Loomad

GALERII JA VIDEO | Loomakaitsjad korraldasid meeleavalduse karusloomafarmide keelustamiseks Baltimaades (22)

Kristin Aasma, video Mari Luud, 29. juuni 2015, 16:46
Eesti, Läti, Leedu ja Poola loomakaitsjad korraldasid 29. juunil 2015 meeleavalduse Tallinnas Tammsaare pargis karusloomafarmide keelustamise toetuseks Baltimaades.  MARI LUUD
Tallinnas Tammsaare pargis avaldasid täna keskpäeval meelt loomakaitsjad, kes nõuavad karusloomafarmide keelustamist Baltimaades. 

Meeleavaldajad kandsid tumedaid riided, et mälestada oma elu kaotanud miljoneid karusloomi ja rõhutada tugevat koostööd erinevate maade loomakaitsjate vahel.

Eesti loomakaitsjad on esitanud riigikogule petitsiooni karusloomafarmide kaotamise kohta. Annika Lepa sõnul tegeleb põllumajandusministeerium praegu mõjuanalüüsiga, mis juhtub, kui 10 aasta pärast karusloomafarmid kaotada.

Samas pole Lepa sõnul praegu teada, kui palju karusloomafarme Eestis täpselt on. Suurimaid asub Karjakülas, kus on ligikaudu 130 000 looma. "Riigiametnikud kinnitavad, et loomade heaoluga on kõik korras, kuid tegelikult ei teata ju, kui palju karusloomafarme ja karusloomi meil üldse on," rääkis Annika Lepp Õhtulehele. Ta lisas, et karusloom elab 0,8 ruutmeetrises puuris, minkide puurid on veelgi väiksemad.

Ürituse peakorraldaja on organisatsioon Loomade Nimel. Meeleavaldusel osalevad Eestist MTÜ Loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Lätist loomaõiguslik organisatsioon Dzivnieku briviba, Leedu loomaõiguslikud organisatsioonid Tušti narvai ja Už gyvunu teises, Poolast loomaõiguslik organisatsioon Otwarte Klatki jt.

22 KOMMENTAARI

s
Sander 30. juuni 2015, 06:02
Huvitav, kas karusloomad tunnevad hukates enam valu kui sead, veised? Kindlasti pole need piketeerijad vaid juurikajärajad.
k
Kay 29. juuni 2015, 17:29
Inimene on ikka kõige julmem loom maamunal ja selle pärast pole ka inimesekaitsjaid. Miks peaks kaitsma neid, kes sulle järgmisel hetkel noa selga lööb ja ei hooli kellestki peale iseenda. Mõelge selle peale!
Loe kõiki (22)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee