Eesti uudised

GALERII | Tartus tähistati võidupüha maakaitsepäevaga (1)

Õhtuleht.ee, 23. juuni 2015 17:34
Foto: Sander Silm
Kaitseliidu Tartu malev tähistas tänast Võidupüha maakaitsepäevaga, kus linnakodanikud nägid, kuidas Vanglateenistus lahendab pantvangiolukorda ning kaitseliitlased löövad tagasi rünnaku liikluskontrollpostile.

Maakaitsepäeva üritused algasid kell 13 Tartus Vabaduse puiesteel, kus huvilised said tutvuda Kaitseliidu relvastuse ning Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti ning Vanglateenistuse tehnika ja varustusega. Kuid pelgalt tehnika näitamisega asi ei piirdunud: politseinikud näitasid, kuidas toimub ohtliku kurjategija kinnipidamine, Vanglateenistus demonstreeris pantvangiolukorra lahendamist ning Põhja-Tartumaa Üksikkompanii lõi tagasi "ohtlike kurjategijate rünnaku" liikluskontrollpunktile.

Traditsiooni kohaselt sai maakaitsepäeval maitsta ka sõdurisuppi ning osaleda Naiskodukaitse korraldatud loteriis, millest teenitud tulu läheb sel aastal Tartu Naiste Varjupaigale.

Maakaitsepäev kulmineerus raekoja platsil algava paraadrivistusega, kus tunnustati tublimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid ning antti konkursi "Kaunimad kodud" võitjatele üle autasud.

Kella 16 ringis saabus Raekoja platsile ka võidutuli, kus see jagati laiali Tartumaa omavalitsuste esindajatele.

Samal teemal

23.06.2015
GALERII | Vaata, kuidas Saaremaal võidupüha tähistati!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee