Maailm

Kreeka valitsus soovib panna kasinusmeetmed rahvahääletusele (12)

Toimetas Kristin Aasma, 27. juuni 2015 17:01
Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis eurotsooni rahandusministrite kohtumisel Brüsselis 27. juunil 2015. Foto: Reuters / Scanpix
Kreeka peaminister Alexis Tsipras teatas ööl vastu tänast, et rahvusvaheliste võlausaldajate poolt pakutud kasinusmeetmed pannakse rahvahääletusele, mis toimub 5. juulil. Eurogrupi juhi Joren Djissebloemi hinnangul on Kreeka valitsus aga sulgenud läbirääkimiste ukse.

"Need ettepanekud, mis ilmselgelt rikuvad Euroopa reegleid ja põhiõigusi tööle, võrdõiguslikkusele ja väärikusele, näitavad meile, et mõnede partnerite ja institutsioonide eesmärgiks polnud täitmiskõlbulik lepe kõigile osapooltele, vaid võimalik, et kogu rahva alandamine," ütles Tsipras täna varahommikul televisiooni vahendusel tehtud avalikus pöördumises, vahendas ERR-i uudisteportaal raadiouudiseid.

Kreeka peaminister iseloomustas võlausaldajate tingimusi kui ultimaatumit, vahendas Reuters. "See vastutus kohustab meid ultimaatumile vastama läbi Kreeka rahva suveräänse tahte," põhjendas Tsipras pöördumises referendumi vajalikkust.

Samal teemal

28.05.2015
Kreeka pangad jäävad esmaspäeval suletuks
28.05.2015
RÕIVAS KREEKA KOHTA: eilne Eurorühma tulemus on Eestile pettumuseks
28.05.2015
Urmas Paet: Kreeka valitsuse referendumi otsus on küüniline
27.05.2015
Sester: Kreekale on pakutud piisavalt võimalusi