Eesti uudised

Ilves kannab homsel paraadil Kohverile mõeldes kollast linti (59)

Õhtuleht.ee, 22. juuni 2015 14:32
Toomas Hendirik IlvesFoto: Facebook
President Toomas Hendrik Ilves teatas oma tänases pöördumises Eesti kaitseväelaste poole, et kannab homsel Võidupüha paraadil Eston Kohverile mõeldes kollast linti.

"Head Võidupüha kõigile meie kaitseväelastele, kes teenivad praegu Eesti välisoperatsioonidel Liibanonis, Iisraelis, Malis, Kosovos ja Afganistanis. Loodan, et teenistus lubab teil homme mõelda kasvõi korraks kodule ja kodustele, Võidupühale ja jaanilaupäevale. Head teenistust teile.

Ja üks väga oluline asi: olgem kõik oma mõtetega toeks ülimalt keerulisse olukorda sattunud Eesti ohvitserile, kes on juba kümnendat kuud võõrsil – röövitud kodumaalt ja heidetud vangistusse. Eston Kohver, Eesti teeb kõik, mis võimalik, et Sa koju ja pere juurde tagasi tuleksid. Homsel Võidupüha paraadil kannan ma Sinule mõeldes kollast linti kui taaskohtumise lootuse ja ootuse märki."

Venemaa FSB töötajad röövisid Eston Kohveri Eesti piiriäärselt territooriumilt 5. septembril 2014. Venemaal on talle esitatud süüdistus spionaažis, kohtuprotsess jätkub.

Samal teemal

31.07.2015
GEORGI LINDIST KOLLASE LINDINI – mida need tähistavad?
18.06.2015
Paet: Kohveri vangistus on räige poliitiline inimõiguste rikkumine
26.05.2015
Välisministeerium: Kohvrit Moskvasse ei viida
24.05.2015
Euroopa Liit nõudis ÜRO Inimõiguste Nõukogus ja OSCE-s Eston Kohveri vabastamist