Eesti uudised

RIIGITEENIJATE RASKE SUVI: kuidas riigikogu 24/7 tööle hakkas ja ametlikult suvepuhkuseta jäi (23)

Maarius Suviste, 27. juuni 2015, 07:00
Foto: TAIRO LUTTER

Kuigi riigikogu liikmetel ametlikku puhkust ei ole, tunnistab nii mõnigi, et loomulikult laseb ta suvel rihma lõdvaks. Palk ja ­kuluhüvitis tiksub edasi. Mida saadikud tegelikult suvel teevad ja miks on nii, et nad justkui puhata ei saa?

Riigikogu liige Igor Gräzin (Reformierakond) ei hakka silmakirjatsema. "Põhiliselt puhates. Mul on tegelikult veel eelmisestki aastast kaheksa tööpäeva saada," vastab ta naljatledes küsimusele, kuidas ja kus ta veedab suvepuhkust. "Oma ringkonnas saan inimestega kokku kah, aga see on lõbu-, mitte töö pärast," lisab Gräzin, kes kardab, et niikuinii tuleb mõni katkestus ja tervet puhkuseaega jälle kätte ei saa. "Järjestikune puhkus, mis on vaba mistahes vaimsest tööst, peaks olema vähemalt 30 päeva. Esimesed kümme lähevad selleks, et jama peast välja saada, ja viimasel viiel hakkad mõtlema juba ette."

"Suvel on tööd veidi vähem," tõdeb keskerakondlasest rahvasaadik Viktor Vassiljev. Muul ajal teeb ta nädalas kaks artiklit, kaks telesaadet, kaks raadiosaadet, aga juulis-augustis teeb kolmandiku võrra vähem. Saab aega raamatut kirjutada, lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. oktoober 2015, 11:11
Põllumehest riigikogulase palk arestiti, sest ta ei suutnud kütusefirmale võlgu tasuda
18. september 2015, 07:00
223 000 euro asemel null eurot?
17. september 2015, 07:00
Tanel Talve vahetas auto uue vastu välja
17. september 2015, 07:00
Mis tööga saab lisaks palgale ükskõik millise auto? Riigikogulase omaga!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee