Eesti uudised

400EUROST PALKA TEENINUD ÜKSIKEMA: et ära elada, tuli ümbrikupalga eest lisatööd teha

Teele Talve, 25. juuni 2015 07:00

207 KOMMENTAARI

w
www/ 26. juuni 2015 14:37
mul veab,kui 300 kätte saan iga kuu.pean seda raha samuti oma koolipoisiga jagama.õudusega mõtlen kooliriiete ostule.aga peame hakkama saama ja saame ka.kindlasti elab meie armsal kodmaal palju emasid ja lapsi ,kel selline olukord ja kehvemgi veel.kui kuidagi ei saa,siis kuidagi ikka saab.oleme tublid ja saamegi hakkama.
p
Pidevalt räägib riik/ 26. juuni 2015 08:30
et mustalt töötamine on halb. On tõesti, aga õnneks ei ole selliselt töötavate % eriti suur. Mõelgem aga , et kui kõik maksaksid ausalt makse kas siis oleks meil elu parem? Kaldun arvama, et mitte. Arutul riigivõimul oleks siis rohkem raha endale võtmiseks ja teistele andmiseks.
s
Stilist/ 26. juuni 2015 00:15
Edu, õnne, vihma, äikest ja päikest kaltsunukkudele, käige papp välja ja saate ehk mingid rõivaräbalad selga ka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
m
marks/ 25. juuni 2015 20:35
pagulastejaoks jagub, see ongi oluline, seda vaatab Brüssel, Ja rauteed Berliinini kaa vaja, hea Tallinnast tüül käia. Aga muidugi maksumaksja raha eest. Siis saab 400 kättejäävast vähemalt 300 EUR. Noh igal kevadel ju reklaamitakse , et näksige muru, võililled ja puha.Pole küll ühtegi eurosaadikut murunäksimas näinud.Nii et JULGELT EDASI, KOOS PAGULASTEGA , kelle elatusraha kuus 1000EUR-i.
a
Ausõna/ 25. juuni 2015 19:19
lihtsam on pagulaseks hakata, kui seda valitsust toita...
m
Mis/ 25. juuni 2015 18:31
siis ikkagi juhtuks kui palgamiinimum tõsta 750 eur-i? Midagi ei juhtuks. Ettevõtted peaksid efektiivsemad olema. Ja selleks on päris palju võimalusi.
s
Sammal j/ 25. juuni 2015 18:23
Ümbrikupalk ei ole kindlasti suurem kuritegu, kui illegaalne piiriületus. Brüssel peaks andma meile ümbrikupalgakvoodid.
m
Mis Vahet/ 25. juuni 2015 16:40
...kas raha ümbrikus või kontol või sai kassast. Peaasi, et raha on.

m
Maksu ja Tolliameti -le ,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 16:04
Tere!Jutt siis sellest,et inimene rabeleb kahel töökohal,et toime tulla.Ka ,,tööandjad,,rabelevad palehigis,et riigile makse mitte maksta.See ümbrikupalk juba nii tavaline teema.Ma ei imesta üldse,et selle osakaal on juba.30%Viimases töökohas oli sama teema.Mingi 400€ kätte panka,ülejäänud mustalt töökohast.Tööandjad on palganud endile head raamatupidajad,kes oskavad maksudest kõrvale hiilida.Teiseks,inimene on hotellis tööl(oli vist?)ning koos ületundidega saab 400€ kätte.Halloooo,siin on miskit mäda,ju siis ei väärtustata inimest ,töölists.Sellist palka võiks maksta 5 tunnilise tööpäeva eest.Kooliõpilane saab ka suvel puhkelaagris vast sama kuupalga pea kätte.Lihtsalt tööandja ahnus on nii suur,et ei maksa rohkem.Kui inimene käib korralikult tööl,teeb kõik laitmatult ära,siis ta ju väärib ka suuremat palka,kui 400€.kuus koos ületundidega.(Neid oli vist kuus 40 tundi).Kas inimene on legaalne ori tööanja juures?See pole inimväärne palk,mis tagaks pere ja enda elutegevuse.Seda enam,kui inmene elab üürikorteris,kus kommunaalkulud suured.Ma pean loomulikuks,et Eestis oleks praegune min.palk selliste teenuste ja hindade juures min.600€ kätte.Inimene vajab ka peale kom.kulude ja toidu ka teatris ,kinos käimist,autole kütte,rem.Vaja ka maja,korteri remondiks ,kasvõi puhkuse ajal Eestis veidi ringivaatamist.Ma ei pea silmas välismaareisi.See ka pole elu,et elada selleks,et ainult makse maksta.Mõni ütleb siin,et mingu õppigu siis midagi muud.Kui juba vanust 50+,ega see ümberõpegi enam midagi anna.noored kutsekooli lõpetajadki ei taheta tööle võtta,kuna kogemus puudub.Tööportaalidest ka paljud töökohad on sellised,mis eeldab 2-5 aastat töökogemust.Mida ma siis siin ümber õpin,kus ma praktikat saan,kas valetan tööandjale,et 5 aastat töökogemust??.Peale seda uut tööseadust on asjad ikka väga tööliste kahjuks.Tallinnas on veel töökohti küllalt,aga Eesti teisest otsast sinna käia tööle pole ju suurt mõtet.Pikk jutt,aga väljendasin oma mõtteid .Pole veel Eesti ajal töötu olnud,aga kord on kõigil vast see päev ees,nii ka endal praegu.
s
Sedavõrd taipu on,/ 25. juuni 2015 16:53
olen märganud, et kõik see uuseesti aeg on sellist töölist pigistavat seadust vormitud. Ikka väga palju on suudetud töölist lüpsta. Hirmus tahtmine on mäele minna! Kui oleks vaid tulijaid. Mõnesajaga ei tee midagi ära. Vaja oleks nii 20000 inimest, nagu oli laulva revolutsiooni ajal. Nüüd küll laulmine enam ei aitaks. Kõva sõna ehk.
p
Piinlik lugeda/ 25. juuni 2015 15:58
kuidas lapse saamine naisi ikka nii sandistab ja invaliidistab tänapäeval. Püha Jumal, kõik peavad ju äraelamiseks tööd tegema. Mingi uudis!?
a
aga/ 25. juuni 2015 16:21
teebki tööd ja peab last üleval???
Sandistunud on vist hoopis isa.
Ä
:@/ 25. juuni 2015 16:35
Ära loe kui piinlik lugeda on. Mõni teeb vaid paar tundi tööd ja tonnid on taskus, siin aga see naine peab rabelema, et kuidagi omadega välja tulla, nii, et poleks vaja iroonitseda :@
k
kukkunud?/ 25. juuni 2015 17:59
Hakkame rääkima valikutest!? See aeg, kui "kangelane" sugutungi elas, teine taibu ehk märkas õppida, miks ta ei peaks paari tunniga tonne tasku ajama!
k
Kõvasti oled kukkunud/ 25. juuni 2015 18:14
Teine taibu ongi see, kes maksab ümbrikupalka .Esimene taibu on see, kes on teinud ümbrikupalga maksmise Eestis võimalikuks.Ehk siis kaks kauboikapitalisti.Seepärast ei tõsteta ka miinimumpalka normaalsele tasemele, sest siis ei suudaks ükski tööandja tegema töötajat, kellel on lapsed kodus omapead, kuus 240 -260 tundi tööd ümbrikupalga eest.
s
SIBERIRAHABOSS/ 25. juuni 2015 15:48
SIBERIST SAIN 70.000 EURI,KÕIK TASKUD SAJASEID TÄIS,IRW
õ
Õigesots/ 25. juuni 2015 15:10
Aga miks ei maksustata pankasid ja miks ei tagata põliskodanikele vähemalt samaväärne elu nagu pagulastele:
http://innojairja.blogspot.com/2015/06/kohviku-uleskutse-eestlastele.html
v
Viktor/ 25. juuni 2015 14:58
Olen küll kõrgharidusega kuid ei saa aru pealkirjast ega teemast mida siin öelda on tahetud.Tubli naine,et lisa teenib.
m
mall/ 25. juuni 2015 16:58
l
Lihtne teema/ 25. juuni 2015 18:24
Seletame siis "kõrgharidusega " härrale.Asi on selles, et Eestis eksisteerib siiani ümbrikupalk, mille pealt ettevõtja riigile makse ei maksa.Kuna miinimumpalk on väga madal ega võimalda äraelamist, siis on töötajad sunnitud leppima ettevõtja poolt pakutud ületundidega,mis tähendab, et paljud inimesed töötavad kuus 240 tundi, oma laste arvelt, ning saavad selle eest närused 600 eurot.Kuna ületundide eest makstakse ümbrikupalka, siis ei maksta ületundide eest ka kõrgemat tasu.Kui töötaja ülekoormusega töötades lõpuks invaliidistub, siis pühivad käed puhtaks nii tööanda kui riik.Ega inimesed asjata soome ei lähe, võib olla see ongi eesmärk viletsate seaduste eesmärk - peletada eestlased siist minema ja tuua multi-kulti asemele.
a
Aga,/ 25. juuni 2015 14:19
miks isa ei toeta?
Mis see riik teha saab? Ja, kes on see riik? Meie riik koosneb täna vastutusvõimetutest isadest.
Paljud riigikodanikud peavad riiki vaenlaseks, makse maksta ei taha, isegi lapsi kasvatada ei taha, aga näe riik neile võlgu ja aru lollid ei saa, et nemad ise ongi riik. Asi ei muutu enne, kui inimesed aru saavad, et meie olemegi riik ja, kui näiteks iga isa ise ei viitsi ega taha, siis kust see imeline riik nagu tulema peaks...paneme kolmandad isikud riigiks või? A, pole hullu, kohe-kohe peaks asi paremaks minema, paneme pagulased "riigiks", ehk siis meile raha teenima ja meid teenindama, ise libistame poe taga õltsi ja kirume riiki. Unistada ju võib, need on veelgi laisemad. No siis vähemasti natike põhjust ka, sest varsti pole riik enam tõesti MEIE.
s
Sitta sa aru saad,/ 25. juuni 2015 14:35
mis eesmärgid valitsusel tegelikult on. Keegi ju ei keela sul maksta. Anna kõik ära, oled ehtne patrioot. Valitsusele, mitte rahvale.
l
lolliks läksid vai/ 25. juuni 2015 15:50
miks ma kõik ära andma peaks? Küüditamiseks läks vai?
Aga ravikindlustust tahan, asfaltteed tahan, tänavaelektrit tahan, tahan lapsi koolitada ja üsna mitu haridust anda, tahan et politsei pätte püüaks ja tuletõrje tuld kustutaks. Ma tunnen ennast nõnda turvaliselt. Ja selle turvalisuse eest tuleb makse maksta. Muid valikuid pole. Ei no loomulikult on ka teisi võimalusi, aga lindprii või prügikoll olla küll ei tahaks.
m
Maksa, maksa!/ 25. juuni 2015 16:09
Arvuta elatustaseme kurssi, mitte valuutat. Palju sa vastu saad oma maksude eest?
a
aga,/ 25. juuni 2015 16:41
ära sina maksa, kui nii saad!
Muidugi sellisel juhul oleks inetu viriseda, et riik sinu heaks vähe teeb.
Eks siis ootame pagulased ära, äkki hakkavadki selleks müstiliseks riigiks ja hakkavadki meie heaks tööle:)
Aga, ma ise pole arvutanud, mis asfalt näiteks maksab. Materjal-tehnika-palgad? Ma ei tea, mis see maksab, aga ise ma kõikki teid asfalteerida ei jõuaks, mida mööda sõidan ja teisi hüvesid tahaks ka ju saada. Mõistagi ei saa see vahekord olla 50:50, midagi peab ju üle jääma kasvõi lastekodude jaoks, lisaks...jne.
Kui kõik täidaks oma ülesandeid oleks muidugi hõlpsam. Esialgu oleks meie maale ja rahvale abiks sellestki, kui iga isa enda lapsed kasvõi veerandi jagugi ära toidaks...aga noh, inimesed on meil mädad, suurelt jaolt ootavad kõik, et keegi kolmas nende probleeme lahendaks ja kohustusi täidaks.
p
parandan/ 25. juuni 2015 18:28
Makse ei taha maksta ettevõtjad, seepärast nad ümbrikupalka maksavadki ning ka MTAl paistab ükskõik olevat.Et keegi jumala eest ei kaebaks, on vastavalt seadusele töövõtja ja tööandja võrdselt vastutavad ümbrikupalga eest, ehkki inimene,kes tahab tööd, see nõustub ka kõige hullemate tingimustega, elada on ju vaja.Ümbrikupalgast oleks lihtne lahti saada, kui see valitsust huvitaks -MTA tuleb tööle panna- aga nähtavasti ei huvita.
a
A.H., to Aga/ 25. juuni 2015 22:11
Lolliks opled joonud? Pagulased sul tööle ei hakka, võid edasi unistada. Ja kui sina maksad makse siis aitad riigil ka pagulasi nuumata, kui osa makse suudad ümbrikusse peita, siis on riigi mure kust pigiste julkade ülalpidamiseks papp leida. See ongi sinu jaq riigi vahe, mitte et sina oled riik.
a
aga/ 26. juuni 2015 11:01
seda ma ju räägingi, et ei hakka nemad meie heaks tööle. No et ikka ise peame olema see riik, mitte riiki vaenlaseks tembeldama. Seda pakkusingi, et ma hakkaksin ka sinu moodi oma riiki kiruma-vihkama ja kellekski kolmandaks isikuks pidama kui näiteks pagulased riigiks teen.
No aga seda te ju teetegi, pagulastele annab raha Euroliit, aga meie riigist sul kama või lausa viha...mine siis venesse või rootsi ja ole ise pagulane, kui riigikodanik olla ei mõista ning ise ennast, enda juuri ja riiki (mis oled sina ise) vihkad!
Ahh, vahet pole, kui sa juba aru ei saanud, siis ei saagi saama. Istu ja oota hüvesid "vaenlaselt" ehk siis riigilt ja ära ise midagi tee, siis on süüdlane omast käest võtta, kui oled settekihis...mõistagi riik, kes muu
h
Hetk/ 25. juuni 2015 13:44
Ära põe, nagu valitsus Sinule, nii vasta ka Sina oma tegevusega. Valitsus ei arvesta elanikkonnaga. Miks meie peaks arvestama sellise valitsusega? Hoolitse enda ja oma laste eest ega ära tunne süümepiinu ümbrikupalga pärast, sest valitsus on Sind sundinud sellist teed minema, kunavajate inimväärset elu. Edu Sulle ja kadu valitsusele.
p
25. juuni 2015 13:43
Pead Soome minema mis muud.

ü
Ümbrikupalk./ 25. juuni 2015 12:53
Praegu küll penskar. Aga minu 35-st tööaastast veeti 9 a. maha. Teadagi, miks. Nüüd olen pisut kalkuleerinud. Oleksin ma see 9 a. ümbrikupalka võtnud, oleksin rohkem teeninud kui aastate kaos alamakstuna. Nimelt ümbrikust poleks ma sentigi riigile maksnud. Sedavõrd oleksin endale tunduvalt rohkem säästnud. Pisut kainet kalkuleerimist, arvutamist ja ilma valitsust maksudega nuumamata jääb netona ümbrikuga rohkem kätte. Tahan seda öelda, et alla keskmise saava aastate kaos on suurem kui ümbrikuga säästes. Ei maks süüdlast otsida ümbriku maksjate hulgast, vaid seda soosiva valitsuse hulgast.
l
Lisatäpsustus:/ 25. juuni 2015 13:01
See, mis sa oma näruse palga pealt pensionifondi maksad, jääb tunduvalt alla maksuvabale ümbrikust saadavale. Oskan ilma maksudeta endale paremini säästa kui valitsejaid nuumata.
r
Raili/ 25. juuni 2015 13:32
Aga riigilt toetusi pensioni ikka tahad? Ja loomulikult ikka suuremat pensioni?Ja arsti juurde lühemaid järjekordi? Kui igaüks mõtleks nagu sina,et makse ei maksa,siis riik ei saaks isegi olemasolevat oma kodanikele võimaldada... Nende ümbrikupalkade pärast kannatavad ka ausad maksumaksjad ja nende lapsed.
o
Oh, Raili!/ 25. juuni 2015 14:30
Kui oleks see 9 a. ilusti staaži hulka läinud, ei mõtleks ma nii. Mõtle loogiliselt: 9 a. ümbrikupalka annaks mulle väga palju rohkem kui 9 a, mis minult ühegi sendita ära lõigati. Mõikad? Ja mis kasu saan ausatelt maksumaksjatelt? Mitte sentigi. Tegelikult läksin 10 a. tagasi Soome. Saan sealt võrreldes Eesti 35. aastaga 221 neto, Soome 10. aastaga 671 eurikut. Arvuta, kuidas tahad, oma särk on ihule lähemal. Ansip lasi oma langust ette nähes jalga. Taku veel nii noor, see on uuspatrioot oma parteile. Varsti ei anna sedagi, mis mina saan. Ei tea, kas läkski sulle kohale?
s
sittagi/ 25. juuni 2015 16:16
n
n jah/ 25. juuni 2015 12:42
mõtetu kirjutada neid artikleid ju niikuinii kedagi ei koti tänapäeva maailmas ainult iseenda peale tuleb loota ja ma räägin teile et aususega te kaugele ei jõua jäätegi kümne aasta pärast virisete samamoodi siin see on tõde
s
sanitar/ 25. juuni 2015 12:40
Miks ümbrikupalga eest?! Mitmel töökohal töötamine on ju ka legaalselt täiesti võimalik ja väga suur osa nt meedikuid ka töötab mitmes haiglas. Täiesti tavaline, ei ole siin ahastada midagi!
k
K/ 25. juuni 2015 13:34
Et siis orja surnuks ennast, lastele ära aega üldse jäta, kasvavad ise... peaasi et saaks maksud makstud riigile mille eest siis pagulastele toetusi maksta nii jah?
t
Tavaline küll/ 25. juuni 2015 18:34
Aga oma pereliikme eest hoolitsema küll ei taha inimest, kes töötab mitmes kohas väikese palga eest ja on väsimusest kokku kukkumas.Hooldusasutustes ei olegi ebatavalised juhtumid, kus patsient saab vale rohu töötaja tähelepanematuse tõttu.Lahkamine tooks kindlasti üllatusi, kui lahkamise eest ei peaks omaksed ise maksma (ja tavaliselt pole neil selleks raha)
m
maamee/ 25. juuni 2015 12:35
Hoiatus kõigile kes lapsi tahavad saada; minge parem Soome
m
mnjah/ 25. juuni 2015 13:34
Just-just,Soome sisserändajaks ja Soome sotssüsteemi kaela peale! Ise lähete,aga meile tulevaid samasuguseid materdate?
m
Miks kohe sots.abi peale?/ 25. juuni 2015 16:05
Soomes käiakse peamiselt tööl. Teenitakse rohkem. Makse ka makstakse, kas just progresseeruvalt rohkem. Aga elatustaseme-, ka laste garantii, on tasemel. Teile tulevad nüüd küll kõik tööle ei hakka.
a
aet/ 25. juuni 2015 16:34
Oioi, tutvu fb ja mingite netimimmide kommuunidega - seal on kohe õpetused, kaua peab Soomes olema elanud ja töötanud, et hakata sots.abiparasiidiks. Häbi on lugeda, kuidas elujõulised tibinad lähevad abiraha peale elama ja kuidas mustalt tehaks küünetehniku või massööri tööd.
p
25. juuni 2015 12:26
pole hullu, Krimmis hakkavad need, kes Vene kodakondsuse votavad, saama 280 eurot pensioni Ukraina 180 e asemel, praegu veel makstud ei ole, aga varsti hakkavad saama.
M
???/ 25. juuni 2015 13:15
Millal hakkavad? Ilmset alles pärast seda kui planeeritav Putinland, suur deržaava on taastatud. Seniks kulub raha uute tankide ja lennukite jaoks.
V
***/ 25. juuni 2015 13:36
Venemaal on tavainimese pension 175-250
m
mh/ 25. juuni 2015 13:41
Venemaal on lihtinimese pension 175-250
t
To mh/ 25. juuni 2015 14:32
Ja siis? Seal on paljud teenused ja kaubad ka palju odavamad!
j
Jah/ 25. juuni 2015 19:08
Aga nad saavad 55-aastaselt pensionile ja võivad töötada veel küll ja küll, et meile järele jõuda.
k
kotkas/ 25. juuni 2015 12:22
vaatan seda elu ülalt. Eestis olevat kohutav vaesus? Olla vaene koos arvuti, mobiili ja autoga on uhke ja hää. Toidupank kogub ellujäämistoitu, aga olen näinud, kuidas tillukesed rääbakutid ostavad ikka jäätist,krõpsu. limpsi. Kust nad oma sendid said? Toiduabi saab see, kes kõvemini hädaldab. tegelikud abivajajad ei saa midagi . Välja arvatud imesaade Kodutunne, Lööb pahviks, mis oludes lapsed kasvavad, aga see on nende KODU_
r
RUIGAJATELE..../ 25. juuni 2015 12:08
Mida te ruigate, seakari? Hakake ISE ettevõtjaks ja makske kasvõi 2000 eurot miinimumpalka kuus!
Aga kui oleksite ISE ettevõtja, siis saaksite aru, et ka 400 eurot maksta on paljudele ettevõtetele suur probleem. Siin ruigavad mõned, et tööd teha ei oska ja ei viitsi aga SUURT PALKA tahaks saada.... Kas nad on vaimselt haiged....?
h
hmm/ 25. juuni 2015 13:40
Tööd tuleb ülemuste poolest teha nii, et õhtuks on surm silmis ja kodus ei jaksa enam süüagi teha, tuleb tund aega peale koju jõudmist magama minna, et hommikul jälle ärgata, et tööle jõuda.
Paljudes kohtades ei lubata kohvipausegi teha. Miks eestlased muidu on väga palju haiged, sest ei anta hingamise ruumi, sest muidu üks paks persiinus ei saa oma persiinust ära toita.
ära tüütab see rabamine, jalad omalgi juba nii haiged, et igal võimalusel, kui saan istun ja puhkan jalgu, sest ei jaksa enam pikalt kaua seista ja ma ei ole veel 30 -ndki täöis saand, kui juba on vanainimese sündroomid küljes.
Rääkimata, et võiks 2-e tunni tagant omale mõne ampsu lubada,s est ka magu hakkab valutama, kui pole midagi närida saand. Ei ole ma mitte ülekaalus, võiks saada ca. 5 kg juurdegi.
Soomes pidid soomlased rahulikult tööd tegema, saavad hingata ja töö rahulikult läbigi möelda, Eestis see oleks juba liiast.
r
Raili/ 25. juuni 2015 13:46
Siis tuleb töökohta vahetada,kus kus tingimused inimlikumad,isegi kui palk suurem pole.Enamus tööandjaid on igatahes normaalsed. Ma ei ole ka suurepalgaline,aga meie väikeettevõttes on lubatud nii paar suitsupausi,kui ka pool tundi kuni tund lõunat,kus töötajad saavad väikeses kööginurgas süüa,mikros toitu soojendada,kohvi teha,jne.Joogivesi ja kohvi on tööandja poolt tasuta.
1
13,40/ 25. juuni 2015 14:37
Tänapäeval, kus igaüks võib hakata tööandjaks, on kuidagi naeruväärne tööandjaid kiruda.
Tee firma, anna endale tööd ja ole veel paljudele teistele heaks tööandjaks!
k
kle hmm/ 25. juuni 2015 15:06
sa oled lihtsalt überloll ju :( soomes rebivad end tükkideks need eesti kalevipojad, söögi-joogi tassivad eestist kohale ja ülejäänud varastavad poodidest. ja panevad 24/7 tööd teha, et rohkem teenida, kui eestis. lisaks üritavad iga hinna eest soome rahva maksudest makstud rahadest omale toetusi kiunuda, vale ja kelmusega. sellist rahvarämpsu, kes võõra maa raha peale pagulaseks läheb, küll ülistada ei maksa.
h
hahah/ 25. juuni 2015 15:07
suitsupausi? jajah, olen märganud tõesti, et neil, kellel ei jätk raha lastele söögiks, neil jätkub alati suitsu ja õlle jaoks :D haledad tropid.
m
Maksu ja Tolliametile tüngategija./ 25. juuni 2015 16:26
Ruigaja märkis siin ära,et hakkake ise ettevõtjateks,ning makske kasvõi 2000€ kuus.Keegi seda ei nõuagi,nõutakse inimväärset palka.2000€ kuupalgaga olen nõus 500€ isegi tööandale tagasi kinkima ,,preemiana,,et ta mind nii hea palgaga tööle on võtnud.Ega töötajad ka teavad,kas tööandja on võimeline palka tõstma,või ei ole.Kui aru saada,et see pole võimalik,siis esimesel võimalusel töötaja lihtsalt lahkub.Siin ei loe kvalifikatsioon,ega töötulemused.Tööandjad teavad,et asendamatuid pole,ning tuleb uus ,,ullike,,kes kasvõi pool aastat teeb seda tööd.Hmm märgib õieti kirjas,et töötempo on meeletu osades ettevõtetes,(ületunnid,puhkepäevadel,mis tasustatakse samaväärselt teiste päevadega)Täpselt ,sellest ka töö kvaliteedi langus,pinged,stress jne.See hakkab pikapeale mõjuma tervisele.Aga meil veel orje jagub,tulevad uued,nooremad jne.Kui saa ei suuda maksta norm.palka vastavalt töötulemustele,siis pane oma ettevõte,vabrik kinni.Sellest peaks iga ettevõtte juht aru saama,kuna on piiripeal töötammine,ning edasisel ettevõtlusel pole perspektiivi.No mida sa pead ettevõttet,kui Sul tööline saab 400€ kätte 8 tunnise töö eest.Mul oleks häbi sellist summat maksta töölisele täistöökohaga,pigem paneksin ettevõtte kinni,ning läheksin ise mujale tööliseks.
t
Teengi/ 25. juuni 2015 18:37
kuid mitte eestis, vaid soomes
v
viimase aja trend / 25. juuni 2015 18:40
on pigem see, et eestlased ostavad endale Soomes korteri või maja.
Need "Kalevipojad", kes ennast tükkideks rebivad, ei tööta mitte soome, vaid mingis eesti tütarfirmas, mis ei allu soome seadustele
w
wv/ 25. juuni 2015 15:59
Tere
Olen ise ettevõtja ja maksan inimestele üle Eesti keskmise palga
Töötajad rahul ja ise ka tööga rahul aga on tõesti neid tööandjaid kes käituvad oma töölistega nagu seakarjaga ja üritavad meeletud kasu saavutada ...isegi olen kuulnud kuidas nad räägivad ..ees ootavad head ajad ..varsti saame 380 eest tööjõudu juurde
m
Maksu ja Tolliametile ,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 17:16
WV,müts maha selliste ettevõtete juhtide ees.See ongi peamine,et ettevõttes töötav inimene saab väärikat palka,mis tagab elementaarse eluolu.Üle Eesti keskmise palgamaksjana oled väärt firmajuht,kes saab minu poolt vaid kiidusõnu.Töötaks sellise ettevõtja juures kasvõi 10 tundi tööpäevas,muidugi eeldusel,et ületunnid kõik ilusti kinni makstakse.Väga vähe on neid firmasid,kes nii toimivad,isegi vabu päevi ei anta nädala sees,kui puhkepäevadel teha tööd(see hädaabinõu,kui tellimus ruttu vaja täita).Selle all kannatab ka töö ,,sisekliima,,inimesed omavahel närvilised,tööandja ka jne.Peamine on,mida paljud tööandjad ei suuda ette näha,ega mõista,et tööline on rahul siis,kui tema tööd väärtustatakse ,ning tasustatakse vastavalt töötulemustele.praegu olukord küll vastupidine.Paljude tööandjate puhul on töölised vaid orjakari,kes ei vaja nii kõrget palka,ega väärilist kohtlemist.Miks muidu öeldakse ,et Eestlase parim toit on teine Eestlane.Saamahimu ja ahnus on nii suur,niisama võrdluseks ka riigikogus.Kes heal kohal,ning suure palga peal,see lihtrahvast enam hooli.Veelkord tunnustus minu poolt WV-le,oli ka positiivne lugeda tööandaja poolset kommentaari,muidu siin,et tee ise firma,ning maksa makse.Tean küll,olen kursis ,mis makse tööandjad maksavad,paljud ei maksa jälle.Arvutada oskan ka ise,ning omal ka silmad peas,millega firmajuhid tegelevad,kuidas elavad.Pole ka saamatu,ega Bocki jooja,lihtsalt kõik ei mahu ,,marjamaale,,ega ka õhku müüma.Lihtsalt südametunnistus tõrgub teist inimest petta,kui head äriideed puuduvad,ning ka min.palka ei soovi töötajale maksta,ega ,,nahka üle kõrvade tõmmata,,
t
Tõsi/ 25. juuni 2015 18:42
Tõepoolest on Eestis ettevõtjaid, kes maksavad head palka ja kus on normaalsed töötingimused, aga sellistesse firmadesse on raske tööle saada, sest seal tööjõud ei voola ja töökohad ei vabane.Peab lihtsalt lootma, et firmal läheb veel paremini ja firma laienenmisel tekib ka mõni töökoht juurde.
m
Maksju ja Tolliametile ,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 16:54
Keegi ei nõuagi mingit 2000€ kuus.Kui ettevõte loob selliseid 400€ töökohti,pole ju sel ettevõttel ka ,,pikka iga,,Esimesel võimalusel lasevad töölised sealt jalga parema koha peale.Sellest peaks iga mõistlik ettevõtja ise aru saama,et sellise madala palgaga kedagi kinni püsivalt ei hoia.Pigem juba ise lõpetada ettevõtte tegevus,kui müügioskused puudulikud ,ning viitsimist ei ole ettevõtet arendada.Ettevõtte juht saab ikka oma soovitud palga kätte.Inimesed on jah hädaolukorras sunnitud ajutiselt kasvõi 400€ -se palgaga täiskohaga tööl olema.Minul oleks häbi ettevõte juhina sellist palka töötajale maksta,pigem paneksin uksed kinni,ning läheksin ise tööliseks.Kui ikka majandada ei oska,siis paljast tahtest olla firmajuht ei piisa.Kõik me tahaksime olla firmajuhid,aga osadel inimestel lihtsalt südametunnistus ei luba nii madalat palka maksta töötajale,ning,,nahka üle kõrvade tõmmata,,Seega jääb üle vaid tööline olla.
t
tööline/ 25. juuni 2015 11:36
ausalt öeldes olen palju näinud ja kogenud, aga ikka võtab nukraks selline olukord. isegi ei oska ja ei taha siin riigis enam töötada ja elada! kas te kuradi massoonilõustad ja europerverdid ei saa aru, et asjad enam nii edasi ei lähe!
t
to: 11:36/ 25. juuni 2015 11:45
MILLE eest sulle, ajudeta sõimajale, siis palka maksta kui sa "ei oska ja ei taha" enam töötada....? Ime käppa või laku panni!
t
Tolli ja Migratsiooniametile,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 17:47
to-le.Inimene on pettunud selles riigis elamises,ning töötamises.Töötahe ka peaks vast ikka olema,aga asi on motivatsioonis.Kui inimene saaks parema palga peale,kas tal siis oleks pretensioone.Vaevalt.Lihtsalt tööandjad hoiavad palgad kunstlikult madalad.Mõned tööandjad on ka tublid,ning maksavad paremat palka.Ega nad ,,lambist ,,ka maksa muidugi,ikka vastavalt töötulemustele.Jutt siin sellest e.teema,et inimene käib päevast päeva tööl.Kuus 160 tunni eest saab 400€ palka.See on ju ülekohtune,mis motivatsioon inimesel siis tööl käia on.Kui ikka inimene on korralik,teeb tööd korralikult,kas ta siis ei vääri kõrgemat palka.Vaadates praegusi hindu ,teenuste hindu,kasvata üksi väikest last.Proovi ise 400€ kuus hakkama saada.Siit tulebki see,et inimesed lahkuvad üle lahe,kuigi palk vast pole midagi nii suur teiselpool,aga suhtumine inimesse,tööandaja poolt on teine.Küll imed ise ka kunagi käppa,või lakud panni,ei me ette tea,mis meil eluteel juhtuda võib?
j
jajah/ 25. juuni 2015 18:47
Palka hoitakse kunstlikult madalal, et sundida töötajaid äraelamiseks pidevalt ületunde tegema.Töötasin ise kunagi ühe sEesti tuntud suurfirmas, kus oli niipalu telimusi, et pidime pool aastat ületunde tegema.Kevadel aga algasid aiatööd ja naise dkeeldusid ületundidest , firma juht ütles selle peale:"Me peame vist palka vähendama, meil on nii suured palgad et inimesed ei taha ületunde teha!"Niimoodi töölistele otse näkku ütleski.
n
nukralt sõimavale töölisele/ 25. juuni 2015 12:18
Olen ka palju näinud ja kogenud,aga ikka tuleb tunnistada - igaüks on oma õnne sepp. Ja kui sa ikka veel aru ei saa,ole hea ja vaata peeglisse.
l
lisaks sõimavale töölisele/ 25. juuni 2015 12:44
Ja küsi endalt - mida ma olen siin elus valesti teinud ja mida hoopiski tegemata jätnud,et kõigis oma hädades pean teisi sõimama ja ennast haletsema.
f
Fata List/ 25. juuni 2015 15:13
t
Tolli ja Maksuametile,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 18:32
Egas peeglisse vaatamine tööd too,iseasi,kui modellitööd soovid teha.Vaadatud küllalt peeglisse,pole mul häda midagi.Ja,kui seda õnne pole,mis sepp siis oled?Kasitud,ning kena väljanägemisega,karskete elukommetega,ning kooliharidustki parasjagu saanud.Lisaks veel teinegi kool lõpetatud peale keskkooli.Viga vist elukohas???Ei tea,kas müüa elukoht maha,ning kolida ka pealinna kagu -Eestist,kus mesi magusam,ning suhkur valgem?

m
Margus Lepa / 25. juuni 2015 11:10
Haugume nüüd õige puu all ka natuke. Mõnedele puust ja punaselt ja lihtsate arvudega: Kui Ettevõte (riigi juriidiline isik) maksab inimesele (riigi füüsiline isik) palka 1000 eurot puhtalt kätte, siis vaadakem seda, mida lihtinimene ei näegi ja mille nägemise võimalus talle pähegi ei tule. Lisaks makstud 1000 eurole kannab ettevõte maksuametile üle:
töötukindlustusmakse 60 eurot
tulumaksu 270 eurot
sotsiaalmaksu 440 eurot
ja kogumispensionimaksu 30 eurot
Kokku siis makse maksuametile 800 eurot.
Ja pole mõtet rääkida, et see või teine makse läheb tegelikult ettevõtte arvelt – inimene saab 1000 eurot ja maksudele läheb 800. Ettevõtte palgakulu on kokku 1000 + 800 = 1800 eurot.
Järgmises vaatuses läheb inimene poodi ja ostab saadud 1000 euro eest süüa, söötes ühtlasi riiki käibemaksuga, mis on (1000 - 1000/1,2) umbes 167 eurot. Pood ja tema manulised saavad kauba eest tegelikult 1000 - 167 = 833 eurot.
Jutu esimesse otsa tagasi minnes avastame, et ettevõte pidi maksmise alguseks tekkiva 1800 eurot (tegelikult küll pisut rohkema) oma kontole saamiseks maksma kellelegi arvet esitades ära „jumaliku isetekke“ põhise 20% käibemaksu, mis oli antud summalt 360 eurot.
Nüüd vast alles on üks ring täis saanud. 1800 eurost erasektori töötajate tööga loodud rahast saab riik 1330 eurot ehk peaaegu kolmveerandi (73,9%, kui jätta aktsiisid, trahvid ja viivised välja) millest 360 eurot peab olema eelmise perioodi jääk või kui eelmist perioodi ei olnud, siis lihtsalt „tekkinud“ osa.
Noh ja lisaks veel "muud kulud". :-)
e
ehk siis/ 25. juuni 2015 11:50
kui sina saad 1000 euri kätte ja ostad selle eest endale süüa ja maksad korteriarved, siis riik saab sinu tegevuse pealt 1330 euri. Rohkem kui sa ise.
t
Triin/ 25. juuni 2015 12:14
Lisaks teksti läbilugemisele on vaja sellest ka aru saada st on vaja mõelda. See 1330 läks maha 1880-st. Vaat nii lihtne arvutus oligi. Aga mõtelda on ikka vaja.
e
Ebatäpne arvestus palga ja tööjõukulude kohta/ 25. juuni 2015 12:54
Ettevõtte tööjõukulud on brutopalk+sotsiaalmaks+brutopalgalt arvestatud ettevõtte töötuskindlustusmakse.
Ülejäänud maksud ja maksed firma lihtsalt peab töötaja palgast kinni. Võimalik oleks ka teine variant, tööandja maksaks töötajale brutopalga+kõik maksud ja maksed, töötaja ise maksab MTA-le, aga siis jookseks riigikassa kohe tühjaks. Taanis peaks olema selline süsteem.
Palgakulu ei ole sama mis tööjõukulu.
Muidu oled vahva mees Margus, oma minaga. Mängi jalgpalli ka, Sul oli kunagi kuradima kõva jalalöök.
n
nõus/ 25. juuni 2015 14:01
Jah,õige,just selline on maksuarvestus.Tööandja kulud ühe töötaja kohta on kokkulepitud palk+sotsiaalmaks selleslt+tööandjapoolne töötuskindlustusmaks. Töötaja saab kätte palga,millest on lahutatud tulumaks,töötajapoolne osa töötuskindlustusmaksust+võimalikud pensionisambad,kui need on.
m
Margus Lepa/ 25. juuni 2015 19:05
:-D Küsimus on selles, et raha, mis läheb maksudeks on töötaja toodetud raha ja sellestsamast rahast makstakse, peetakse kinni jne. Või arvab keegi, et "ülejäänud maksud ja maksed" teeb tööandja oma abikaasa hoiuste arvelt?
t
täpsemad arvud/ 25. juuni 2015 14:58
Töövõtjana kätte saades 1000€, maksud siis maksuvaba(154€) tuluga; töötukindl kokku -30,16, s/m - 414,72, pensionis - 25,13, t/m - 211,5 = tööandja kulu siis 1681,51, maksud 681,51 pluss k/m 1000 € tarbides ligi 167€. seega riigile 848 €, töövõtjale 833€ ja siit siis tõesti veel aktsiisidega saadud summad....
Parandage, kui miskit valesti aga töövõtja saab ikka vähem kui riik...
m
Maksu ja Tolliametile,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 18:45
Margus Lepa,olen sellega väga hästi kursis,palju ettevõte makse maksab.See netist palgakalkulaatori näol olemas.Tallinnas seal vast jah keskmine palk 1000€,kagu Eestis 600€.keskmine.Ega me siin saia,leiva eest vähem maksa,kui Tallinnas,küte ka sama hinnaga siin,telef.ja interneti teenuste osas ka hind sama.Autoremondi hinnad ka samad.Võtaks võrdluseks mööblitööstuse,kus ise viimati töötasin.Palk 600€ ,millest 400€ pangakontole,200€ mustalt kätte.Oli hea töökoht,ei nurisenud,oli küll ka oma autoga tööle ja tagasi 19 km.päevas,aga juhtus nii,et tulekahju,ning tootmishoone põles maha.Pidin otsima teise töökoha,aga keegi üle 500€ taha maksta kätte.See see viga ongi,miks ääremaad jäävad tühjaks.Siin pole norm.töökohti,kui ongi,siis kes see lahkub omalt healt kohalt.Mis siis tegema peaks,kas ka Tallinna ära kolima?
m
Mees Abjast/ 26. juuni 2015 08:48
HR. " Margus Lepa " Leian ,et siinkohal kus Te väidate , et pood ja tema manulised saavad 1000 euri asemel 833 Te küll eksite .Esiteks oli p..liitikutel õigus ,et hinnad ei muutu ,ei muutunudki mingi asi maksis n. 30 krooni nüüd maksab 30 euri ,teiseks ega kaupmees loll ei ole juurdehindlused on sellised ,et vajadusel saaks teha 50 % allahindluseid ja saaks ikka 100 % kasumit ,kolmandaks laseb kaupmees kõik oma kuld maksta kliendil ehk siis tarbijal.
k
25. juuni 2015 11:06
x
xxxxx/ 25. juuni 2015 11:18
Meie humaannne riik ei pane rongaisasid oma laste eest hoolitsema
r
Riik on ühiskondlike gruppide (indiviidide) kogum/ 25. juuni 2015 11:30
Kuule, xxxxx, miks ma peaksin sinu lasteisa panema sinu hoolitsema sinu laste eest?
m
minu teada/ 25. juuni 2015 14:03
Uue seadusega hakkab riik üksikvanematele maksma nii riigipoolset toetust,kui ka teise vanema eest elatusraha,kui see ei täida oma kohust.Hiljem nõuab riik oma kohust mittetäitvalt vanemalt selle raha tagasi.
i
Imelik/ 25. juuni 2015 11:27
Mis see Sinu asi on, kus on tema lapse isa? Mul on ka sama palk, aga isa mu 3 lapsel ei ole- ta on surnud. Nüüd said teada! Hakkas kergem ka?
i
imelik oled küll/ 25. juuni 2015 11:31
seni kuni minu maksud jäävad puutumata, pole minu asi
l
lisaks / 25. juuni 2015 11:31
ja sina oled valdavad vähemuses - piisk meres
j
25. juuni 2015 11:36
ja su lapsed saad toitjakaotuse pensioni
t
to Imelik/ 25. juuni 2015 12:20
Korralik isa toetab ise oma lapsi. Isegi juhul, kui on lahku mindud ja alimente polegi sisse antud. Tean üsna mitut taolist meest. Mõni loll maksab isegi nii palju, et peab üleval isegi lapse ema uut, mittetöötavat ja logelevat pulgajunkrut, tollele suitsu ning õlleraha.
Kui sinu laste isa on surnud, siis saavad nad ju toitjakaotuspensini ja kolme lapse kohta polegi seda nii väga vähe. Muidugi kui emal on olnud taipu seda taotleda.
a
aga/ 25. juuni 2015 13:49
t
to: to Imelik/ 25. juuni 2015 13:52
Kui ei tea, siis pole vaja haukuda, eks? Sinult keegi pole midagi küsinud ja ma pole ka vingunud, et mul pole raha või on raha!
Nii küüniline ei tasu olla, ja rumal!
n
25. juuni 2015 14:54
No mida sa ise haugud või sinule on millegipärast see lubatud? Kustkohast sa eelmises kommentaaris haukumist näed?
t
to imelik/ 25. juuni 2015 15:17
ära valeta, see on hea vabandus, aga tegelikkuses enamusel on isa "surnud" vaid selles mõttes, et ei hooli ei emast ei lastest ja midagi ei maksa. aga kes valis oma lastele isa? ema? seega keda süüdistada, ikka ennast.
ja muide, kui valetad, siis lisa ikka juurde, et mees on surnud, aga saan iga lapse pealt toitjakaotuspensioni. lisaks oma palgalae siis. + muid toetusi.
t
to to to Imelik 13:52/ 26. juuni 2015 16:15
Kui raha pole küsinud ja pole kellegi teise asi, kas sul raha on või mitte, no eks ole siis rahul ja naudi oma õnne! Mida sa siis siin veel vingud?
P.S. Kus sa seda väidetavat küünilisust nägid? Ja mingit "haukumist"? kes sind viidatud kommentaaris vingumises oli süüdistanud? Lugesin ekstra läbi ja ei leidnud. See on labaseim demagoogianipp, et süüdistada oponenti mingites väljamõeldud pattudes.
25. juuni 2015 11:28
Vaata, on naisi, õnnetuid naisi, kes tahavad last ........ Nad ei taha ei midagi muud kui ainult saada laps, neid ei huvita isa vaid ainult seeme. Nad ei esita kellelegi mitte kunagi pretensioone, ei alimentidele ega muule....
t
to 11:28/ 25. juuni 2015 12:13
Vaba valik? No ja keda siis süüdistada, kui selline variant vabatahtlikult valiti? Sel juhul peab ema kaluleerima ka seda, kuidas ta kasvatamisega üksipäini hakkama saab. Et kas on vanemate või sugulaste toetust. Et milline on tema enda haridus ja õpitud eriala ning kas sellega on võimalik ka laps ära toita ja kasvatada.
l
laps pole kasutatud preservatiiv/ 25. juuni 2015 11:47
KUS ON ISA???
+1 -6
Lapsed on vastutus, ja vastutus, nagu naha, on võõras nähtus, kodus õpetamata omadus. Kui lapsel pole kohustusi kodus, kui tema on isekas (kõik on tema pärast ja tema jaoks), ei võta enda peale kohustusi ka täiskasvanuna. Ära tüdinenud need LAHKU KASVAMISE jutud. mitte lahku kasvanud, aga küll oskamatus elada koos teistega arvestades.
a
Ausmees/ 25. juuni 2015 11:05
Seni, kui võimul on rahvavaenulik Reformierakond, ei maksa mina neile mitte sentigi. Röövlikamp.
h
Hmm/ 25. juuni 2015 11:08
Üksikemad on röövlikamp!? Milles nemad on süüdi, kui võimul on sinu põlatud erakond?
t
to: 11:08/ 25. juuni 2015 11:53
Vaimuhaigetel kesikutel ja ekrelastel on KÕIK peale nende ENDI röövlikamp (üksikemad, reformarid, IRL-i toetajad, SDE toetajad, parteitud, tavalised eestlased...). Idiootide ajud on si***a ja saepuru täis - loobivad kõiki inimesi sitaga....
i
irw/ 25. juuni 2015 11:33
Seni, kui võimul on rahvavaenulik Reformierakond, ei maksa mina neile (teksit järgi üksikemadele) mitte sentigi. Röövlikamp.
+6 -0
Üksikemad on röövlikamp!? Milles nemad on süüdi, kui võimul on sinu põlatud erakond?
+0 -5
___
Parem käsi ei tea, mida vasak teeb
p
25. juuni 2015 10:31
Pensionär on ka jah inimene ja vajab raha kuid üksikemal kahjuks või õnneks on ka väike laps kes peale ulualuse ka süüa ja riideid vajab ja head kasvukeskonda ja see ema rabab ninast veri väljas kuid ta ise on viimane kes endale midagi lubada saab..see on selline pidev üks ja see sama jahumine ja sellel lõppu ei tule...
e
etc/ 25. juuni 2015 11:04
e
25. juuni 2015 11:09
Eesti Nokia on üksikemad.
n
naine/ 25. juuni 2015 10:30
keegi siin võrdleb varasemaid aegu praegustega.......et ei olnud seda ja ei olnud teist.Ja praegu ? Praegu on kõik,puudub ainult raha.Ja varasematel aegadel ei läinud kindlasti üürile kolmandik palgast ja toidule ülejäänu.Ei maksnud lasteaiad nii palju, ei huviringid .Hambaarstile jõudis ka madalapalgaline.Ja ülimalt lollina kõlab soovitus õppida muu eriala.Hakkame ainult rahale mõtlema ja kes siis meid poest või söögikohas teenindab,koristab,maie lapsi valvab lasteaias.Need on ju kõik madalapalgalised töökohad.Või tahate,et mustanahalised sisserändajad teie last lasteaias valvavad ???
r
reeglina mälu on selektiivne/ 25. juuni 2015 11:28
Ja jah, hästi mäletan ,kuidas pidi ümbriku arstile andma, ravimid tutvuse kaudu otsima, ja maja ehitamiseks mehed varastas kolhoosist tsementi, telliskive, ja kõik vaba aeg kulus pikades järjekorades seistes. Kusjuures varem paljud päeval rabas tööd kommunismi ehitamise nimel, pärast kodus pidas loomi, kasvatas aiasaadusi, tegi konserve, moose, et lapsed saaks kõhtu täis. Ja ei olnud raha ka tol ajal, elati palgast palgani, lihtsaslt tol ajal nõudmised oli reaalsed, ei pidanud olema NAABRIST PAREM, ostma BMW, tubatäis mänguasju, nutikaid, nii palju riideid, Tai reisid ei tulud kõne all, Pärnumaa oli piisavalt hea kant.
K
— le/ 25. juuni 2015 11:52
Kui te sellega kokku ei puutunud, ilmselt olite nomenklatuuri ridadest
j
jajah/ 25. juuni 2015 18:55
Needsamad vargad ongi nüüd kõvad ärimehed.Aga on inimesi, kes ei varasta ühegi riigikorra ajal, sest neile on varastamine võõras.Ümbrikupalga maksja varastab nii töötajalt kui riigilt.
p
Pensionär/ 25. juuni 2015 13:01
Mina käisin hiljuti hambaarsti juures ja ei olnudki nii kallis kui kurdetakse.
p
pensionärile/ 25. juuni 2015 14:11
Just.Kui mitte lasta omale suhu surnuaeda tekkida ja kohe pisike auk parandada lasta pole kallis tõesti. Muide,kahe-kolme pudeli viina eest saab juba ühe hamba ära parandada.
n
näpukas/ 25. juuni 2015 14:12
Ma mõtlesin seda,et 2-3 pudeli viina raha eest saab ühe hamba parandada!
n
naisele/ 25. juuni 2015 14:08
Teenindavad need,kes on vabatahtlikult selle vähetasustatud ameti võtnud või vabatahtlikult omale parema hariduse saamisest loobunud,mis suuremat palka võimaldaks.
m
mammi/ 30. juuni 2015 17:06
ka vähetasustatud töö peab ju keegi ära tegema. Hull lugu kui madalapalgalist tööd mitte keegi enam ei teegi.........
m
MAXIMA müüja-kassapidaja väikelinnast Tõrvast./ 25. juuni 2015 10:29
Oi,400 on väga hea palk kui ise sellist palka saaks päevas 12 tunnise rabamise juures.
l
lihtsalt huvitab/ 25. juuni 2015 11:00
kui palju raha seal saate?
k
Kommenteerijale lihtsalt huvitab./ 25. juuni 2015 14:14
Ka naine Tõrvast.Kus see müüja julgeb oma palka öelda,siis teda homme seal tööl ka ei ole ja kuhu ta siis läheb.Minul üks tuttav nimega Ly oli seal tööl kaks kuud ja tuli ära.Oli palka saanud 262 EUR i kuus,ja inimene nüüd nutab ei saa vanasse töökohta ka tagasi,et miks ära läksid.Meil Tõrvas saavad ainult teenida kooli tänava õmblus vabrikus kus võtad perearstilt töövõimetuslehe ja käid vaikselt tööl ka.Seal saavad ainult palka kui oled jehhoova liige.Ise isiklikult spetsiaalselt tööl ei käi,muidu kaovad kõik igasugused soodustused.Praegu maasika aeg ja teenistus on igapäev õudsalt hea,mustalt alla 100 EUR i ei ole. Lihtsalt ei hakka ka üle pingutama,ei ole mõtet,hommikul varem lähen ja peale lõunat olen juba kodus.Tööle saaks aga ei ole mõtet siin idiootlikus riigis.Idiootlik riik maksab kõik kinni kui tööle lähen siis ei tule kuidagi välja.
m
Maxima/ 25. juuni 2015 14:56
Tallinnas saab 300- 350. Oleneb läbimüügist.
m
Maksu ja Tolliametile ,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 19:16
Vastus Kommenteerijale lihtsalt huvitab.Olen ka ise kagu -eestist.Mul üks tuttav,kes ka töötas aastaid nelikanthöövli spetsialistina ,Järsku koodndati terve tsehhiga (mingi 60inimest ära)paar aastat tagasi.Vot tema ütles,et ta põhimõtteliselt enam tööle ei lähe(ei olegi läinud),et seni,kuni inimväärset palka ei maksta tehtud töö eest tööandjate poolt.Mees korjab suvel marju,kukeseeni,ning müüb kokkuostu.Teeb ka mingeid muid haltuura otsi mustalt.Eesti riigilt,ega töötukassalt,ega sots .toetusi pole käinud ,,kerjamas,,Suvel,ning talvel püüab kala,ning kuidagi elab ära .Seega väga õige tegevus ka seal Tõrvas,pigem elada ,,mustalt,,töötades ,kui tööl käia min.palga eest.Las võtavad pagulasi tööle pigem,neile ei saa nad min.palka maksta,hakkavad karjuma kohe.
m
Maksu ja Tolliametile,,tüngategija,,/ 25. juuni 2015 19:22
Maxima-le.Eila Randpere teles viitas,et näe ,,Rimis ,,vaja kassapidajat 700€ palk.Meie eluolu on puhutud seebimullina suuremaks,kui tegelikult on.Eks vaja näidata ,et elame paremini,kui tegelikult elame.Jah elatakse ka muidugi paremini,eks need,kes ülelahe tööl,ning kodus olles ostavad marketitest toidupoolist kaasa tagasisõidul.Või noored,kes veel vallalised ja naudivad veel täiel rinnal elu.Kui oma raha otsas,eks isa ema toetavad kasvõi söögiraha andes.
t
to maxima müüja......../ 25. juuni 2015 15:24
12 tundi korraga jah, aga mitte 5 päeva nädalas. ära on tüüdanud sinusuguste ulgumine, kuidas on 12 tundi pikad päevad, kunagi ei lisa te juurde, et vabu päevi on seega oluliselt rohkem, kui neil, kes teevad 5 x nädalas 8 tundi. ega tundide arv tuleb sama kuus ju täiskohaga. tegelikkuses jääb sul vaba aegagi rohkem, sest tööle minekuks ja tulekuks kulub kuus kokku vähem aega, kui siis, kui käiksid 5 x nädalas. ehk siis hetkel sul mingi 15 tööpäev? aga muidu oleks ca 20. nii ümmarguselt. ja kui tööle minek-tulek võtab kokku tunni päevas, siis võidad 5 vaba tundi. ära nüüd enam vingu, jää kuss juba oma töötundidega. samuti oma maximaga, kui oled loll, siis oledki maxima kassas, kui oleksid targem, saaksid parema töökoha, vot mis lihtne elukene.
v
vale puha/ 25. juuni 2015 18:58
12 tunniseid tööpäevi tehakse ikka 5-6,sest töötajaid on vähe ja pidevalt on keegi haige ka, kuid töö tuleb ära teha, kuni veel liikuda suudad.
m
mati/ 27. juuni 2015 09:19
12 tundi päevas?Aga kas üks kord kuus tuleb teha 12 tundi?Kurdetakse pikkade päevade üle aga seda ei mainita , et 1-5 päeva kuus käiakse tööl!!
R
???/ 25. juuni 2015 10:24
Raske on muidugi, kuid kus on siis see teinepool, lapse isa? Miks tema ei toeta ega aita, kus on vähemasti alimendidki? Kahjuks ei saanud artiklit lõpuni lugeda, seetõttu nuputan ise. Tüüpjuhtumid on meil muidugi sellised, et niinimetatud isa viilib oma kohustustest kõrvale. Saab oma tahtmise, paneb hõlmad vöö vahele ja kaob. Nagu ütleb rahvaiik kõnekäändki, et isa metsas, saba seljas!
Siit aga kivi sarnaste alt läinud emade kapsaaeda. Mehi tuleks siiski hoolikamalt valida. Mitte igast pikast lokkispäisest, kes diskol hästi tantsib ja kohvikus välja teeb, ei saa vastutusundlikku isa. Nohikutest saavad vahel märksavastutustundlikumad perepead. Enne "jah" sõna tuleks üksteist ikkagi pikemat aega tundma õppida. Sama kehtib ka juhuslike partnerite kohta. Enne üheskoos voodisse minekut, ammugi veel et lapse soetamist tuleb ikka üksteist tundma õppida ja hoolega kaaluda. Elu ei ole vaid naljamäng ning lõbu, ei ole lust ja lillepidu. Nooruse mõtlematused ja vead nuhtlevad kahjuks pärast tagantjärgi veel terve elu.
j
Jänks/ 25. juuni 2015 10:50
Üksiemale võib ju moraali lugeda, aga milles laps süüdi on? Tema võimalused on piiratud ning vaesus mõjutab kogu tema elu, sünnist surmani. Varsti hakkame maksumaksjatena neegrite ülapidamiseks tunduvalt rohkem maksma ja kellele sa siis moraali lugema lähed?
x
xxxx/ 25. juuni 2015 11:24
Ka normaalne ja tubli meesterahvas võib mingil momendil ära keerata,muidugi
ei õigusta see naisterahvaid kes vaatavad ainult pahasid poisse ja pärast nutavad
r
Raha./ 25. juuni 2015 10:22
Kuulge inimesed, ka minul sündis esimene laps 70 aastatel ja teine 80 aastatel. Oli jah marlid ja ise tegime putru, keetsime juurikaid. Aga asi oli selles, et isegi 50-70 rublaga said normaalselt ära elada. Kuna elukallidus ei olnud üüratu nagu nüüd. Kõikidel oli oma elamine ja maksud elamise omad olid nii
madalad. Ei olnud sahkerdamisi üürituludega, ei visatud inimesi korterist välja. Kõikidel oli ikka elamine olemas ja oma. Hiljem hakkas see jama pihta, et pidid erastama neid. Noortel ei olnud neid kollaseid pabereid ja aastaid, et erastada ära elamine. Ja siis hakkas pihta sahkerdamised. Inimesed jäid ilma oma elamisest ja elukallidus tõusis järjest. Peale seda hakkasid inimesed juba jääma hammasratta vahele. Nüüd on elukallidus üüratu ja töötasu madal. Elukallidus on Euroopa oma aga palgad alles alla tugevalt Euroopa omad. Olgu see lastetoetus, pension, palk. Pole ime, et inimesed otsivad veel juurde teise töökoha ja peaks olema seadus, et firma võib maksta inimesele, kuidas tahab. Niikaua, kui hakatakse mõtlema oma inimeste peale. Ja nüüd aga palun kirjutus. Mida on teinud Maksuamet selleks, et inimesed saaksid normaalselt elada? Nad võtavad isegi viimase sinu käest, kui võimalik. Las Maksuamet uuriks paremini kõrgepalgaliste elamisi, olemisi, üürituru sahkerdamisi, kuidas saab ühel perel olla 3-4 korterit+ majad. See juba näitab, et õigel teel teenitud raha eest ei saa neid kuidagi. Kõik ei saa pärandusi kaugelt maalt miljoneid. Aga ei neid ei uurita. Uuritakse ikka seda vaest inimest. Meie Eesti süsteem on mäda. Ka mina olen selle poolt, et pagulaste raha tuleks anda vaeste peredele ja neid siia mitte lasta, vangla raha mis on kuu 1450 eur. vist tuleks viia 300 eur. kuu ja sealt ka ülejäänud rahad anda rahvale. Riik peaks kõikidele andma elamise ja siis jääks sahkerdamised ära.
K
?/ 25. juuni 2015 10:54
Kas sa ehk selle 50-ne rublaga pisut üle ei paku? 70-ndate algusest olin ma juba ise tööinimene ja miinimumpalk oli siis juba 70 rubla. 50-ne rublane miinimum oli marksa varem, kuuekümnendate algupoolel. Mäletan, et minu ema oli tol ajal 50-ne rubla peal, mistõttu meie perel olid pidevalt näpud põhjas . Aga 80-ndatel oli ka miinimumpalk kõrgem kui 70-ndatel. Kui paju, seda ma enam ei mäleta kuna siis ma sain juba üle miinimumi. Mäletan, et 80-ndate teises pooles oli mul palk 150 rubla, mis jäi keskmisest siiski tublisti alla, keskmine oli siis juba 200 ringis.
n
nii ja naa/ 25. juuni 2015 12:33
Mäletan ka aegu 70-ndatel, noored pered elasid tavaliselt vanemate korteris ühes toas, autot reeglina ei olnud, pangalaenu polnud võimalik võtta, et endale elamine muretseda, no ei taha seda aega tagasi. Lapse sündides sai mähkmeid õmmeldud ja päev kulus tavaliselt neid pestes, aga raha mähkmete peale ei kulunud. Arvan, kui tänased noored lepiksid selliste tingimustega, elaks ära küll, aga jutt sellepärast siin, et pole vaja halba aega heaks mõtelda.
n
Näiteks:/ 25. juuni 2015 13:11
Kui mõnel nooremal inimesel elasid ema ja isa lahus ja mõlemal oli korter ,siis võis see inimene saada päranduseks kaks korterit .Nii ongi sel inimesel kaks korterit .Lihtne ju!
j
johhaidii/ 25. juuni 2015 14:15
No ei saa võrrelda siga ja kägu! Ehk võrdleks praegust aega siis juba keskajaga? Ei saadud 70-ndatel ka Soomes 3000-eurist keskmist palka.
m
mnjah/ 25. juuni 2015 14:19
Olin 80-ndate esimeses pooles lasteaiakasvataja.Palk 70 rubla.Minu ema töötas polikliinikus meditsiiniõena,palk 60-70rbl. Kaevurid said 250-300rbl ja nemad olid tolle aja mõistes rikkad ja ühed vähesed,kellel oli ka auto,žiguli muidugi.
t
to raha/ 25. juuni 2015 15:32
krt, häbi peaks sul olema ülistada! ja valetada! loomulikult jätkus raha, sest sel ajal ei ostetud vanu autopanne, mobiile, arvuteid, mikrosid, nõudepesumasinaid, valmistoitu, jne jne igasugu träni ja nänni. ja see, et sinule elamine oli, ei tähenda, et kõigil oli, elati keldrikorterites, kus praegu kisendaksid nagu siga aia vahel, et su inimõigusi rikutakse. elati ühisköögiga, külmas ja hallitavates lobudikes, elati sugulaste juures, närustes ühiselamutes terve perega ja terve elu muide jne. elati 1-toalistes pead-jalad koos kümnekesi. aga seda sa targu ei maini, eks? häbi sul olgu. oled ikka alatu inimene küll kiitma siin, et vot kus oli hea elu. praegu inimesed kulutavad oa raha ebaotstarbekalt, vaata ise peeglisse mis tarbetut träni tellid omale kataloogidest jne. pane kulutused kirja ja võrdle, mida neist nõuka ajal ostnud oleksid. veelkord: HÄBI SULLE

p
pfff/ 25. juuni 2015 10:19
Laaberdagu vähem. Üksikvanem elab 400ga normaalselt ära. Proovige elada 6 liikmelises peres, kus kuus on sissetulekuks vaid 300€
t
to pfff/ 25. juuni 2015 12:26
Kuuene pere ja 300 eurot? Isegi toimetulektoetustest peaks nagu pisut rohkem tulema.
t
to pfff/ 25. juuni 2015 15:36
miks peaks proovima idioodi elu elada? kui on endale 6 titte tehtud, aga ei käida tööl, siis on küll oma mure ja kidugu edasi. ehk võtab külm ära, sellised ei peakski sigima, see peaks seadusega keelatud olema.
p
pfff/ 26. juuni 2015 06:08
to pfff / 15:36, 25. juuni 2015 - 6 liikmelises peres on ikka 4 last. Õpi arvutama.
Miks on inimene idioot, kui ta elab maakohas kus rahvast ei hoolita ja töökohti pole. Üks vanem käib 20km kaugusele tööle, kus orjapidajafirma maksab palka umbes 200€. Sinna lisanduvad 90€ 2 lapse raha. (teised lapsed lasterahaeast väljas nüüdseks) Vald toimetulekut ei maksa, kuna nendejaoks on 300€ sissetulek piisav.
Seega käige põrgu oma idioodi jutuga. Ja ei, me ei koli kuhugile linna, kus koguaeg lärm ja elamise eest maksad juba 500€
e
eks/ 25. juuni 2015 10:14
kaksikisadel on veel raskem,kui peavad kõvasti tööd rabama,et naisi ja lapsi ära toita
s
25. juuni 2015 10:21
Sel juhul "vabrik" kinni, kui ei jõua toita!
m
merca/ 25. juuni 2015 10:55
..hmm ..kaksikisadel. kas silmaspeetud isa'st kes peale oma esimese seadusliku ja pitsatiga paikka pandud pere..ja nt ..2 last. majalaen,-autolaen..jne otsustab lõõgastumiseks tiibu ripsutada...ja sehkendab teise nn -kodu. hmm. usun ,et varem või hiljem see mees/isa murdub ja keegi kannatab. Samas eiole vaja sõimata nn üksikemasi...mina kui emane tahtsin last ISE..vaadates ja vaagides oma elu ja olu ja võimalusi. mitte ei palunud seemendamist /isa / isase käitumise järgi. ( aga kahjuks..ka kõikse paremad ja targemad ja asjalikumad ISAD ..on sattunud elu hammasratastevahele. / töökaotus. see aeg eiole veel kaugel.-kus lihtsalt 1) lasti lahti.-õnneks tänapäeval koondatakse. 2 ) asutus /firma ...jne ..läks pankkrotti. 3) tervis.. jne. ja ka haridusteele ja ..teisele..tulusamale töökoha otsimisele eitasuks ikka kriisata ja näpuga vehkida..ei jätku kõigile Head ja Sooja ja TULU sisstoovaid töökohti. ei jätku. ja kegi pab ka selle nn lihttöö odava palgaga äätgema, et harittud ja kasitud sekretäärid ja mänedzäärid ja muud haritud ja phmel kohal istujad saaksid asjaeest ikka istuda
x
xxxxx/ 25. juuni 2015 11:28
Kas keegi sundis lapsi tegema relvaähvardusel.
K
!!!/ 25. juuni 2015 10:09
Kui proua sai 400 eurot kuus, oli ju see isegi pisut üle miinimumpalga. Muidugi on sellega nüüdsete hindade juures näpud põhjas, kuid ega tema olukord veel kõigehullem ei olegi. Praegu on see miinimumpalk 390 eurot kuus miinus maksud. mullu ja tunamullu oli veelgi väiksem. Kahjuks ei saa mõned isegi mitte miinimumigi. Tean näiteks klienditeenindajat, kellele makstakse vaid 0,9 miinimumi. Pooltosina aasta eest oli neid seal kontoris kolm, seejärel kaks ja lõpuks lõpuks üksipäini. Siis nuputasid kõrged ülemused ja normeerijad, et sedagi on liig palju, 0,9 kohast, s.o. 36 töötunnist on enam kui küll. Ühtlasi võeti ära ka senine lisatasu koristamise eest (koristajakoht oli juba ammuilma likvideeritud). Aga kas tööd ennast seetõttu ka vähemaks jäi? Ikka tuleb kõik ära teha ja seetõttu venib tööpäev enamati ikka pikemaks, millal 0,5 tundi, millal terve tund, pinguta kuidas tahad. Ainult et ega selle eest midagi rohkemat ei maksta. Et võiks seliise tööandja juurest lahkuda? Võiks küll, aga ega maakolkas mingit muud tööd ju saada ei olegi, niigi on pooled elanikud töötud. Seega vana tarkus Švejkist: lõuad pidada ja edasi teenida!
t
to !!!/ 25. juuni 2015 15:40
vihale ajad lausa, kui oled nii loll, siis on sulle paras. ükski normaalne inimene ei tee sellistel tingimutel tööd ja veel lisaks omast ajast. ainult väga loll inimene või selline, kellel on sellised vead, et teda mujale ei võeta. näiteks vahele jäänud vargad, neid ei taheta, kui jutt lahti läheb. või joodikunärud, kes vahel tööle ei saabu. või siis harimatud matsid. või laisad ja kohusetundetud. milline neist sina oled? kohusetundlik töötaja saab igal pool normaalse koha, ükskõik kus ta ka eestis elaks. täitsa ikka oma viga, kui ei saa.
e
ei saa/ 25. juuni 2015 19:03
igal poole ei ole piisavalt normaalseid töökohti vaid pead valima halva ja veel halvema vahel.Kõige halvem, et Eestis on niipalju inimesi, kes ligimesest ei hooli ning kui teisel on raske, siis tunnevad rõõmu.
t
töötaja/ 25. juuni 2015 09:53
Pigem peaks avaldama ettevõtted kes miinimum palgaga inimesi mõnitavad.Anda neile sama summa kätte ja las vaatavad siis kuidas elu on!!!!!!!
k
keegi ei keela / 25. juuni 2015 10:04
ju otsida endale hästi tasustatud töö!
Või hakka poliitikuks! Peaasi, et poliitikud on rahul ning saavad endale "ökonoomseid" autosid lubada, reise, hääd elu ning põlastavat pilku mis ütleb, et mis sa virised!
O
?/ 25. juuni 2015 10:30
Otsi uus hästi tasustatud töö? Vahest juhatad? Eriti kusagil Võrumaa või Virumaa kolkas, kus niigi suur tööpuudus. Võiks ka muidugi Tallinnasse tulla, aga elamine ja pere on kohapeal. Ja kui pealinnas nõutakse ühetoalise eest nii 350-400 eurot pluss komunaalkulud, mis siis Tallinnas teenitud palgast üle jääkski? Vaevalt, et need paarituhandese plgaga töökohad sealgi vedelevad. Miinimumilaadse palga peale pole aga mõtet minnagi - ei piisa isegi mitte korteri jaoks, söömisest rääkimata.
P.S. Kui esindad mõnda parteid ja on pakkuda riigikogu poliitbroileri kohta, võtame ühendust, mina oleksin kohe valmis.
x
xxxxx/ 25. juuni 2015 11:33
Kas kõik peavad sinuarust Soome põgenema.Kui elad ääremaal siis isegi
tallinnas normaalsema palgaga töökoha leidmine ei aita sest palgatõus
kulub elamispinna üürimisele ja transpordikuludeks
m
MIda te kraaksute ettevõtjate kallal?!?/ 25. juuni 2015 16:25
Kui see kõik nii lihtne on, miks te siis ise ei hakka ettevõtjaks?!?! Te üldse teate mis ja kui palju peab riigile maksma? Ei?
Tüüpilised eestlased - valima jooksevad ikka pugedes ja kiljudes kui hea elu on, peale valmisi on kõik teised süüdi peale teie! Alati kus ei ole teid, seal on rohkem raha, tööd ja heaolu.
Kurat seda teab, võib olla ongi nii! Ei ole selliseid virisejaid vaja.
e
?-le/ 25. juuni 2015 16:42
ei juhata, sest rumalale ei anta kuskil suurt palka. aga vihjeks, et elan tallinnas, saan palka, maksan makse, elan ilusas uues majas ja käin välismaal puhkamas, kui soovi on. auto on ka uus. ehk siis raha jätkub ja keegi ei kingi, ikka tööd tehes teenin. miks sina ei peaks saama? mis sinul siis häda on? rumalus pole vabandus.
a
aga/ 25. juuni 2015 19:05
teil endal on ka suur puue, empaatiapuudus.hea, et minu tuttavate hulgas selliseid ei ole, ka need, kes hästi teenivad mõistavad ikkagi teiste häda.
m
merca/ 25. juuni 2015 11:02
mul juba vähe vedanud selles süsteemis... boss kes koguaeg räuskas seljataga..(otse ei julnd midagi näkku öelda ) ..t miks nii ja miks i saa ja miks ei jõua jne jne...pidi ise tegma- 2 ja pool . PIkka tööpäeva tööd. 6st-23ni. . Mul hea meel. ta sai töömaitse tagasi suhu.kuigi kidises, et kodus vaja see teha.. ja laps vaja viia ja tuua..( koolist huviringi ja järele )ja mingi kokkulepe kellegagi ja kultuurne teatriõhtu..:D .. sain nn habemesse naerda. Õnneks tänapäeval pole madalapalgalisel aega ennast -kultuurselt harida- 12 tunnised tööpävad ja kodu ja ...ülalhoitavad. koer/ad . kass/id, laps/ed..isegi mees vajab hoolt. kasvõi pluusile nööbi etteõmblmise näol...
t
to töötaja/ 25. juuni 2015 15:42
aga kes sul keelab, tee firma ja maksa kõigile mitu tuhat kuus. firma tegemine on 20 minutit netis, isegi sissemaksu pole vaja, hakka aga pihta, milleks hädaldada, et teised ei tee sulle mõnusat ja mugavat töökohta, kus saaksid omale viina- ja suitsuraha teenida? noh, mis passid veel, firmat tegema ja kõik töötajad hakkavad sind ju jumaldama.
m
Mees Abjast/ 25. juuni 2015 09:52
See kallid kaasmaalased ongi reaalsus, millegipärast meie p..liitikud seda näha ei taha. Mis kõige parem selle asja juures, et pagulastega tegeleda tuleb riigiteenistujate/ametnike armeed veelgi suurendada. Ei oleks mu abikaasa Eestist lahkumise vastu oleks ma ammu oma suguseltsi teed läinud ja elanud juba koos lastega Soomes, olen käinud seal tööl ja teeninud kuus abitöölisena 1800 eurot kätte, siin olen peene nimega spetsialist ja saan poole vähem.
a
Ahh?!/ 25. juuni 2015 13:30
Ja kes Sa ise Soome pagedes oleksid??
s
SIIM/ 25. juuni 2015 09:50
Ümbrikupalk on kahe teraga mõõk - pension jääb selle võrra väiksemaks. Täna pakub see küll rahamuredes leevendust, vanaduses jätab aga nälga.
S
. / 25. juuni 2015 10:04
Soovitan lugeda pensioni määrade kohta. Kui töötasu ei jääb alla 900 euri kuus, saad ikka põhimõtteliselt miinimumi. Küll selle eest hoolt kantakse, et õiged inimesed suurema pensioni saavad.
t
to ./ 25. juuni 2015 10:44
Pole vaja soovitada, tean omal nahalgi. Et alates 1999.a. kui rakendati pensioniaasta arvestamisel koefitsendisüsteemi, ei võrdu tegelik tööaasta enam pensionistaaži aastaga. Et kõrgepalgaline saab tööaasta eest 1.5 - 2 staažiaastat, alla keskmise aga mitte ühte aastatki. Et võib 10 aasta eest vaid 6-7 staažiaastat saada kui sedagi.
Aga kui inimene nõustub ümbrikupalgaga, röövib ta hetkehuvi silmas pidades ise oma pensionit. Peremehele on see muidugi kasuks - tema rõõmustab ja hoiab kokku sotsiaal, tervishoiu ja töötukassa maksu. Kannatajaks pooleks jääb lõppkokkuvõttes aga ikkagi töötaja. Minul endal seda muret ei olnud, mitte keegi mulle ümbrikupalka ei pakkunudki. Mina töötasin riigile kuuluvas suures ettevõttes, kus oli kontroll ja selline mahhineerimine oli võimatu. Need kopikad, mis tööleping lubas ma ka kätte sain, kuid ei mingit ümbrikupalka enam juurde.
x
xxxxx/ 25. juuni 2015 11:42
Kas pole lõpuks nii et see kes ausalt teenis miinimumilähedast palka
hakkab saama täpselt samasuurt pensioni kui narkar või tööpõlgurist
jota sest euroliit ei luba ju viimaseid nälga surra lasta
m
mnjah/ 25. juuni 2015 14:30
Kõrgepalgaline (al ca 3000) saab pensionikoefitsiendi isegi 10 või enam.
o
ott/ 25. juuni 2015 09:41
1000miinimum palgaks siis ei nälgita enam
t
to ott/ 25. juuni 2015 09:53
Küll nälgitakse, kui hinnad vastavalt tõusevad. Komunaalteenused, korteriüürid, laenuprotsendid, elekter, ravimid, bensiin, toit, rõivad j.n.e. Ja küllap neid tõstetakse, kui rahval raha rohkem kätte koguneb.
k
kahe teraga mõõk/ 25. juuni 2015 14:34
Kui 1000 miinimumpalgaks,siis jäävad paljud töötuks ja ei saaks enam sedagi,mis seni. Ka tööandjal ei kasva raha puu otsas..Mõnevõrra kasvavad ka toodete/teenuste hinnad,aga kõrgemaks,kui välismaal,ei saa neid ju tõsta.Juuksuris hakkaks juukselõikus maksma senise 8-10 asemel 40,nagu Soomes,jne.
k
kahe teraga mõõka pole/ 25. juuni 2015 19:09
Tööandja tahab kogu aeg saada suuremat kasumit, seepärast ta ei tahagi palka tõsta.Kasum tuleb põhiliselt palkade arvelt, mida väiksem palk, seda suurem kasum.
t
to kahe teraga mõõk/ 26. juuni 2015 16:34
Saab ikka küll. Mul tuttav mesinik ja moosikeetja käis mõne aasta eest autoga Soomest suhkrut toomas. Mitusada kilo. Sest et seal oli see tol ajal meie suhkrust oma poolteist korda odavam. Mu kunagine töökaaslane käib naisega korra aastas Londonist rõivaid ostmas. Nii endale kui ka 2 lapsele. Terveks aastaks tagavaraks. Hinnavahe on selline et tasub sõidu ära ja jääb veel ülegi. Ja Saksamaal on näiteks nii šokolaad, või kui ka palju muudki odavam kui meie kauplusekettides. Ka tänu kõrgemale käibemaksule ja omaosalusele on meil Euroliidu kalleimad ravimid. Nii Viinist kui ka Pariisist võib saada kingi ja rõivaid odavamalt kui meil.
n
Nali/ 25. juuni 2015 09:35
Ikka veel loodate Pensoini peale?See on ammu väljaöeldud , et pole ju noori, kes riigile makse maksaks!Et midagigi loota, tuleb see mõnes teises euroopa riigis valja teenida, st. Makse tuleb maksta riigis, kes garanteerib pensioni ja palgast jääb ka nii palju ule, et kogud iseendale.Olen noorelt lesk ja 2 last kasvatanud, pole midagi hullu olnud.Tuleb teha õigeid valikuid.Oppida hea elukutse ja töötada!Miks peab kogu aeg halama!Kui inimesel-lapsel on sügav puue voi raske haigus, siis on kull raske.Koik muu on ületatav.
h
Huviste/ 25. juuni 2015 09:45
k
K./ 25. juuni 2015 11:02
Räägi mulle, mis see hea elukutse on. Ja kõigil ei ole vaimseid andeid, et saada arstiks, õppida õigusala vms. Samuti ei ole paljudele antud kunsti ja ilumeelt ning käelist osavust, et saada tunnustatud juuksuriks või rätsep-stilistiks. Paraku peab pool elanikkonnast leppima tavapärase lihttööga ja seda isegi siis, kui võimeid oleks natuke enamaks. Tihti on lugeda, et miks inimene on müüja, nõudepesija, hooldustöötaja, koka-abi, ehituse abitööline aga need tööd on vajalikud ja nendele ametikohtadele on samuti tööjõudu vaja. Miks siis ei võiks neile tagada palka, mis tagaks inimväärse elu.
x
xxxx/ 25. juuni 2015 11:44
Huvitav oleks vaadata ühiskonda kus kõik on juristid,arstid ja ärijuhid
m
mnjah/ 25. juuni 2015 14:38
Kui lihttööline tahab nt 1000,siis spetsialist tahab 3000,juht 5000,arst samuti 5000,jne. Niimoodi hüppeliselt palka tõsta ei suuda keegi.Kasum peab ju siis ka nii palju tõusma,et oleks,millest maksta. Järelikult peavad tõusma hinnad ja maksud.
j
jajah/ 25. juuni 2015 19:12
Kommentaator Nali arvab, et see on loll, kes hooldajaks või medõeks hakkab , ju ta loodab, et temal kunagi haiglaravi vaja ei lähe.
m
27. juuni 2015 08:16
Meil ju ärikad peaaegu juba ruulivad! Või juhivad Elronis, Eleronis, Haigekassat, valitsust... spetsialistid?
k
K./ 25. juuni 2015 11:02
Räägi mulle, mis see hea elukutse on. Ja kõigil ei ole vaimseid andeid, et saada arstiks, õppida õigusala vms. Samuti ei ole paljudele antud kunsti ja ilumeelt ning käelist osavust, et saada tunnustatud juuksuriks või rätsep-stilistiks. Paraku peab pool elanikkonnast leppima tavapärase lihttööga ja seda isegi siis, kui võimeid oleks natuke enamaks. Tihti on lugeda, et miks inimene on müüja, nõudepesija, hooldustöötaja, koka-abi, ehituse abitööline aga need tööd on vajalikud ja nendele ametikohtadele on samuti tööjõudu vaja. Miks siis ei võiks neile tagada palka, mis tagaks inimväärse elu.
r
rp/ 25. juuni 2015 16:29
Eestis ongi see asi, et ei väärtustata ei inimest ega tema tööd.

k
Kus on õiglus/ 25. juuni 2015 09:26
Äsjases Kanal 2 dokis Pagulased... mainiti, et pagulased hakkaksid saama erinevaid elamistoetusi kokku üle 1000€ kuus! Miks eestlasi omal maal vihatakse?
E
./ 25. juuni 2015 10:05
Ehk siis, kui laps küsib kohukest või apelsini, vastad, et kahju, laps - ei saa, meil on vaja pagulasele toetust maksta.
m
miks hädaldad?/ 25. juuni 2015 09:23
valite teerulli ja siis loodate et see muutub sulepadjaks! ei muutu, õppige mõtlema ja õigeid valikuid tegema, ärge sõimake neid, kes tahavad siinset elu inimväärsemaks muuta.
j
jah/ 25. juuni 2015 09:15
Ei tea,kuidas selle üksikemal on raskem,kui üksikult elaval pensionäril,kes saab 300.-miinus arvete maksed, jääb kätte 80.-.Ka vanaemad ja vanaisad vajavad toitu ja riideid.Me ei räägi,et tahame palmide alla minna haigeid konte ravima.Ootame,et sellest kurjast ilmast saaks ruttu kalmistu männi alla.Nad on kannatanud oma terve elu,kus sandikopikate eest rügasid teha tööd ja 50 aastat nuusutasid vene sõdurite sineli haisu.
E
./ 25. juuni 2015 10:07
Ei ole pensionäril raskem, kui üksikvanemal, kes kasvatab lapsi või neil, kes miinimumpalga eest tööl peavad käima. Ja neid viimaseid on päris palju.
x
xxxxxx/ 25. juuni 2015 11:50
Pensionär ei tea kui palju kulub raha lapse kasvatamisele,kas tal oma pole lapsi olnud
Muuseas penskarile et nõukaajal elasid kolhoosnikud vägagi hästi,jõukamates kolhoosi-
des ehitati tublimatele täätajatele lausa tasuta elumajad,kes keelas penskarit tööd
tegemast sinelinuusutamise asemel.Lapsena käisin isegi kolhoosis heinapalle vedamas
ja suvega sai teenitud 350 rubla ringis
m
Mis siis viga oleks olnud/ 25. juuni 2015 12:36
kui kõik see eestlane oleks kolhoosis tööl käinud. Kes sulle leiba oleks küpsetanud? Sina, vist peale tööd?
k
kuule/ 25. juuni 2015 16:01
kas sul jälle tabletid võtmata,et sellist jura ajad
r
rp/ 25. juuni 2015 16:04
Pensionärid on ka agarad tööturusolkijad - on absoluutselt kõigega nõus, peaasi, et saaks võimalikult kaua edasi vegeteerida. Mis neil viga väikest palka saada - pension jookseb ju lisaks!
m
mati/ 25. juuni 2015 09:07
400 eur saabki palka kuna firma maksab maksud ära.Pealejaebamisega oletegi saavutanud endale ametliku palga aga see ongi selline(väike).Kui oleks suurem siis kolme kuu pärast ei oleks seda ka kuna firma ei jōuaks ära maksa makse mis tuleks selle summa pealt riigile maksta.
j
jõtad maksud maksmata/ 25. juuni 2015 09:55
Arvad et siis 600.- on päästerõngas ja probleemid lahendatud?
n
nojah/ 25. juuni 2015 10:33
firma asutamisega saaks hakkama igaüks, aga mitte kõik ei peaks seda tegema, paljud firmaomanikud lihtsalt ei ole piisavalt head ärimehed :)
kui ei oska majandada nii, et maksud makstud ja töötajatel normaalsed palgad, siis parem ei olegi vaja järjekordset vaevu virelevat firmat luua!
kui ikka pole toimivat äriideed ja piisavalt taibukust seda ka käigus hoida, siis las parem olla, otsi endale mõni ümbrikupalgaga töökoht ja hoia pöialt, et sa kunagi haigeks ei jääks (ära loodagi, et tööandja sulle ümbriku osalt haigusraha maksab) ja sa enne pensionile jäämist ära sureks, sest ka pensioni arvestamisel paraku ei võeta ümbrikupalka arvesse ja et sul mitte kunagi ei oleks vajadust pangalaenu võtta, sest ka siis ei tule ümbrikupalk sissetulekuna arvesse.
n
nojah, kes istub kuskil soojas kabinetis, peaks oma suu lukus pidama/ 25. juuni 2015 12:36
Mingi naisametnik, kontoritöötaja nähtavasti. Toimiv äriidee, .. seda käigus hoida, no mis kuldsed stampväljendid.
Näiteks suurem osa jõukaid ehitusettevõtjaid jõuab andamit maksta parteidele, endale suured dividendid, palgad kindlustada, alltöövõtjatele, kes teevad suurema osa tööst, makstakse sandikopikaid. Milles see väiksem ettevõtja süüdi on, tema loobub, tuleb kohe teine asemele. Meestele makstakse ikka korralikku palka.
Puidutööstuses, metsanduses, väikepõllumajanduses dikteerib summad suures osas välismaa ettevõte või selle kohalik üksus. Pensirahade peale nagunii ei mõeldagi, need summad on mikrod, tähtsam on ikka praeguses ajas rohkem raha kätte saada. Normaalse tervisega meespensionär ei viitsi küll kogu aeg kodus tugitoolis istuda, töötavad kasvõi mõned tunnid nädalas, saavad vahetevahel kollektiivis olla, mitte kodus naise terrori all. Selliseid mehi on ettevõtjatele hädasti vaja, töökoormuste ajautisel suurenemisel, puhkusasendajateks, lihttöötajateks väikse tööajaga. Et omapäraselt palka makstakse, ei tähenda 100%-liselt üldse seda, et firma kehvasti majandab. Kui isegi Saksamaal, USA-s, Rootsis, on teatud sfäärides ümbrikupalkade osakaal ca 30-40%, siis tekib küsimus, miks see nii on. Kui pangalaenu on vaja saada, siis tehakse vastavad vangerdused ning pank annab ülima heameelega laenu. Paljud ei tahagi laenu, korterid, normaalsed autod niigi olemas. Ohh, püha lihtsameelsust.
Ja, et ümbriku osalt maksab töövöimetushüvist iga normaalne ettevõtja. Pankade sahkerdamine on muidugi omaette teema, nemad on omaarust mingid eliitikud, palgad peavadki neil kõrged olema, v.a. madalama astme töötajad. uuh. Mingi ülbe targutaja siia välja ilmunud.
P.S. Eestis ettevõtetest on üle 30% väikettevõtjad, nemad ei peagi ärimehed olema, piisab töökusest, ettevõtte põhitegevusaladega hästi kursis olemist, natuke juhtimiskogemusi. Praktikas on Eestis ikka enamasti omanikud ka ettevõtjad (ärimehed), osalevad firma töös suurem määral, kasvõi juhatuse, nõukogu liikmena, tema värbab oma plaanide täitmiseks endale "orjad"-juhatuse liikmed, jne.
Mingi loll siin jutustab suurfirmadest, kel on aktsionäre sadu, tuhandeid, üle maailma, kes jälgivad oma aktsiakursse börsidel ja mujal ning selle põhjal nagu oleks kursis firma tegevusega.Edukad! Eesti suurettevõtjad, nimede rivi oleks kole pikk, kelle sissetulek sõltub parteide sponsimisest, riigi ja KOV rahakotist, igatsugu nõukogudes istumisest, raha keerutamisest maksude nipitamise eesmärgil, needki ei suuda sellest ümbrikusüsteemist loobuda, või maksavad väga nadi palka.
t
to nojah/ 25. juuni 2015 14:41
Firma asutamisega saaks ehk jah hakkama,kuigi ka seda ei suuda mitte kõik.Küll aga ei saa firma elushoidmisega igaüks hakkama,selleks on vaja teadmisi ja vastavaid oskusi. FIE-ks on lihtsam saada ja olla.
n
nojah/ 26. juuni 2015 11:33
ära arvasid, olen jah naine, aga kontoriametnikust on küll asi kaugel :D
"Toimiv äriidee, .. seda käigus hoida, no mis kuldsed stampväljendid. " - stampväljendid võivad need ju olla, aga kui näiteks firma loomiseks, või laiendamiseks on pangalaenu vaja, siis ei võta mitte ükski pank sind jutule, kui sul pole head ideed ja äriplaani, mis tõestab, et sinu firma on jätkusuutlik.
Pangalaenud tuleb tagasi maksta, töötajatele maksta ja ise tahaks ikka ka natuke teenida, firma edukus on vägagi oluline :)
kõik ei ole ju nagu näiteks Kilk või mõni muu Eesti "suurärimees", ei taha raha ja varasid ühest taskust teise kantida, ärisid järjest põhja lasta ja inimestest üle lasta.
* kirjutan ise hetkel äriplaani oma ettevõtte laiendamiseks, olen küll alati mõelnud, et ühemehe firmast mulle piisab, aga sain nii ahvatleva võimaluse tegevust pisut laiendada, et ei suuda ei öelda. paraku tähendab see, et vajan stardiabi ja pean suutma pangale tõestada, et saan hakkama ja jaksan laenu tagasi maksta. just eile käisin esimesel kohtumisel pangas, äriidee on heaks kiidetud, järgmine samm on tulud ja kulud tasakaalu saada. siis muidugi algab raskem osa - tuleb kõige sellega reaalselt ka hakkama saada :)
tegevusalaks on toitlustamine/pidude korraldamine (põhiliselt laste sünnipäevad ja pulmad), nüüd siis lisandub pisike kohvik-koogipood.
j
Jänks/ 25. juuni 2015 10:55
Kas töötajad peavad hakkama firmaomanike huvisid kaitsma? Võtke siis ennast kokku ja astuge valitsuse vastu välja, nõudke tööjõumaksude alandamist. Tööandja on võrreldes töötajaga tugevamal positsioonil ja peate enda eest ise seisma, sest varsti on madalat palka makstavate firmadega lõpp kuna odav tööjõud lõppeb lihtsalt otsa ja neegreid teil küll nende sentide eest tööd tegema ei hakka, kui nad üldse töötama hakkavad.
k
kohe kohe/ 25. juuni 2015 08:54
lahendab rõivas sinu mure ja saadab sulle koju neegripoisi, siis pole teil vaja kummalgil enam tööle minna.
v
viiekümnene/ 25. juuni 2015 08:22
Kas keegi soovib meenutada kaheksakümnedate lõppu, üheksakümnendate algust - maa tuleb täita lastega? Imikule 10 m marlit ja 50 ml oliiiviõli ja kaerahelbeid ja püreesid arstitõendiga. Piim ja sepik arstitõendiga. Sukkpüksid, piibilutud - defitsiit, jne jne Kokkupandav suvekäru oli imeasi, turvahällidest ei teatud midagi. Kuid me jäime ellu - mu neli toredat elujõulist last, kes said emahoolt kindlasti palju. Mähkme vahetus oli üksiti ka õhuvann, massaaž, võimlemine, rääkimine, tegelemine. Minu tita Katrin õppis puhtust hoidma 6-kuusetl, võtsin ta lihtsalt kätele, ütlesin "kaka" ja see tuligi põrandale pandud ajalehe peale. Nii sai mähkmepesu hõlpsamaks teha ja titaga suhelda. Praegu istuvad 3aastased pampersi ja kaka otsas, palju edu neile. Raha? Lastetoetus oli häbiväärselt väike.
j
just/ 25. juuni 2015 08:48
ja saadi hakkama hästi.Lapsed kasvasid ja samuti kui nyyd.Ainult nyyd inimesed virisevad tunduvalt rohkem.Ma siin ei saa aru,miks inimene peab tegema tööd ja siis lisatöö peab vastu vötma ymbrikus?Ise ju kaotab pensionist ja milleks lasta firmal ennast nuumata.
n
naine 53a/ 25. juuni 2015 09:15
Meenutan küll. Laps sündis 1982. Tite riided ja marli oli tõesti arstitõendiga täiesti saadaval. Kaerahelbete, luttide ja püreede jaoks ei olnud küll mingeid tõendeid vaja. Paljud emad-vanaemad valmistasid neid püreesid ja mahlu ise. Üksikemadele oli küll tõend püreede ja helveste tarbeks, sest riik toetas selle alusel rahaliselt neid oste. Kokkupandavad kärud ei olnud imeasjad, nl toodang oli kauplustes saadaval. Laste söögitoolid ei olnud samuti imeasjad. Saksa Zekiwa kärusid sai osta ja müüa ajalehe kuulutuste kaudu. Lapsed loomulikult hakkasid varakult potil käima, sest mähkmete pesemine oli emadele paras tüütus-ei olnud selliseid täisautomaat pesumasinaid ja sooja vett ei olnud suvel ka kõigimugavustega korterites.
h
head ja vead/ 25. juuni 2015 09:19
ei soovi meenutada,aga mäletan hästi. Mida saada polnud,seda polnud kellelgi ja mida sai,seda jõudis iga lapsevanem poest osta, nüüd kõik olemas, kõigil on,aga mina osta ei jaksa, sest oma õpitud erialast pidin kehva tervise tõttu loobuma ja sulidega võidu joosta ei jaksa
p
25. juuni 2015 09:34
peale rohtude võtmist võivad ilmneda kõrvalnähud; hallutsinatsioon, kõrge vererõhk, dementsuse seisund, mälu kaotus jne......
k
kah 50+/ 25. juuni 2015 10:14
nüüd on vist ajaleht kallim kui pampers? igatashes vanasti oli ikka mitu ajalehte ja ajakirja tellitud, nüüd pole seda enam ammu teha jõudnud ( kallis..)
n
nojah/ 25. juuni 2015 14:45
Internetis kõik olemas,milleks veel lehti tellida.Kommentaaride hulga järgi tundub,et ka arvutid kõigil olemas.
s
selline süsteem/ 25. juuni 2015 08:22
on ju käinud aastakümneid, keegi ei saa seda korda, lisaks väiksele palgale ja suurele koormusele saavad need orjad veel ka elu lõpuni väikest pensioni, arvestusega 0,3 aastat staaziks, kas see on inimeste väärtustamine.Kui skaalad on ju hüpersuured -400.-20000.- kuus.
t
Tüüp./ 25. juuni 2015 08:12
See on siin riigis täiesti tavaline.

e
Ettevõtja/ 25. juuni 2015 08:01
Millest me siin räägime, kui paljud tuntud firmad maksavad kõikidele töötajatele vähemalt 60% kuupalgast ümbrikus. Maksuamet vòiks avaldada ettevõtete nimekirja, kes ümbrikupalka maksavad. Nimekiri tekiks edukalt, kui avada sellekohane vihjetelefon.
a
aga palun/ 25. juuni 2015 08:32
Ootame Teie vihjeid maksualaste ja salakaubaveoga seotud õigusrikkumiste kohta:
telefoni teel: 800 4444 (tasuta, 24h)
e-posti teel: vihjeemta.ee
Vihje andmisel püüdke võimalikult täpselt määratleda toimepandud või planeeritava õigusrikkumise asjaolud, toimepanemise ajaperiood ja koht ning asjaga seotud isikute täpsed andmed.
Teil on võimalik esitada meile vihje ka anonüümselt või taotleda vihje esitamisel enda anonüümsust edastatud info käsitlemisel. Palume võimalusel anda siiski ka oma kontaktandmed, et saaksime vajadusel vihje üksikasju täpsustada. Anonüümsuse taotlemisel võime garanteerida, et vihje andja andmeid informatsiooni kontrollimisel kolmandale osapoolele ei avalikustata.
Vihjete menetlemise ning selle tulemuste kohta Maksu- ja Tolliamet tagasisidet ei anna. Meie pädevusse mittekuuluva info edastame vastavale ametkonnale.
http://www.emta.ee/?id=21925
v
vihje/ 25. juuni 2015 09:54
Minge ükskõik kuhu, nt. autoremondi töökota, kus te ei saa mitte kunagi tsekki ja ongi vihje olemas.
o
olen nõus../ 25. juuni 2015 12:07
et remondimehed ei anna tsekki. Sel juhul oleks õige kohe igaks juhuks öelda,et soovite tsekki. Selle te ka kindasti saate, kuid tuleb arvestada,et see summa on oluliselt suurem,nimelt riigimaksude võrra. Kui soovite teada,kui palju see ahne remondimees sellest endale saab, jagage see summa 2-ga. Vähemalt 50% maksab ta riigimaksudeks.
t
to vihje/ 25. juuni 2015 14:48
Pole vaja käia nurgatagustes töökodades.Korralikus autoremondi töökojas antakse ka arved,töö kirjelduse ja garantii tehtud tööle.Ma pole kunagi sattunud sellisesse kohta,kus arvet ja maksutšekki ei antaks.
r
Raamatupidaja/ 25. juuni 2015 11:03
Me teame,et makstakse mustalt. Olen ise ameti tõttu musta palga vastane. Miks kunagi keegi pole küsinud- miks makstakse mustalt? Võibolla pole peasüüdlane ettevõtja,kes igal juhul peab riskima nii vahelejäämise ohu, kui ka oma mainega. Võibolla on meie maksusüsteem ajast ja arust. Maksusüsteem, mis sobis maksustamiseks siis, kui alustasime defitsiidi likvideerimist ja ettevõtluse sisu oli peamiselt kaupade ost-müük,ei sobi meile enam praegu, kui enamus väikeettevõtetest müüb teenuseid või valmistab nishitoodangut sageli väljaspool suuremaid linnu. Lihtne näide on üksikettevõtjast, kes teeb peamiselt eraisikutele vajalikke remondi ja ehitustöid. Tellijale esitatavalt teenuse arvelt tuleb maksta riigile 50% ja pisut enamgi maksudeks, tegija enda netopalk on alla 50%. Ilmselt ei arvestata,et tegija brutopalk koos sotsmaksuga tuleb maksustada veel 20% se käibemaksuga. Ettevõtjal on loomulikult aus valik- üldse mitte teha. Las lagunevad ahjud, korstnad,lekivad torud,elektrisüsteemid põhjustavad ikka sagedmini tulekahjusid ja inimohvreid. Oskaja mees hoiab ise oma kodu korras, see on võõras mure. Kas on lootust,et mõni riigimees sellest aru saab ja vastavalt ka reageerib?
t
teine raamatupidaja/ 25. juuni 2015 15:58
Olen teiega absoluutselt nõus. Kuidas ja mille arvelt see palkki peaks tõusma kui see vaene ettevõtja (eelkõige muidugi väikeettevõtja) on viimase püksinööbini nii ära maksustatud. Palka saab üks inimene, aga palga kulu poolest oleks nagu kaks inimest palgal. Lisaks veel see, et etevõtja ei tohi oma töötaja heaks absoluutselt mitte midagi teha ilma, et kohe erisoodustusmaksuga ei lajatataks. Lisage siia veel riigipoolne suhtumine, et kõik ettevõtjad on sulid - ja tõesti on ehe ime, et keegi siin eestis veel üldse AUSA ettevõtlusega tegeleb.
x
xxxxx/ 25. juuni 2015 11:55
Kõigepealt tuleks likvideerida ümbrikupalk riigikogulastele ja riigiametite juhtidele.
Ei ole näinud ühtegi riigiametnikku kes erisoodustusmaks oma taskust maksab
kuigi kõik on agarad kasutama ametiautot erasõitudeks.Isegi maksuameti juht
tunnistas seda pattu ja seletas et erisoodustusmaks maksavad tema eest maksu-
maksjad.Riigikogulaste puhul on asi veel hullem...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee