Eesti uudised

Euroopa Liit nõudis ÜRO Inimõiguste Nõukogus ja OSCE-s Eston Kohveri vabastamist (27)

Toimetas Geidi Raud, 24. juuni 2015 20:02
Eston KohverFoto: RTV VIDEOKAADER
Euroopa Liit tõstatas täna ÜRO Inimõiguste Nõukogus Eston Kohveri küsimuse, kutsudes Venemaad üles lõpetama rahvusvahelise õiguse rikkumine ja Eesti kodaniku viivitamatult vabastama.

Tänasel ÜRO Inimõiguste Nõukogu 29. istungjärgu istungil tõstatas Euroopa Liit Eston Kohveri küsimuse päevakorrapunkti all, kus käsitletakse kõige tõsisemaid inimõiguste rikkumisi, teatas välisministeeriumi pressiesindaja.

Möödunud neljapäeval tegi Euroopa Liit samasisulise avalduse ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE). Euroopa Liidu avaldusega OSCE-s ühinesid Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia, Island, Makedoonia, Montenegro, Moldova, Norra ja Ukraina.

Eston Kohveri vabastamist nõudva avalduse tegid OSCE-s ka Ameerika Ühendriigid ja Kanada.

Samal teemal

"Eston Kohveri röövimine Eesti Vabariigi territooriumilt FSB poolt ja ebaseaduslik kinnihoidmine Venemaal on jõhker rahvusvahelise õiguse rikkumine, mis on kestnud praeguseks juba enam kui 9 kuud," ütles välisminister Pentus-Rosimannus.

"Oleme tänulikud kõigile oma liitlastele ja partneritele, kes tõstatavad seda küsimust Venemaaga ka kahepoolselt ning aitavad meil rahvusvahelist survet hoida, et röövitud Eesti kodanikul lastaks koju pere juurde naasta," rõhutas välisminister.

Vene eriteenistused röövisid Eston Kohveri Eesti-Vene piirilt Eesti poolelt eelmise aasta 5. septembril ning ta viibib jätkuvalt Moskvas Lefortovo vanglas. Vene ametivõimud süüdistavad Kohverit spionaažis ning väidetavalt ka riigipiiri ebaseaduslikus ületamises ja relva salakaubaveos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee