Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI / Postimees
Andra Nõlvak 25. juuni 2015 14:11
Jaanipäeva kolme ööpäeva jooksul tabas politsei 118 alkoholi tarvitanud ja ühe narkojoobes juhi, kes kõrvaldati autoroolist.

Politsei- ja Piirivalveameti politseimajor Kaido Saarniidi sõnul möödusid jaanipühad suures plaanis rahulikult, kuid kurvaks teevad alkoholi tarvitanud roolikeerajad. Saarniit usub, et selle numbri vähenemisele on kaasa aidanud politsei ennetustöö ja jõupingutused liiklusjärelvalves. "Sellegi poolest kajastab see arv vaid neid juhte, kelle oleme suutnud avastada ja liiklusest kõrvaldada. Tegelikkuses on selliseid juhte meie teedel palju rohkem," tõdeb Saarniit.

Liiklusõnnetustes sai kokku viga 13 inimest, neist kaks joobes juhi süül. Eelmistele aastatele sarnasel oli politsei ka tänavu korduvate liiklusrikkujate puhul karmikäeline. Kokku kohaldati üle Eesti 15 aresti, millest kaks Lääne-, seitse Lõuna- ja kuus Põhja prefektuuris. Kokku konfiskeeriti kuus sõidukit, kaks Läänemaakonnas, üks Põhja-Eestis ja kolm Ida-Eestis.

Häirekeskus sai jaaniööl 687 politseikutset, mis on pea sada kutset rohkem kui möödund aastal. Põhja prefektuuris andsid jaanipühade ajal tooni perevägivalla juhtumid. Lõuna-Eestiski tegeles politsei jaanilaupäeval peamiselt peretülide lahendamisega, mis olid suuremal või vähemal määral tingitud alkoholi liigtarvitamisest. Aset leidis ka üks tõsisem intsident, kus 35aastane naine lõi tuttavat 59aastast meest noaga.

Võrumaal kontrolliti ebaadekvaatset juhti, kellele tehtud alkoholi- ja narkotest olid negatiivsed. Küll aga tuvastati meedikutega abiga juhil rohkete ravimite neelamisest medikamentoosne joove ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Arestimajja toimetati ka 32aastane mees, kes alkoholi tarvitanuna eiras politsei peatumismärguannet ning kihutas uljalt Tartust Jõgevamaa suunas, kus politsei ta teekonna peatas.

Öö jooksul sai Läänemaa merepäästepatrull kaks teadet punase raketi kasutamisest. Kummalgi juhul võimalike hädasolijaid merepäästjad otsinguil ei tuvastanud.

Jaanituledega seotult üliraskeid kuritegusid ega tõsisemaid õnnetusi politseimajori sõnul ei olnud. Omalt poolt selgitas politsei eelnevalt välja suuremate jaanitulede toimumise kohad ja käis kohapeal veendumas, et pidu mööduks turvaliselt. Siinkohal soovib politsei kiita suuremate jaanitulede korraldajaid, kes tagasid ohutusnõuete täitmise. Üldjoontes rahulikult möödunud jaanilaupäeval mängis oma rolli ka tagasihoidlik ilm, mistõttu inimesed olid vähem liikvel ning eelistasid pigem siseruumidesse jäämist.

Samuti kiidab Politsei- ja Piirivalveamet inimesi, kes jäid jaanipidustuste ajal mõistlikuks ning hoidsid silma peal ka oma sõpradel, et purjuspäi rooli ei istutud ja peomeeleolu liialt ülemeelikuks ei läinud.