Maailm

Tuneesias terroristiga silmitsi seisnud turist: ma ei tea, miks ta kõiki ei tapnud (51)

Õhtuleht.ee, 27. juuni 2015 23:53
Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Briti noormees võib 26. juunil oma teist sünnipäeva tähistada, sest ta seisis Tuneesias silmitsi terroristiga, kes ta mingil põhjusel ellu jättis.

22-aastane Tom oli Sousse'is koos ema ja kahe noorema vennaga. Tom ja ta ema olid reedel enne keskpäeva ujumiskohas, kui kuulsid rannas tulistamist, kirjutas The Guardian.

Mõlemad jooksid tagasi hotelli, kuuldes pidevalt tulistamist ja inimeste karjeid. Hotellis juhatasid töötajad nad koridori, mille lõpus olid ametiruumid. Seal aga olid ees terroristid ning paarkümmend hirmunud inimest. Terrorist tulistas kõigi ees surnuks kaks turisti. Seejärel astus tulistaja nooremehe juurde.

"Ta vaatas mulle silma ja ma mõtlesin, et suren. Ta oli võib-olla 20- või 25-aastane ning tal olid mustad juuksed ja habe," rääkis Tom.

Terrorist tulistas, kuid ta tulistas põrandale. Marmorikildudest said nii Tom kui tema ema haavata. "Ma ei tea, miks ta inimeste tulistamise lõpetas, ta oleks võinud kõik tappa," rääkis noormees.

Tom ja tema ema sööstsid tualettruumi, kus Tom sidus tualettpaberiga esmalt ema ja siis enda haavad. Kõrvalboksis nuuksus 25-aastane naine, kes samuti oli saanud marmorkillust haavata. Tom eemaldas killu reiehaavast ja sidus selle paberiga.
Seejärel jäädi kolmekesi ootama, mis saab edasi.

"Ootasin, et nad sisenevad ja lasevad kõik maha," rääkis Tom.

Samal ajal kuulsid nad väljast inimeste karjeid ja jätkuvat tulistamist.

Tunni aja pärast saabusid sõdurid, kes viisid Tomi, Sami ja noore naise haiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee