Eesti uudised

FOTOD | Rõivas kohtumisel Carteriga: USA kohaloleku suurendamine on Eestile oluline (63)

Õhtuleht.ee, 23. juuni 2015 20:44
Peaminister Taavi Rõivas kohtus 23. juunil 2015 USA kaitseministri Asthon Carteriga Stenbocki majas.Foto: Riigikantselei
Peaminister Taavi Rõivas kinnitas tänasel kohtumisel USA kaitseministri Asthon Carteriga, et Eesti on pühendunud NATO liitlane ning et USA sõdurite jätkuv ja pikaajaline kohalolek ning eelpositsioneeritud varustus on Eestisse teretulnud.

"Hindame ameeriklaste panust väga kõrgelt. Liitlasvägede ja USA kohalolu meie riigis on oluline ja mitte ainult Eesti, vaid kogu regiooni julgeolekule," ütles Rõivas Carterile ja lisas, et Eesti valitsus on pühendunud tegema omalt poolt kõik, et Eestis teenivatel USA sõduritel oleksid siin vajalikud elamistingimused ja väljaõppevõimalused.

"Julgeolek on meie valitsuse kõige olulisem prioriteet. Oleme eraldanud 40 miljonit eurot liitlaste kohalolu toetava infrastruktuuri arendamiseks," ütles Rõivas

Peaminister Rõivas tänas Carterit USA panuse eest Eesti julgeoleku tugevdamisse. Peaminister kinnitas USA kaitseministrile, et Eestil on valmisolek võtta vastu USA eelpositsioneeritud varustust.

"Muutunud julgeolekukeskkonnas on oluline regulaarne, nähtav ja pikaajaline USA kohalolu Eestis ja regioonis laiemalt," nentis Rõivas.

Samal teemal

23.05.2015
President Ilves kohtus USA kaitseminister Carteriga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee