Eesti uudised

Valeri Korbi sõnul on süüdistused väitekirja plagiaadis alusetud (10)

Õhtuleht.ee, 25. juuni 2015 21:47
Valeri KorbFoto: Teet Malsroos
Vene internetikogukonna Dissernet aktivistid väidavad, et Eesti riigikogu liikme Valeri Korbi 2002. aastal Peterburis kaitstud sotsioloogiaalase kandidaadiväitekirja 286-st leheküljest oli rohkem kui 200-l leheküljel osaliselt või täielikult üle võetud tekstid kolmest varem avaldatud tööst. Valeri Korb eitab seda.

Plagiaadikahtluse alla sattunud Valeri Korb kinnitas täna "Aktuaalsele kaamerale", et on täiesti kindel oma töö korrektsuses ja tema jaoks on üllatav, et 12 aastat pärast väitekirja kaitsmist keegi selliste süüdistustega lagedale tuleb, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Minu töö kaitsmine toimus Sankt Peterburgi ülikoolis ja usun, et seal on tõsised inimesed, kes teavad ja vaatavad, et kõik protsessid, mis olid sellega tehtud, olid täpselt tehtud," rääkis Korb.

"Ja teiselt poolt - kui kaitsmine oli tehtud, läks pool aastat, kui üle Venemaa see nõukogu, mis otsustab, kas anda inimesele diplom kätte või mitte, nii et kõik on tehtud ilusasti, ja kui keegi tahab rohkem midagi uurida: kolm aastat Sankt Peterburgis veel töötasin ja mul need inimesed, õpetajad, kes suunasid mind selles töös - ja ma mõtlen, et seal on kõik korralikult tehtud ja ei ole pretensioone," märkis Korb.

Samal teemal

21.09.2017
Loomevargad, värisege! Ülikoolid püüavad valemängijaid uue tööriistaga
03.07.2015
Keskerakonna aukohus Korbi plagiaadikahtlust praegu ei aruta
24.06.2015
Riigikogulast süüdistatakse teadustöö võltsimises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee