Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: lapse uued kombed

Mariann Kaasik, 25. juuni 2015, 16:29

14 KOMMENTAARI

V
****/ 2. jaanuar 2016, 00:34
Vaatan seda pilti blogi juures. Ema ja isa pulmad ja nuttev ja pirisev laps. No ei ole meeldiv. Toredam on ikka enne abielluda ja siis lapsi muretseda.
n
no režiim on ikka põhline/ 8. juuli 2015, 07:19
mitte, kell 10 magama vaid ikka kell 9 magama. ja regulaarselt, iga õhtu. voodisse ja magama.
mul ei ole laps kunagi enda juures maganud. lapsel oli oma voodi.
rääkisime vaikselt juttu, lugesin muinasjuttu või laulsin. ja nii see uni tuli. ei olnud probleemi. laps ei olnud muidugi ka mingi hüsteerik, kes lambist lõugama hakkas.
ä
Ära pane teda/ 3. juuli 2015, 18:10
päeval magama, siis läheb õhtul varem magama ning magab nagu nott!Nii lihtne see ongi ju!
s
sa oled loll lapse piinaja/ 8. juuli 2015, 07:16
laps peab päeval magama. eriti nii väike laps. ja sa ei kujuta ette, milline on see üleväsinud laps. lapsed üleväsimusest ei muutu mitte uniseks vaid hüperaktiivseks. jauravad, nutavad, jooksevad jne. nii kaua kuni äkki nagu notid kokku kukuvad ja magavad.
k
Kaitz/ 27. juuni 2015, 20:15
Sünnist saati magab omas voodis. Igal õhtul samad rituaalid - hammaste ja keha pesu, kreemitamine ning tudukad selga, seejärel juba ise jookseb voodi juurde. Tõstan voodisse, annan kaisuka, panen tema projektoriga muusikatoosi mängima ja lähen ise teise tuppa. Enamasti jääb 15min jooksul magama.
l
lana/ 27. juuni 2015, 14:13
Muide kas lapse enda kõrvale laskmine seksielu ära mitte ei tapa? Millal siis vastav aeg on? Vaevalt siis kui laps kõrval on? Kas siis päeval kuskil salaja?
l
lana/ 27. juuni 2015, 14:09
Minu laps samuti ainult oma voodis maganud.ainult nendel öödel kaissu vötnud kui on äike , ning Mina last enda körvale ei vöta kunagi.Ainult siis kui väljas on äike või torm.ITa juurde ei jää kunagi isegi kui palub , eile öösel kutsus mind muudkui tagasi , mina istusin ukse taga ja lugesin raamatut , vahepeal ütlesin midagi et ta teaks et olen samal korrusel.5minutit ja magas ilusti.Põnn on 2 a ja 6 kuud
m
Marian Otti/ 26. juuni 2015, 11:28
kes teil keda kasvatab?! Mina arvasin et lapsevanemad veenavad ja juhivad last, vahemalt esimestel eluaastatel. Mari tahab-Mari ei taha... akki talle meeldiks vorkkiik voi pool vihmaussi!
Yks, mida su laps sulle kindlasti opetab on meelekindlus. Ytled et nii on, nii ka jaab. niiet motle enne kui uut systeemi rakendad: akki on see loppvariandis sulle kahjulik/ mitte joukohane. Nii et oma vaikeses kuningriigis anna valja korraldusi mille jargi sa ise jaksad elada.
Kui sa ylemaara jareleandlik oled saab Marike ohjad ja kaotab piirid (sina oled piirivalvur), niiet tema peake murdub jonnikoorma all : keda kuhu suunas udjada. See on mistahes domineerimises pohiline: kui sa koera jalutad, siis ju sina valid kuhu jalutada, mitte koer, mis peaks sulle juhiseks jaama.
Ara ole nii mugav ja loll kui sellest jutust paistab, sa oled tore ema, kyll sa sellega hakkama saad!
Magamaminekul, jonnil ja emaarmastusel on vahe yhist, tibuke testib oma voimupiire ja vaatab, kus ta pedaali vajutada saab. Tahan-ei taha...
Mina ytlesin oma (kolmele) lapsele, et mul on vaga vaga ornad korvad, tahavad, jonnigu/karjugu kempsus voi esikus, minuga tuleb ilusti raakida, oma lapselapse yle ma lihtsalt naeran, kui ta pulksirgeks kivistub ja jonniga ahvardab (nii et uus polvkond proovib samu trikke). Su Marike on sama vana, see on periood kus neile ei meeldi tegevust katkestada (isegi millegi meeldivama nimel), nad ei raagi veel: mis on frustreeriv (proovi ise yks paev vait olla!) ja nad vajavad stimulatsiooni+ meelelahutust, aga vasivad ruttu.
Opi ise koos maha rahunema ja meeleolu hoidma. Nii nagu te koos olete, nii tore teil ongi, ja kuna sina oled tehniliselt ema, on sinu kaes harmoonia voti: ara seda ara anna voi amma/ Kardot integreerida pyya: mitte keegi maailmas ei pane sinu last magama nii nagu sina, see on loomingulise kaitumise uus level.
Motle selle peale, et kui lapsed ja koerad kaituda ei oska, on see ikka kasvatuse viga: koik naevad seda ja koigil on piinlik.
Motlemisharjutus: kui jonniga saaks midagi, mis teemal sina koige kiftimalt jonniks?
m
Mai/ 25. juuni 2015, 22:55
Väga lihtne, ärata laps varem hommikul üles! Kella kuue seitsme vahel. Siis läheb õhtul ka vabatahtlikult varem magama.

m
Mumm/ 25. juuni 2015, 19:46
Algusest peale oleks pidanud kujundama õiged rituaalid, millega laps on harjunud ja hiljem ise nõuab nende täitmist (kellaaeg, pesemine, head-ööd soovid pereliikmetele, unejutt, oma voodi). Ka meil läks kord käest kui laps oli haige ja võtsime enda kõrvale........nii jäi pooleks aastaks ja vahepeal kolisin ise teise tuppa magama, sest kolmekesi magades ka ei puhkaj välja. Siis aga vahetasime oma kodus magamistoa mööbli välja ning tegin lapsele selgeks, et see uus voodi on minu voodi ja meie magame ainult siin. Sina pead magama oma toas ja omas voodis. Nii on jäänud siiani ja probleeme pole. Laps ütleb õhtul ise, et kell on palju ja tuleb magama minna.
a
aet/ 25. juuni 2015, 21:41
Asi ei ole oma voodis vaid nagu kommentaari alguses öeldud - kindel rutiin väikesest peale ja pole mingit magamamineku tramburaid. Tänapäeval lausa soovitatakse laps enda kõrvale magama võtta. Meie kaheaastane laps magab ka meie voodis (on teadlikult suur voodi muretsetud, et kõik mahuksid magama). Õhturituaalide järel ja samuti päeval läheb ilusti ise teki alla ja uinub suurema kärata. Meie mehega poeme hiljem magama ning magame kõik kenasti hommikuni.
p
puruvana/ 25. juuni 2015, 19:08
Algusest peale köik vale-last tulebharjutada kohe oma voodis magama.mis ämm ja lapse tassimine,kuidagi imelikud harjumused on sellel lapsel algusest peale.staarblogimise asemel võiks natuke lapse kasvatamist õppida.
a
aet/ 25. juuni 2015, 17:50
Kas loo kirjutaja loodab, et siia hakkab sadama netiemmede nõuandeid või loodab ta, et mõni asjatundja teda aitab? Kui tõesti mure on, siis soovitan spetsialisti poole pöörduda või erialasest kirjandusest abi otsida. Kahju, kui laps kasvatatakse netiemmede kaheldava väärtusega soovituste ja nõuannete põhjal.
u
uneterapeut/ 25. juuni 2015, 17:18
Konjakikommi anna, anna kohe mitu tükki.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee