Eesti uudised

President Ilves kuulutas maksuseadused välja, kuid kritiseeris valitsust  (70)

Õhtuleht.ee, 25. juuni 2015, 16:34
Toomas Hendrik Ilves ja Taavi Rõivas Laura Oks
President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna kriitilise kommentaariga parlamendi ja valitsuse aadressil välja maksupaketi, mille valitsus sidus riigikogus oma usaldusküsimusega.

"Seaduseelnõude arutelu riigikogus, kui valitsus sidus nende vastuvõtmise usaldushääletusega, ei olnud demokraatliku parlamentaarse riigikorra vääriline käik," ütles Ilves vastuseks Postimehe ja Eesti Päevalehe palvele kommenteerida maksuseaduste muutmise viisi, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Ilves tuletas meelde oma 2009. aasta iseseisvuspäeval peetud kõnet, mil ta ütles, et valitsuse soov või vajadus teha isegi toonase majanduskriisi ajal karme ja kiireid otsuseid ei vabasta valitsust vastutusest hoolida parlamentaarsuse põhimõtetest, sest ka siis tegi valitsus riigikogus eelarve vähendamist arutades sellest oma usalduse küsimuse.

"Olen pettunud, et nüüd – mil meil pole õigustuseks ei majanduskriisi ega mingeid muid erakorralisi asjaolusid – tuleb mul samu sõnu korrata," märkis president ja ütles, et ta kaitseb jätkuvalt põhimõtet, et opositsioonile peab jääma võimalus kasutada kõiki parlamentaarsele riigile kohaseid vahendeid enda seisukohtade tutvustamiseks ja kaitsmiseks.

"Valitsuserakondade soov muuta enda valimislubadused kiiresti seaduseks ei saa olla õigustuseks kärpida tuntavalt parlamentaarset debatti," ütles Ilves.

Brüsselis viibiv peaminister Taavi Rõivas reageeris Ilvese kriitikale postitusega Twitteris: "Faktitäpsuse huvides on oluline märkida, et 40 tunni vaheaegade asemel oli nüüd 11 tundi küsimusi-vastuseid. Reaalne debatt."

70 KOMMENTAARI

h
Henrik 27. juuni 2015, 01:32
Poisid ärge, tehke, tehke, tehke, tehke, tehke.......
k
Koalitsiooni valijad 26. juuni 2015, 20:14
ÕNNITLEME koalitsiooni, valitsust ja Taavi Rõivast! Olge ikka sama KINDLAD ja TUGEVAD!
Loe kõiki (70)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee