Eesti uudised

Tallinna Teletorni köiellaskumise atraktsioon jääb sel suvel suletuks (2)

Toimetas Kristin Aasma, 30. juuni 2015 11:01
Vaade Tallinna Teletornist ja köiellaskujaFoto: Liis Treimann / Postimees
Tallinna Teletorn sel suvel köiellaskumise teenust ei paku. Teenuse pakkujaga OÜ Vidrio Baltico, kelle töötajate inimliku eksimuse tõttu said kaks soomlannat köiellaskumisel vigastada, uut lepingut teletorn ei sõlmi.

Tallinna Teletorn lõpetas sisejuurdluse 6. juunil köiellaskumise atraktsioonil juhtunud õnnetuse kohta, kus liiga kiire maandumise tõttu said viga kaks soomlannat. Sisejuurdluse raport kinnitas, et õnnetuse põhjuseks oli operaatorfirma Vidrio Baltico töötajate inimlik eksimus.

Samal teemal

"Sisejuurdluse käigus jõudsime järeldusele, et köiellaskumisel juhtunud õnnetuse põhjustas atraktsiooniga töötanud inimeste omavaheline arusaamatus – nimelt peatasid laskumise alguspunktis olevad töötajad laskumise, vältimaks köie keerduminekut, kuid maapinnalt laskumist reguleerinud töötaja arvas, et ülemised töötajad on juba aru saanud, kui lähedal on inimesed maapinnale, ning alt ei antud seepärast vastavat signaali aeglustamiseks," selgitas Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

"Eksimuse tõttu laskusid kliendid viimased kaheksa meetrit väga kiiresti, mis lõppes õnnetu maandumisega. Soomlannad lasti haiglast koju sama päeva õhtul – ühel neist olid kriimustused ning teisel luumurd," ütles Roosipuu.

"Tallinna Teletorn sel suvel köiellaskumise teenust enam ei paku. OÜ-ga Vidrio Baltico lõppeb meil leping 30. juunil ning järgmist lepingut ei sõlmita," märkis Riina Roosipuu. "On ilmne, et taolise ekstreemse laskumise puhul ei tohi jääda mitte ühtegi võimalust, kus kliendi elu või tervis võib sattuda ohtu. Teenusepakkuja peab tornil opereerimise puhul arvestama sellega, et kõik tööprotseduurid oleksid põhjalikud ning tehnilised lahendused välistama töötajate võimalikud eksimused."

Kõik juuli ja augusti köiellaskumise eelmüügid on peatatud ning soovijatele makstakse piletiraha tagasi. Köiellaskumise piletiraha eest on võimalik valida mõni muu Teletornis pakutav teenus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee