.../ 1. juuli 2015 07:37
Tundub, et wismaris saab ikka päris korralikku ravi, saadetakse kohe teise ilma, haigla või asi, krdi tapamaja.
d
dfd/ 1. juuli 2015 07:34
eesti arstid suhtuvad südamega oma töösse
k
1. juuli 2015 23:20

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee