Maailm

Terrorirünnakud külvasid õudu (18)

Tõnis Erilaid, 27. juuni 2015 07:00
Foto: Reuters/Scanpix

Islamiterroristid avasid automaatidest silmitu tule Tuneesias Sousse kuurortlinnas hotellide privaatsupelrannal. Inimesed jooksid elu eest kuulide eest peitu, kuid vähemalt 28 sai surma. Prantsusmaal Lyoni lähedal tungis terrorist ameeriklastele kuuluva tööstusgaaside tehase territooriumile ja jättis vedelema surnukeha, kelle juurest leiti must islamilipp. Mehe pea oli araabiakeelsete kirjadega "kaunistatult" riputatud värava külge meetreid eemal.

Tuneesia Sousse kohaliku raadio andmeil hukkus Imperial Marhaba hotelli supelrannal olnud terrorirünnakus turiste, kes valdavalt olid pärit Saksamaalt ja Suurbritanniast. Riigi siseministeerium ei kinnitanud seda, aga ei lükanud ka ümber. Üks terroristidest sai tulevahetuses julgeolekutöötajatega surma. Tegemist oli tudengiga, kes pole varem julgolekutöötajate tähelepanu pävinud.Atomaadi tõi ta randa mähituna päikesevarju. Hiljem tabati ka tema kolm kaasosalist.

See on juba teine terrorirünnak Tuneesias, mille ohvrid on peamiselt välismaised turistid. Märtsis tapsid relvastatud mehed Tunise Bardo muuseumis rohkem kui 20 inimest. Toona teatas Islamiriik, et rünnaku korraldasid tema võitlejad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.09.2015
Kuveit mõistis mošee suitsiidirünnaku korraldajad surma
29.06.2015
LIIGUTAVAD FOTOD: inimeste vastuhakk Tuneesias toimunud terrorismile
27.06.2015
Tuneesias terroristiga silmitsi seisnud turist: ma ei tea, miks ta kõiki ei tapnud
27.06.2015
VIDEO | Turistid põgenesid Tuneesias terroristide eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee