Maailm

Riigijuhtide emotsionaalsusest ülekeev ­ööistung tõi lõpuks ikkagi kesise tulemuse (2)

Õhtuleht.ee, 27. juuni 2015 07:00
EMOTSIONAALSUSEST PAKATAV: Itaalia peaminister Matteo Renzi nõudis eurooplastelt solidaarsust. Foto: AFP/Scanpix

Pärast eile varahommikuni kestnud ülevoolavalt emotsionaalset vaidlust ei suutnud Euroopa Liidu juhid enam pagulasteteemalist lõppdokumenti kokku panna ja lahkusid, lubades vabatahtlikult kahe aasta jooksul omavahel 60 000 pagulast ära jagada.

Kuidas seda täpselt teha, selgub juuli jooksul. "Te ei vääri eurooplase nime," kuulutas Itaalia peaminister Matteo Renzi, pöördudes Ungari, Poola ja Leedu riigijuhtide poole, kes vaidlesid eriti ägedalt Euroopa Komisjoni kvootide vastu. "Kui selline on teie nägemus Euroopa Liidust, siis pidage see liit endale," plahvatas Renzi ja ütles, et nii raisatakse ainult aega ja jäetakse Itaalia üksi pagulasprobleemiga tegelema.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel pani soomlaste kinnitusel siiski asjad paika ning 60 000 pagulase (40 000, kes on juba jõudnud Itaaliasse ja Kreekasse + 20 000, kes veel oma järge väljaspool Euroopa Liitu ootavad) jaotamine jäi kehtima. Küll vabatahtlik, aga siiski mõneti sunniviisiline. Parafraseerides eesistuja Donald Tuski: kui keegi tahab jagada ühist õnne, siis peab ta jagama ka ühiseid raskusi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.07.2015
Põgenikevool häirib rongiliiklust Eurotunnelis
26.06.2015
VÕTA VÕI JÄTA: Eesti saab valida, kes pagulastest sobivad, kes mitte
25.06.2015
Kiri | Pagulane Valdo Randpere?
21.06.2015
Kas pagulased hakkavad mõjutama kinnisvarahindasid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee