Eesti uudised

FOTO | Varjupaigataotlejate keskuse aken visati sisse (112)

Arvo Uustalu, 22. juuni 2015 14:52
TOPELTKLAAS KATKI: Majutuskeskuse aknal on katki mõlemad klaasid. Foto: Erakogu
Ööl vastu esmaspäeva visati sisse Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuse aken. Kinnitamata andmetel võis keskuse üks elanik juhtumi tagajärjel kergelt viga saada.

Vao varjupaigataotlejate majutuskeskus juhataja Jana Selesneva kinnitab, et aken katki visati ja lisab, et juhtumi asjaolusid tuleks küsida politseist.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Olja Kivistiku sõnul lõhuti 21. juunil kella 23 paiku Väike-Maarja vallas Vao külas majutuskeskuse aknaklaas.

"Politsei alustas juhtunu suhtes väärteomenetluse. Lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel," lisab ta.

Samal teemal

Esialgu politsei rohkemat ei lisa. Vao küla ühe elaniku sõnul on kohapeal räägitud sellest, et toas olnud inimene sai kergelt vigastada.

4. juulil plaanib tsiklimeeste Facebooki kommuun rõhutatult mittepoliitilist ja mitterassistlikku rahumeelset ühissõitu Vao küla toetuseks. Samal ajal toimub külas ka ratsaüritus. Selle üks korraldajaid Mihkel Mehiste loodab, et rahumeelset ühissõitu ja aknapurustamist mingilgi moel ei seostataks.

"Tegu oli täiesti sobimatu teoga ja tahaks loota, et akent ei visanud sisse keegi Vao küla elanikest. Majutuskeksus on meil olnud poolteist aastat ja ei ole meil midagi sellist tehtud. Asüülitaotlejad ei ole milleski süüdi ja selline juhtum ei aita kaasa keskuse elanike arvu või pagulaste kvoodi arutelule," tõdeb ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee